Ce viteză aveţi la net?

Eu-s din md.,platesc 70 lei pe luna deoarece suntem mai multi in reteaua locala si suma se imparte la toti membrii.Curind va fi 60 lei ,ca mai intra citiva in retea...super
 
promd said:
uhde-s banii acolo si viteza ;)
Cu ceva vreme in urma "uneori" ;) ma foloseam de resursele a unui ISP privat din MD direct de la ... cum sa zic ... ca si cum as fi dea lor ...
acolo am vazut eu cei viteza .. cind copiai 10MB in citeva secunde mi se ridica paru pe miini ;)

ce inseamna ISP? oare voi vedea si eu cum se scacesk 10mb in kateva secunde? :D
 
ISP = Internet Service Provider...
La asa viteza iti vine sa tragi tot ce se poate din net , numa spatiu pe HDD sa ai ;)
 
Reteaua e pe sos.Muncesti
Serverul nostru este bine pus la curent cu toate noutatile de la MaxDSL(moldtelecom) de aceea platim mai putin..
 
testu de mai sus mi se pare putin suspect :) internetu meu abia se misca cu 30kb/s uneori insa iata rezultatele testului:

Download speed: 937 kbps
Upload speed: 1236 kbps
 
vik-ing said:
Serverul nostru este bine pus la curent cu toate noutatile de la MaxDSL(moldtelecom) de aceea platim mai putin..
N-am nţeles nici o figă, ai putea reformula?

Apoi despre viteza ce-ai indicat-o, 125kbps down / 422kbps up, e vorba de extern? Dar prin Moldova ct? Nu ştii exact ce pachet MaxDSL e la voi? Cţi sunteţi n reţea?

promd said:
La asa viteza iti vine sa tragi tot ce se poate din net , numa spatiu pe HDD sa ai ;)
Care-i sensul să descarci aiurea tot ce-ţi cade cnd ai o viteză Internet destul de mare?! Ţii totul n Internet şi cnd ţi trebuie ceva scoţi n cteva sec/min. De ex. Moldtelecom-ul dă acum prin Moldova 4 mbps, asta nseamnă că un MP3 de vreo 5MB l tragi n 10 secunde iar un film de 700 MB l descarci n 25 minute. Dar vin vremuri şi mai bune. Sper. :ciupos:
 
azi dimineatza am descarcat codul lui davinci de pe tracher la viteza de 743kb/sec, poate a fost si viteza mai mare dar nu am ambservat eu, oricum, filmul de 1.35GB l-am luat in mai putin de 30 de minute
 
Nici nu e de mirare, văd că are peste 100 de seederi.
Bravo lui Valoghea şi Mitropoliei lui, publicitatea făcută filmului dă roade.
:ciupos:
 
Lanu said:
N-am nţeles nici o figă, ai putea reformula?

Apoi despre viteza ce-ai indicat-o, 125kbps down / 422kbps up, e vorba de extern? Dar prin Moldova ct? Nu ştii exact ce pachet MaxDSL e la voi? Cţi sunteţi n reţea?
Da,e vorba de extern,prin Moldova imi pare ca-i 1024kbps.Nu stiu precis ce pachet,fiindca cel care se ocupa de internetul retelei le schimba in permanenta.Curind vom avea un pachet cu 512kbps extern la acelasi pret.In retea suntem 9 persoane.
 
wyk said:
cred ca aceasta imagine va spune totul:
neza4et.. ai furat imaginea ;)

eo:
StarNet TRAFFIC TORNADO:
Preţul - 25 €
Trafic - 10000 Mb
Viteză (Day) - 2 Mbps
Extra - 0,006 €/MB
Trafic (MD) - UNLIMITED
Viteză (MD) - pnă la 16 Mbps
 
polonyk said:
neza4et.. ai furat imaginea ;)

eo:
StarNet TRAFFIC TORNADO:
Preţul - 25
Trafic - 10000 Mb
Viteză (Day) - 2 Mbps
Extra - 0,006 /MB
Trafic (MD) - UNLIMITED
Viteză (MD) - pnă la 16 Mbps
daca ai sa mai pui un neza4et pentru windoza me nelicentziata apoi in genere cad de pe scaun de ris.
 
polonyk said:
wyk.. asta o fost gluma.. posibil ai intzeles-o.. dar ce are una cu alta?
asta tot a fost o gluma.. oarecum.. da se pare ca n-ai intzeles. doesn't matter, sharring is the power! atita timp cit nu se face sharing la programul tau comercial :))
 
Back
Top