Ce gen de muzica prefera mai mult populatia de pe forum?

ihi, ionix are dreptate, is exact 147 de genuri oficiale (is oleaca in alta ordine, da nu conteaza). vroiam si eu sa scriu despre asta, da ini era lene :)
 
shi e pacat ca poti sa votezi numai pentru un gen de muzica
lumea, dealde mine, poate asculta mai multe genuri

asa ca statisticile astea nu sunt corecte

iakasha 8)
 
Ingula said:
Eu de curand am descoperit o formatie care imi mplace foarte mult , pe nume "Rehab"... cineva o asculta?
astia is cei care canta d'n'b? Da ei mai exista acuma? Daca vbim de aceeasi formatie - n-am mai auzit de ei de vreo doi ani :)
 
neah, asta pur si simplu ii un standart (facut in conformitate cu winamp) :) As explica mai pe larg despre tag-urile ID3 facute de Namkrad , despre a 127-lea bit de date, din altimii 128 dintr-un mp3 file in care se pastreaza info despre gen, si despre ce segventa de biti corespund anume unui gen, si despre faptul ca genuri in afara de cele sus-enumarate nu mai pot fi adaugate in info despre cantec - da ni-i leneeee.. :)))
 
Hai ca stiu ca lista aia e din winamp..dar mai departe ce-ai scris n-am priceput, dar ce are asta cu numarul standart de genuri
 
zopiryon, mai simplu: la fiecare gen de muzica, i se echivaleaza un anumit numar, care sta la sfarsitu fileului. Si asta nu e doar la winamp, ci e standart pentru toate playerele mp3. La moemnt playerele astea cunosc(adica lor le-au bagat in lista) astea 147 de genuri recunoscute. Deci standartu e de la chestia asta :)
 
Ok...am priceput !!!
Da fii de acord ca se pot scrie de 2 ori mai multe...si chestia cu standart...nu e chiar corecta...cand zici standart tre sa mai adugi si winamp sau alte playere :lol:
p.s.Ai auzit de asa gen : Grind-Core sau Grind-Death ?
 
zopiryon said:
Ok...am priceput !!!
Da fii de acord ca se pot scrie de 2 ori mai multe...si chestia cu standart...nu e chiar corecta...cand zici standart tre sa mai adugi si winamp sau alte playere :lol:
p.s.Ai auzit de asa gen : Grind-Core sau Grind-Death ?
ei nustiu daca de doua ori, dar oricum se pot :) Stiu ca ele initial au fost vre-o suta, da se mai adaugau pe parcurs. Presupun ca cei care sustin ca canta vreun gen deosebit, ar trebui sa apeleze la astia cu standartele ca sa-i introduca si pe ei :)
Ps: Nu, prima data aud :)
 
Pai stilurile aste doua nu-s si rtebuie incluse...dar de fapt de altceva am pomenit de ele...1.o7 si 2 o7 va fi concert mare la lodka...vor fi numai formatii ce vor canta asa ceva :lol:
 
Back
Top