Ce gen de muzica prefera mai mult populatia de pe forum?

aici in europa, noi mai iesim cu moto sambata seara, si ne ducem la rock-cafeuri, unde vad fel de fel de publica :) da rocker negru - era unu chiar vestit, da am uitat cum il cheama :)
 
nu ma f**e daca te irita sau nu :hahaha:
Rap si R&B e un KKT tare mare si punk-ul la fel :hahaha: :hahaha::hahaha::hahaha:
 
hip hop :D


xx.....hip hop nu e numa muzica ai dreptate e CULTURA! include muzika rap graffity break-dance-ul filme shi altele
despre faza sheia cu ascultatu hip-hopului despre care unii dzik ca-i vozrastnoe: daca UNII dzik, nu insamna ca neaparat asha shi este,
shi shtii era o vorba.....: asha-i cand umbli dupa vorbee...tzi se topeshte in gura... :wink:


zapyrion informeaza-te intii, documenteaza-te , gagsta rapu` a aparut abia in `80 da` stilu` rap exista shi prin `60............. asha ca dragi copii hai vb la tema shi nu va mai bagatzi ca pizda-n seama

PS: "vorbizti analizatzi shocatzi stresatzi de fenomenul Hip Hop"
 
Unde ai citit tu fato ca rap-ul a aparut ion anii '60 ?
Si ca sa-ti intre si tie bine in cap...o sa-ti dau definitia rap-ului :" gen muzical caracterizat prin difuzarea sacadata a textului ( partial sau in totalitatea piesei ); creatie a populatiilor afro-americane pentru care modalitatea obisnuita de exprimare era dansul. "...mai citeste si tu in domeniu.... :wink:
 
FataNike, eu n-am zis nicaieri ca hip-hop-ul ar fi o cultura. Imho el e asa, un fel de moda a copiilor :)
 
Ian nu va mia certatsi atita ca ma uit ca in orice tema va certatsi, ce chiar fara cearta nu se poate???? Fiecare are dreptul la o parere.
 
Oleaka hip-hop, oleak de rap, cite ceva techno, iar cind vreu sa ma relaxez mai pun shi eu ceva mai linishtit ca sting sau mia shtiu eu acolo ce este mai ushor, shi tare des pun cintecele din taxi 3 care tare mmult imi plac shi pot sa le ascult shi toata ziua :)
 
Nu e haos eu pur shi simplu ascult muzica dupa nastroenie cum se zice, cu cit is mai vesel cu atit mai mult ascult ceva ca techno sau parazitsii, cu cit mai trist mai ascult shi eu ceva limpede.
 
De de zici Mirabela, haos?
Atitudinea freez(ei)(ului) imi pare foarte sanatoasa, de ce ar trebuie sa ne catalogam in hous fans sau hip hop fans sau etc?
Peronal ascult muzica foarte diversa, imi place muzica clasica, si latino si soft rock si System of a down... si imi pare ca personele car easculta muzica diversa sunt mai versatile si mai interesante :lol:
 
Back
Top