Cel mai bun serial

Da' eu eram sigur ca dor007 de-atata e asa obsedat de procesele administrate si de cum ne controleaza viata elitele, fiindca s-a holbat prea mult la Prison Break.
 
abbu;222809 said:
Cel mai bun serial este cel la care nu ma uit......

Go away ... Exista seriale pentru barbati adevarati ca de exemplu Naruto care e un must si se priveste in fiecare joi !!! :D
 
Umbreon;222829 said:
Go away ... Exista seriale pentru barbati adevarati ca de exemplu Naruto care e un must si se priveste in fiecare joi !!! :D

mai sunt oameni care se uita la anime-uri? credeam ca trend-ul animeurilor a disparut acum vreo 3 ani.
 
lamppy;222807 said:
la fel zici si despre serialele de pe discovery?

nu amestecam caii cu martoagele....
eu vorbesc aici de toate bashinutzele lacrimogene argentino-mexicane-romanesri-rusesti
 
lamppy;222831 said:
mai sunt oameni care se uita la anime-uri? credeam ca trend-ul animeurilor a disparut acum vreo 3 ani.

Art dies not in such short amount of history :cool:
 
abbu;222833 said:
nu amestecam caii cu martoagele....
eu vorbesc aici de toate bashinutzele lacrimogene argentino-mexicane-romanesri-rusesti

soap-uri si telenovele? alea nu sunt seriale. alea sunt timp pierdut si bani aruncati pt sotiile bautorilor de bere la pet.
 
nu cred ca nu v-ati uitat la Family Guy

uhmm....de ce nu mai posteaza nimeni? ultimul post e de anul trecut. ce se intampla?
 
Din "Spartacus: Blood and Sand" am vazut primul episod. Ceva intre "Rome" si "300" dar fara sa atinga la vreo calitate pe niciunul dintre ele. Multe lupte, multa sexualitate, foarte putina cultura istorica - spre deloc. Enervant cum i-au recreat pe getzi cu castile alea din cranii si vopsiti cu var ca si galii, dar pe ansamblu un serial reusit. Privibil.
 
__%20(30).jpg

Nu va spuaratzi ca e in rusa, acolo scrie: "De unde se iau traditziile...
Care sunt ocaziile pentru a face betzie?
(sunt enumerate un shir de cauze care cititorul le poate enuntza shi singur)
... shi pur shi simplu betia - fara ocazie.
 
dor007;224261 said:
__%20(30).jpg

Nu va spuaratzi ca e in rusa, acolo scrie: "De unde se iau traditziile...
Care sunt ocaziile pentru a face betzie?
(sunt enumerate un shir de cauze care cititorul le poate enuntza shi singur)
... shi pur shi simplu betia - fara ocazie.

Iertata-mi fie impertinenta, da ce are asta cu cel mai bun serial? Cel putin poezia nici o relevanta.

din partea mea, simpatic la moment Gossip Girl - desi cam pliktisitor ultimele epizoade.
Actorii frumosi si New York, New York..
 
Fizica informationala spune - orice intrare a informatiei in sistem schimba forma sistemului. In cazul serialului sistemul tzinta e creerul uman.

Serialele fura din acel scurt timp care ii este dat individului sa traiasca nu numai pentru perioada in care e privit filmul ci shi mult dupa aia. Cauza acestui fenomen e ca imaginile copiate din televizor in creeri sunt procesate, amplificate shi interpretate mai apoi in viatza reala.

Un serial "bun" inplica sume mari de bani platite de partzi care au interesul de a manipula audientza, fie politic, fie traditzionist, fie in scopuri de advertisment... ca urmare sunt utilizate instrumente extrem de sofisticate care urmaresc scopuri extrem de bine definite. Nici un creator de filme nu-shi pune scopul de a educa natiunea, scopul acestuia e profitul. Sau, vetzi vedea seriale unde vorbesc fizicienii, chimishtii, biologii... scriing formule pe tabla, demonstrind teoreme etc..

Vezti gasi incredibil de greu de a accepta aceste nuantze a fluxului de informatie - e mult mai ushor de a "innota in directia curentului apei decit contrariu" - dar au valoare acele lucruri care le capatati cu efort.
 
Back
Top