Ce inseamna Basarabean!

Bad And Mad said:
Eu sunt de acord cu FA. Fiind in Tara am asteptat prietenie, ori cel putin compasiune (cat de banal n-ar suna, doar pentru faptul ca sunt basarabean), nimic. Acum m-am resemnat. Si apoi, in 1918 doar basarabenii au initiat Unirea, ei doar acceptind-o, nu cred ca acum istoria s-ar inversa.
Ar fi bine sa ne lamurim pentru inceput cu constiinta noastra nationala si doar apoi sa-i criticam pe ei, vorba ceea vedem paiul din ochiul altuia...

România aparţine spaţiului european, iar Bastardostanul spaţiului euro-asiatic. Între ele se află falia civilizaţională pe gârla Prut.
 
dan_the_man said:
da! terog nu mai utiliza termenul "Bastardostan" ca ma enervezi!

Ia un calmant. Bastardostan este un bastard stalinist, plăsmuirea minţii bolnave a lui Stalin. Revoltă-te pe el, nu pe mine.
 
Greşeşti. Ca şi data trecută, Dan e primul care a insultat:

Citat:
dan_the_man Scris pe: Mon Apr 25, 2005 9:10 pm Subiect:

--------------------------------------------------------------------------------

iarasi a apartu baligarul schizofrenic pe forum



Rog moderatorul să intervină şi, dacă tot o face, să şteargă şi celelalte mesaje în care acest individ (care şi-a propus odată să "lupte contra lui Filip Antonio", că altceva nu are ce face!) înjură ca un birjar. Mulţumesc.
 
Vreau sa dau shi eu cu parerea(se poate shi prin garduri) - tema de aici

Basara/bean
What's Basara? Well, simply put, it's a relatively obscure shoujo-fantasy about double identities, forbidden romance, and epic-adventure
What`s bean ? :) very funy, read the story "Jack and the Bean Stalk"
 
pai, daca zice Om, apoi tre sa-l cred, macar oleaca :)

tu fa-i niste PR, ca eu vreau sa ma indragostesc de el :)
 
Vezi ca el o sa doreasca sa fie platit pentru dragoste

Arinutza nushtiu nushtiu daca....
el deobicei nu da nimic gratis:)
 
dan_the_man said:
rog moderatorii sa ia masuri. Badaranul arogant iarasi a inceput campania de umilire a RM.

Rog participantii la forum sa remarce ridicolul afirmatiei acestui moldovenist primitiv, indagostit de Bastardostan, pe care trebuie sa-l apere de muste.
 
Snorok tovarash brigadir de kolhoz dn.Filip Antonio

Ce mai faci omule de tare mult timp nu te-am vazut?
Aici dicutam despre Basarabeni.

OK Iata eu sunt Basarabean tu shtii tare bine shi ce ma simt tare bine in pielea lui. Shi pot spune ca pielea lui permite o integrare in orce mediu :)
Ia un european shi ada-l aici sa lucreze macar Lector universitar cu 50$ pe luna :)

Zdohneshti la draku di foame da noi Basarabenii :) nu cica existam da noi TRAIM cu litera mare :)

Tak la kolhoz pi dealu mari
Basarabeanu myncari ari.

Shi la tatzi yn ochi numa una vad.
Invidia ca nus Basarabeni!!!
 
Om said:
Ce mai faci omule de tare mult timp nu te-am vazut?
Aici dicutam despre Basarabeni.

OK Iata eu sunt Basarabean tu shtii tare bine shi ce ma simt tare bine in pielea lui. Shi pot spune ca pielea lui permite o integrare in orce mediu :)
Ia un european shi ada-l aici sa lucreze macar Lector universitar cu 50$ pe luna :)

Zdohneshti la draku di foame da noi Basarabenii :) nu cica existam da noi TRAIM cu litera mare :)

Tak la kolhoz pi dealu mari
Basarabeanu myncari ari.

Shi la tatzi yn ochi numa una vad.
Invidia ca nus Basarabeni!!!

Vezi ca mug vacile de foame in staulul kolhozului, iar tu iti pierzi vremea pe internet.
 
Domn Tovarash Filip Antoniu :)

Ce dumneavoastra nu atzi auzit ca de tare mult timp deja cyteva zci de mii de ani sa inventat distribuirea muncii?
Daca nu eshti la curenti Cei din Basarabie sunt tare buni la treaba asta.
 
Om said:
Ce dumneavoastra nu atzi auzit ca de tare mult timp deja cyteva zci de mii de ani sa inventat distribuirea muncii?
Daca nu eshti la curenti Cei din Basarabie sunt tare buni la treaba asta.

Pai sunt la curent, stiam ca locul tau e in kolhoz nu pe internet.
 
Pierde Vreme

Iata aici nushtiu cum se pierde vremea shi cum se gaseshte :)

Dar tu daca primeshti bani pentru asta shi daka kolhozu ista tari frumos numa cu boi shi vaci are grija de tine atunci care-i problema :)?
Deci asha ?? Poate vrei satzi organizez o povyshenie nu te-ai saturat sa shii brigadir, shy taty vremia sy dolojeshti aishi pi forum shi sy mai audi nou pe delurile kolhozului.

Oleaca mai yncolo o sa dzyk o poveste. special pentru tine!!
 
Back
Top