Ce inseamna Basarabean!

Om said:
Iata aici nushtiu cum se pierde vremea shi cum se gaseshte :)

Dar tu daca primeshti bani pentru asta shi daka kolhozu ista tari frumos numa cu boi shi vaci are grija de tine atunci care-i problema :)?
Deci asha ?? Poate vrei satzi organizez o povyshenie nu te-ai saturat sa shii brigadir, shy taty vremia sy dolojeshti aishi pi forum shi sy mai audi nou pe delurile kolhozului.

Oleaca mai yncolo o sa dzyk o poveste. special pentru tine!!


Rog moderatorul sa stearga spamul postat - pe moldobolovaneste - de acest taranoi kolhoznic cu cas intre dinti si glod intre deste.
 
Vine Vacariu din satu Buhaenii-MICI in parlament! (Poveshti de la OaMeni)

Intry Vakariu in parlament shi vorbeshti cu deputatzii!
Deputatzii: Ohrana dul de-aish. ca-i puturos.
Vakariu: Da cum Ramine cu libertatea cuvintului?
Deputatzii: Ladna las sa dzyki shi ari di dzys shi so valeaska.
Vakariu: Eu aici am citeva yntrebari:
1. Iaca caii undi pasc?
Dep: Pe toloaca.!!??
Vac: Drept! Da cum se balega caii?
Dep: :) :) Bai iaka cam asha mashkat shi tari
2. Vac: Alta intrebare! Da vacile unde pasc?
Dep: ??!!! Bai tot pe toloaca.
Vac: Drept.... Da cum se baliga?
Dep: tu eshti nebun?? :)) Bai asha moali ca o plashinta.
3. Vac: Totul corect, da mai am o intrebare. Da oile unde pasc?
Dep: :) Iaca aista artist :)) Bai tot pi toloaca! shy vrei sa ne yntrebi cum se balega? bai noi asta shtim asha maruntzal ca nishte fasule.
Vac: Bravo fratilor vad ca stitzi!

Da acum mai am o singura yntrebarea!!!!!
__Daca toate dobitoasili este pasc pe toloaca de ce se balega diferit???

Dep: ........... .......... .......... ........... ........... .......... ........
Vac: !!!!! Apu iata asha mai Fratzilor nu va descurcati nici intr-o balega da vretzi sa conducetzi o Tara???
 
Punctul Zero.

Din acest moment rog oficial utilizatorul Filip Antonio sa ne demonstreze un pic de inteligen.

Reguli: discuii fara aluzii, mesaj deschis, neutilizarea cuvintelor cu caracter de ofensa la adresa utilizatorilor (kolhoz, vaci, boi, fa, bai, derbedoaica ....), se discut strict la tem.

Iat sa vedem ct de inteligent eti tu fiind pus in aa condiii.

Daca eti un adevarat barbat vei accepta provocarea unui Basarabean.
 
Om said:
Din acest moment rog oficial utilizatorul Filip Antonio sa ne demonstreze un pic de inteligen.

Reguli: discuii fara aluzii, mesaj deschis, neutilizarea cuvintelor cu caracter de ofensa la adresa utilizatorilor (kolhoz, vaci, boi, fa, bai, derbedoaica ....), se discut strict la tem.

Iat sa vedem ct de inteligent eti tu fiind pus in aa condiii.

Daca eti un adevarat barbat vei accepta provocarea unui Basarabean.

In numele cui vorbesti sau in general folosesti pluralul Majestatii? Si daca as fi femeie ce s-ar intampla? Iti repet: iti mor vacile de foame in staul, mars si le hraneste si numai spamui.
 
Aa i am crezut.

Eti un utilizator care trebuie ignorat.
Nu eti n stare de o discuie inteligent.
Deci oamenii cu nivelu sczut de inteligen de obicei devin productori de materie prim. De aici i concluzia tu trebuie s munceti la ar, productivitatea muncii va fi mai sporit acolo.
 
Om said:
Eti un utilizator care trebuie ignorat.
Nu eti n stare de o discuie inteligent.
Deci oamenii cu nivelu sczut de inteligen de obicei devin productori de materie prim. De aici i concluzia tu trebuie s munceti la ar, productivitatea muncii va fi mai sporit acolo.

Tentative de astea au fost nenumarate din partea unor taranoi kolhoznici ca tine. Toate, dar absolut toate au esuat. Cat despre discutii inteligente, uite-te la ce postezi si la limba moldobolovaneasca in care o faci si vei ajunge la o singura concluzie: ca nu poti face saltul de la kolhoz la internet in doar cativa ani, asa cum incerci tu. Cara-te cat mai repede de aici si nu mai spamui.
 
Om

Bine far nici o problem.
Numai dac demonstrezi c toate frazele spuse de mine de la punctul zero n sus, sunt n "limba moldobolovaneasca"(nu cunosc aa limb) i nu n ROMN.
 
Aiureli. Om, i-ai propus s confirmi prin aceste mesaje teza lui Filip despre basarabeni?
 
Polemica

Nu tiu care este teza lui Filip Antonio.
Prin mesajele mele am ncercat s vd ce, cum i daca GNDETE.

Deja mi-am fcut o impresie, care vreau s o schimb.
Nu cred sa fie aa rau! Un om ca el tie i poate mult mai multe. Pote fi doar un complex de comunicare.
 
i pn acum de ce ai spmuit? Sau cnd veni vorba de tine deja nu mai vrei discuii? Preferi s brfeti numai despre alii? Vrei s zici c asta e nc o trstur specific "basarabeaneasc"? :)
 
Draga liutza!

Eu nu am spamuit pyna acum ynsa fiecare e yn drepr sa creada ce doreshte :)

Eu de exemplu mi-am facut o ynchipuire despre tine daca vrei pot sa te descriu :)
Cyt despre Basarabeni nu pot sa ma pronuntz. Nui cunosc eu abea astazi am aflat Semnificatzia acestui cuvynt /Basarabean/
 
Om said:
Eu nu am spamuit pyna acum ynsa fiecare e yn drepr sa creada ce doreshte :)

Eu de exemplu mi-am facut o ynchipuire despre tine daca vrei pot sa te descriu :)
Cyt despre Basarabeni nu pot sa ma pronuntz. Nui cunosc eu abea astazi am aflat Semnificatzia acestui cuvynt /Basarabean/

Rog adminul s ia msuri urgente pentru ndeprtarea spmului de pe acest forum.
 
Omule, n-am nevoie s m descrii. Aici se discut despre altceva. i eu mi-am fcut o impresie despre tine, dar nu am de gnd s te "descriu" aici. Eventual, voi descude o tem nou: marile tmpenii ale marelui anonim di pi moldova.net ... sau aa ceva...

Filip, acum nu exist moderatori. Not yet. :(
 
P.S. pt Om: NU SUNT "liutza". M confunzi cu cineva. Sunt Lia. tii s I citeti? Sau doar s scrii?
 
Back
Top