ce laptop sa-mi iau?

Ok, lelaina... ala e un Apple si merge cu Mac OS ... :), cica e asemanator cu Vista dar totusi nu e Windows si asta se vede atunci cand instalezi programe :). Pentru Windows -- Win version, pentru Mac OS -- Mac OS vesion. Deci dac ai softuri numai pentru Windows, gusturile tale, desi frumoase, au mers prea departe ;).
 
hehe ala e noul ibook air este la noi in jur la 70 milioane la media galaxy

poti merge cu 2 sisteme de operare sau scoti osx-ul si pui xp-ul daca ti se pare greu
 
Intradevar, dar nu instalezi XP ci folosesti un Virtual XP, e ca si un program instalat pe Macintosh care iti da interfata de Windows, si merge un pic mai greoi. Nu am lucrat niciodata cu asemenea chestii si as avea nevoie de o mica verificare dac merg instalate si rulate programe ca photoshop si toate alea, ma cam indoiesc ca un ibook ar putea suporta asa ceva....
 
hackus;212348 said:
Intradevar, dar nu instalezi XP ci folosesti un Virtual XP, e ca si un program instalat pe Macintosh care iti da interfata de Windows, si merge un pic mai greoi. Nu am lucrat niciodata cu asemenea chestii si as avea nevoie de o mica verificare dac merg instalate si rulate programe ca photoshop si toate alea, ma cam indoiesc ca un ibook ar putea suporta asa ceva....

are un amic un apple powerbook g4 si am sa-l intreb mai multe
 
erdu;212349 said:
are un amic un apple powerbook g4 si am sa-l intreb mai multe

De ce esti down erdu? Daca e G4 nu rulezi tu pe el XP, de aia au trecut cei de la Apple pe Pentium ca le e mai convenabil si in alte sfere.


gr8dude: Sa numesti omul 'down' pentru asa o eroare, cred ca e prea mult; mai ales ca el incearca sa ajute poporul. Tu ai citit inca o data inainte sa apesti pe "Apply"? Ai incercat sa percepi cu ochii altcuiva mesajul tau?
 
PiggyEFromHell;212352 said:
De ce esti down erdu? Daca e G4 nu rulezi tu pe el XP, de aia au trecut cei de la Apple pe Pentium ca le e mai convenabil si in alte sfere.

err... Apple a trecut pe Pentium!?! cand!? eu stiam ca ei la Intel Core Duo / Core2 Duo au trecut, dar nicidecum la Pentium ;)
 
gr8dude: Sa numesti omul 'down' pentru asa o eroare, cred ca e prea mult; mai ales ca el incearca sa ajute poporul.
De ce? Crezi ca s-a suparat?:D

groparu;212381 said:
err... Apple a trecut pe Pentium!?! cand!? eu stiam ca ei la Intel Core Duo / Core2 Duo au trecut, dar nicidecum la Pentium ;)
Ei bine ma refeream la Intel iar acelas Core Duo (succesor la Pentium) e un derivat din Pentium M... nici asta probabil nu stiai, nu-i asa gropi?:D

Offtopic: Oare stii cat mi-ai lipsit pe acest forum?:)
 
PiggyEFromHell;212388 said:
Ei bine ma refeream la Intel iar acelas Core Duo (succesor la Pentium) e un derivat din Pentium M... nici asta probabil nu stiai, nu-i asa gropi?:D

vad ca-ti e cunoscut cuvantul derivat, dar nu si sensul ;)
probabil nici n-ai auzit de asa cuvinte destepte ca SSE3 sau bitul NX :)
 
groparu;212391 said:
vad ca-ti e cunoscut cuvantul derivat, dar nu si sensul ;)
http://dexonline.ro/search.php?cuv=derivat
Mai exista si alte sensuri pe care le stii gropi si lumea n-a fost informata?;)


groparu;212391 said:
probabil nici n-ai auzit de asa cuvinte destepte ca SSE3 sau bitul NX:)
Nu, de cuvinte atat de destepte - nu. Dar uite abrevierile parca le-am vazut pe undeva, cu specificatia ca Intel prefera sa foloseasca termenul de XD bit.

Si acum explica de ce am avut onoarea sa citesc "asa cuvinte destepte"?:)
 
Hm... toate procesoarele se incing, eu am un Celeron, cativa ani in urma so implut coolerul de praf shi m-am trezit cu procesorul la 90 grade, asta fara ca sa joc doar am deschis calcu si am verificat...
 
hackus;212661 said:
Hm... toate procesoarele se incing, eu am un Celeron, cativa ani in urma so implut coolerul de praf shi m-am trezit cu procesorul la 90 grade, asta fara ca sa joc doar am deschis calcu si am verificat...

Da , dar AMD-urile sunt recunoscute pe plan mondial ca au dubla folosinta : computer si cuptor electric.

Acuma normal , ca dupa o perioada , mai ales daca sunt neingrijite, si se umplu de praf sau dispare pasta aia siliconica, transferul termic catre radiator se face mai greu si orice procesor se incinge mai usor.
Dar AMD-urile sunt neegalate la categoria asta :D
 
Back
Top