Ce pretuiesc eu la o persoana...

NaE

New Member
Propun sa extindem tema propusa de acidrock in directia opusa....am vazut ca ce nu ne place la altii stim destul de bine...ia sa va vad daca la facut complemente si la observat partile bune a oamenilor va descurcati tot asa de bine...
 
Respect pe cei:
1.Prietenosi (cam asa ca Zop) :DTot aici ar intra si cei ce sa-r la ajutor in momentele grele...
2.Ce stiu ce vor de la viatza....
3.Cu simtul umorului rafinat...
4.Pe cei nu pre sensibili cit emotional atit si fizic...
5.Persoanele ce vad totu in 3d,adica admit o multime de abordari si puncte de privire a lucrurilor...
6.Cei calmi si cu psihicu stabil...oameni ce rar cad in euforii sau depresii...
:wtf:
 
eu iaca pretuiesc tare-tare mult (mai mult ca orice) la o persoana(oricare, cunoscuta sau nu) abilitatea de a ma lasa pe mine in pace/de a nu se baga in sulfet/de a nu se amesteca in probleme mele. Daca calitatea asta e prezenta - restul nu conteaza, poate sa fie si ras-tampit/a, prost, geniu shamd, atata timp cat nu ma atinge pe mine - ma doare-n pedala :)
 
Asta-i tot? hmm...
Da mie inca imi plac oamenii:
Activi si energici.....(cam ca mine :oops: )
Si oamenii carora le place sa analizeze, indiferent pe ei insusi, altceva sau altcineva......(tot cam ca mie...)
 
Buna tema .. normal ca ne plac oamenii care au calitati la care aspiram si noi, sau calitati care se aseamana cu ale noastre.. mie imi plac:
1. oamenii sarcastici(insa un sarcasm rafinat, nu plain rudeness)
2. oamenii care nu isi plang soarta in permanenta... nu te "jelui" ca nu am compasiune pentru tine(unless intr-adevar meriti un umar cald)
3.oamenii care stiu ce vor de la viata(adica NAE :lol: )
4. oamenii multilateral dezvoltati(care pot vorbi cu tine atat despre politica cat si despre Spice Girls).
 
NaE said:
xx, de multe ori ai dat peste asa oameni...?
aham, cercul meu restrans de prieteni din real (si cand zic prieteni, am in vedere Prieteni, si nu cunoscuti) consta cam din asa oameni :)
 
2. oamenii care nu isi plang soarta in permanenta... nu te "jelui" ca nu am compasiune pentru tine(unless intr-adevar meriti un umar cald)
4. oamenii multilateral dezvoltati(care pot vorbi cu tine atat despre politica cat si despre Spice Girls).
Mi-ai anticipat urmatorul mesaj.....intr-o masura..... :) Bine zis....

3.oamenii care stiu ce vor de la viata(adica NAE )

Da asta si mai bine zis......

P.S. NaE la fel o place pe Ingula 8)
 
:lol: :lol: :lol: Chiar vrei sa-tzi spun adevarul?
Esti pregatit sa-l auzi? Sau ai prefera pastila rosie? :lol: Din moment ce au existat membri care tzi-au spus in fatza opinia lor negativa despre tine... ai continuat prin a te certa cu ei si etc... Eu cred ca nu meritzi sa auzi adevarul. S-ar putea sa te deranjeze prea tare.
 
lizofoafa said:
:lol: :lol: :lol: Chiar vrei sa-tzi spun adevarul?
Esti pregatit sa-l auzi? Sau ai prefera pastila rosie? :lol: Din moment ce au existat membri care tzi-au spus in fatza opinia lor negativa despre tine... ai continuat prin a te certa cu ei si etc... Eu cred ca nu meritzi sa auzi adevarul. S-ar putea sa te deranjeze prea tare.

liz, un :sarut: de la mine...
 
pt Nae: da tu chiar esti Brad Pitt? :lol:
pt cool: eu sunt considerata o persoana foarte blunt, insa m-am convins ca sunt circumstante in care nu trebuie de spus adevarul chiar daca vrei tare-tare.... insa totusi e bine de incercat, chiar daca dupa asta nu vei mai fi iubit la 100% :lol:
 
2 Ingula: Da eu is Brad da nu Pitt ci Pinn, d-acel cu spinii lungi, vesnic verzi si tari, de acel pe care joaca hora veveriele cu salbe din nuci pe git, iar omizele, furnicele si mustile se simt ca in sinu lu Isus Hristosu masi....:))))(doamne ma iarta:) (tot asta nimik nu trebuia sa insemne, nu va incordai:)

Adevaru poti sal zici cind nu depinzi direct de nimeni....si nu te va afecta in nici un mod (sefului de la servici n-ai sai zici ca nu-ti place cind se scobeste in nas in fata ta, da-i adevar si asta:), ca totusi propriul "succes" e ceva mai mult decit promovarea adevarului si lupta cu minciuna din toata lumea...:)
Eu inca nu am intilnit oameni care ar zice adevarul in detrimentul lor. (in afara de mine:)

2 cool: Tie care oameni iti plac, cei ce zic adevaru numa atunci cind asta le lustruete imaginea lor sau cei care il zic nonstop 24/7 ?
 
Dar sa nu ne indepartam....de subiect...: Imi mai plac oamenii
1.Ce pot explica lucruri complicate prin cuvinte simple (de obicei au un nivel intelectual inalt)
2.Ce au opinii proprii la multe capitole.....(opinii argumentate)
3.Ce nu sint predispusi spre confilcte, adica nu-s agresivi...(caci agresivitatea e cea mai mare dovada a slabiciunii)
4.Ce nu se lauda cu propriile cunostinte, si intelect......(chiar daca acestea sint prezente in un %mai mare la el....)
5.Ce se impart cu experienta, cunostintele sale sau vorbesc si explica cu pofta (chiar daca nu pre este cui, sau discutia e "unilaterala", unu povesteste iar ceilalti asculta si nu au ce adauge:) (OM(user a forumului)este asa un tip, il respect mult)
 
Back
Top