Ce pretuiesc eu la o persoana...

EDUCATIA ,BUNA CRESTERE.....lipseste cu desavarsire la multi si e pacat.....mai ales acum cand societatea este intr-o continua decadere si valorile sunt cu totul altele decat ar fi trebuit sa fie....
 
Star, si chiar atunci cind iti spune verde in fata de arati ca un netot? , pentru ca el vrea sa fie sincer iti spune ca arati ca un netot, fiindca asa ii pare lui, tot o apreciezi?
 
Naturaletea... Mai rar vezi persoane care sa-shi permita sa faca tot ce le trece prin minte fara sa se simta jenati catusi de putin.
 
Arina;213770 said:
chiar daca asta inseamna sa te caci undeva, asa, mai in public si mai central?
Intocmai!!! In plus asta e ceva natural.. Faptul ca trebuie sa rabdam chiar si atunci cand ne baloneaza tine numai de etica, dar n-are nimic cu sanatatea.

Antimatter;213806 said:
chiar!
daca pretuieste ca ma cac...

Doomed;213816 said:
stiti ... chiar ar fi misto sa pretuiasca cineva cand altul se caca ! :D))))))))))))))))))))
mde ....

__________________
Voxum Communities - refacem internetul...
www.voxum.net
www.top50.voxum.net

=)) lol Nu cred ca as savura procesul :)) dar asha precia gestul ca fiind facut de persoana care se simte libera sa faca tot ce vrea unde vrea.
 
=)) lol Nu cred ca as savura procesul :)) dar asha precia gestul ca fiind facut de persoana care se simte libera sa faca tot ce vrea unde vrea.

Ok , inseamna ca daca ne intalnim nu te superi ca iti pun mana pe fund :)
Doar fac tot ce imi trece prin minte si tu admiri asta :)
 
prikolu e ca faci ceea ce vrei, atat timp cat realmente nu-l lezezi pe altul...
si daca balonarea e doar zvukovaia - pot rabda, dar daca e si gazovaia - bl*a, apoi ma scuzati, dar nu.
 
lvl100;213826 said:
Ok , inseamna ca daca ne intalnim nu te superi ca iti pun mana pe fund :)
Doar fac tot ce imi trece prin minte si tu admiri asta :)


lol... Mi-aduc aminte un caz... Pe cand aveam vreo 16 ani. Era dimineata si faceam cumparaturile la piata de la gara si la un moment dat simt cum cineva imi da o palma zdravana la fund(puternica incat simtzeam si piscaturi si dupa inca mi-a si apucat buca strans in mana). La inceput ma gandeam ca poate e un prieten, insa cand am intors capul era un tzaranoi murdar...Mai n-am turbat, dar era si amuzant p-u ca saracu incurcase fundul se facuse verde la fata cand m-am intors si si-a dat seama ca nu sunt prietena sau sotia lui. Nu m-am suparat , ba dimpotriva, chiar am ras cu pofta... Si unicul lucru care pot sa-l fac in asemenea cazuri e sa injur in gura mare... Dar de la o parte admir chestia asta( sa nu va ganditi ca ard de dorinta sa fiu palmuita pe strada si mai ales de straini) p-u ca eu n-am tupeul s-o fac...
 
TRISHNA;213839 said:
lol... Mi-aduc aminte un caz... Pe cand aveam vreo 16 ani. Era dimineata si faceam cumparaturile la piata de la gara si la un moment dat simt cum cineva imi da o palma zdravana la fund(puternica incat simtzeam si piscaturi si dupa inca mi-a si apucat buca strans in mana). La inceput ma gandeam ca poate e un prieten, insa cand am intors capul era un tzaranoi murdar...Mai n-am turbat, dar era si amuzant p-u ca saracu incurcase fundul se facuse verde la fata cand m-am intors si si-a dat seama ca nu sunt prietena sau sotia lui. Nu m-am suparat , ba dimpotriva, chiar am ras cu pofta... Si unicul lucru care pot sa-l fac in asemenea cazuri e sa injur in gura mare... Dar de la o parte admir chestia asta( sa nu va ganditi ca ard de dorinta sa fiu palmuita pe strada si mai ales de straini) p-u ca eu n-am tupeul s-o fac...

Mai nu prea e de ras in faze de asta. Am patit si eu ceva asemanator acu cativa ani, numai ca eu eram de partea "taranului" :)

Eram la un gratar. Si era o tipa care avea aproximativ aceeasi culoare la bluza (rosie) ca prietena mea.
In timp ce discutam la masa aprins vad cu coltul ochiului cineva cu un tricou rosu vine si se aseaza langa un scaun alaturat.
Eu , prins in discutie, fara sa ma uit, incep sa o mangai pe gat si continuam discutia.
Numai cand am simtit dupa vreo jumate de minut ,ca incearca sa imi refuze mana , m-am uitat si am vazut ca de fapt era cealalta fata nu prietena.

Cred ca niciodata n-am sa uit expresia fetzei , ochii aia mariti de uimire si probabil intrebandu-se :"ce vrea nebunul asta de la mine ?" :)
 
Doomed;213816 said:
stiti ... chiar ar fi misto sa pretuiasca cineva cand altul se caca ! :D))))))))))))))))))))
mde ....[/url]
un scatofil sigur ar aprecia o situatie ca asta. In cazul asta nu cred ca ti s-ar mai parea atat de "misto"... :D
 
pretuiesc spiritul ludic, copilul din interior..
Pretuiesc stilul rebel al unei prietene... poate si pentru simplul motiv ca eu insumi nu-mi prea permit sa fac ce vreau cand vreau, ci mai degraba ce trebuie cand trebuie..

Pretuiesc altruismul.
 
exteriorul,inteligenta si moralitatea,despre cum sa devii mai influent si mai puternic cititi si voi ce am citit si eu: manipulare-kareti.blogspot.com

o sa deveniti un adevarat erou printre oameni,veti fi influent cu o autoritate mare,si de neglijat
 
ceea ce nu pretuiesc eu la o persoana:
-rautatea
-lipsa dorintei de a se instrui
-minciuna
-intoleranta fata de cei diferiti lui
-inselatoria,verbala si materiala
 
abbu;223707 said:
ceea ce nu pretuiesc eu la o persoana:
-rautatea
-lipsa dorintei de a se instrui
-minciuna
-intoleranta fata de cei diferiti lui
-inselatoria,verbala si materiala

Lol, punctul 1, 2 si 4 te reprezinta de minune :)

Daca iti recitesti mesajele de pe acest forum te vei convinge singura de aceasta.
 
eu ii pretuiesc pe aceia cer te fac sa te simti valoros,pretios,care cauta sa te faca sa te simti bine,si chiar si atunci cand vor sa iti atraga atentia da ai gresit, o fac fara sa te raneasca .
 
Back
Top