ce laptop sa-mi iau?

Daca tot il schimbi, mai bine iti iei: Toshiba Notebook Toshiba Satellite A200-1MB Core2 Duo T5300 1.73GHz, 1GB DDR2, 120GB . Cam 800 euro.
 
Meh, eu mi-am luat Asus X51R-AP039 Intel Core Duo T2080 1.73 GHz, 1GB RAM si sunt extrem de multumit de el. Raportul calitate/pret este grozav, costa doar 550 de euro (in Romania). Singurul dezavantaj, daca il pot numi asa, este faptul ca vine dotat doar cu drivere de VISTA, asa ca a trebuit sa caut pe Net drivere de XP.
 
khama;202372 said:
shi vrei in alta limba? imi pare ca tre sa fie de aista, language pack... am vazut pentru rusificare... ar trebui sa fie shi in engleza...

Eu am si MUI pentru romana. Daca vrea cineva lasa sa trimite un mail pe shefu13@oe.md si il dau, poate mai incolo am sa-l pun pe un site public...
 
khama;205779 said:
MUI-ul s poate de scos shi de pe microsoft.com

Dar ai incercat sa o instalezi de la Microsoft? Acolo mai intii vrea sa verifice daca XP-ul este licentiat si asa ca n-am reusit...
 
nu, n-am incercat pentru ca folosesc totul in en... hm, nu shtiam ca shi pentru MUI tre validare... ah, ce mai, ms sucks!
 
Kor;205753 said:
Meh, eu mi-am luat Asus X51R-AP039 Intel Core Duo T2080 1.73 GHz, 1GB RAM si sunt extrem de multumit de el. Raportul calitate/pret este grozav, costa doar 550 de euro (in Romania). Singurul dezavantaj, daca il pot numi asa, este faptul ca vine dotat doar cu drivere de VISTA, asa ca a trebuit sa caut pe Net drivere de XP.

Eu personal am dat banii pe un laptop si sunt foarte nemultumit. In tren sau in avion nu am nevoie de laptop. Daca ma duc intr-un bar, ma duc sa ma intalnesc cu prietenii, nu sa frec laptopul sau pda-ul. Daca ma duc in concediu, ma duc tocmai ca sa scap de calculatoare, n-am nevoie sa ma urmareasca si acolo.

La serviciu sau acasa prefer puterea si comoditatea si confortul oferite de un desktop. In concluzie laptopul zace aruncat si eu am dat niste bani aiurea. Chiar nu pricep de ce imi doream un laptop.
 
dixy... laptopul trebuie sa fie o investite... ti-l cumperi daca ai ce face cu el. Mie, de exemplu, mi-ar fi util... dar momentan n-am chef sa dau bani pe modelul care vreau, iar altul nu prea vreau:D.

De exemplu pentru un student care invata intr-un alt oras... foarte util.
 
e f util, cand ai wi-fi access points, sau cdma... cum zice shefu meu: pac, scot eeeu shi fac un reboot :)
depinde shi de jobul pe care-l ai...
 
baieti puteti sa imi spuneti unde gasesc service centr-ul ACER...am un notebook si nu stiu unde sa il repar...
mersi mult

norok
 
imi pare ca S&T-ul e cu Acer-urile, nu sunt sigur... intreaba la un magazin de laptop-uri, ei ar trebui sa shtie
 
mare mi-a fost dezamagirea cind o ruda mi-a adus un HP pavilion DV6628us (m-am bucurat ca-i din SUA) si am constatat cu regret ca in dosul bateriei scria MADE IN CHINA!
Si asta sa observat repede, tasta ESC a sarit la citeva zile si cind il iau in mina simt ca parca sa-r dezasambla!!! Asa ca tot ce ca sfatui este sa fa feriti de tot ce scrie MADE IN CHINA
 
gr8dude;206799 said:
Adica de ~90% din produse?

Asta si este marea problema! Bune la pret dar proaste la calitate si piata de la noi din MD este cucerita de produse MADE IN CHINA.

Asa ca trebuie sa fiti foarte atenti cind doriti sa procurati ceva bun, mai ales cind este vorba de sume mari, sa va feriti de produsele ce vin de la cei cu ochii mititei :)
 
Back
Top