Cele mai proaste filme vizionate

adrenalina

fara aripi
aici puteti sa va exprimati insatisfactia pentru productiile cinematografice care nu vi s-au parut la nivel...

eu incep cu Basic Instinct 2 ... aceeasi idee, care acum nu mai este actuala, suspans deloc si Sharoone Stone cam trecuta...
 
Toate filmele lui John Waters. ncă nu m-am prins dacă tipul e nebun, artist sau doar kitschos. Dacă nu e nici nebun nici kitschos, o să-l mut la cele mai bune filme. :D
 
Trebuie să menţionez Legături Bolnăvicioase - un film de Tudor Giurgiu - o poveste de dragoste ntre două lesbience, film care şi propunea să rupă gura trgului şi nici măcar incitant sau interesant nu a reuşit să fie. Nici măcar porcos. Un film mediocru. Şi prost jucat n general. Şi cu scenariu prost, lipsit de curaj şi tot odată aiuristic. Un film mediocru.
 
Starship Troopers 2. Cand am dat pe HBO am crezut ca era un o parodie, ceva facut la misto. Sadly, nu era asa. It was the real thing. Absolut oribil.
 
PiggyEFromHell said:
Serenity, un SF slabutz fara nici o istorie, fara un sens.
Pai normal ca nu ... doar e primul episod din Firefly si nu are nici un farmec ... e mai degaba o introducere pentru cele 14 episoade
 
Napoleon Dynamite. Sincer e cel mai penibil film vazut vreo data. Chiar cred k a fost facut de dragul de a face un film post. Nu are nici un Dumnezeu ce sa mai spun de umorul tras de par si de prost gust.
 
Spy Kids si iar Spy Kids. Il urasc din toata inima, mai ales vazindu-l pe Banderas in stupiditatea ceea de film, la ce s-o fi gindit?
 
KILL BILL
(Kill Bill: Volumul 1)
Actiune exploziva si scene de un umor nebun, un film-eveniment care a incantat criticii de pretutindeni. Quentin Tarantino prezinta un thriller uluitor cu actiune la cote ametitoare, despre tradari brutale si razbunari.
Kill Bill: Volume 2
(Kill Bill: Volumul 2)
Avand deja doua nume taiate de pe deja celebra lista a mortii, Mireasa se intoarce, mai razbunatoare ca oricand, avandu-i in vizor pe Budd si pe Elle Driver, singurii supravietuitori ai trupei de asasini.


Desi la critici ea placut, eu aveam dorinta numai sa plec din sala sau sa adorm pina la finele titrelor!
 
inseamna ca nu ai inteles nimic din mesajul filmului... aceste doua filme sunt dintre capodoperele cinematografiei ... dar, din pacate nu sunt facute ca sa fie intelese de toti...
si mai ales partea a doua care nu are nimic de fapt cu razbunarea... este chiar un superb film de dragoste si sacrificiu...
 
Cred ca ai fi dovedit si mai tare ca ai inteles cu adevarat filmul daca nu ai fi vorbit despre ... doua filme. Din punct de vedere artistic e un tot-unitar. ... Nu degeaba si-a intitulat Tarantino, vol1 si vol.2, cele doua parti. In stilul unui roman. :)

rini, esti asa fataaaaaa :hlizesc:
 
clar e o capodopera ....... doar fetitzele carora nu le-a venit inca ciclul se crispeaza la el si nu il mai pot aprecia :D
 
Codrin;172483 said:
clar e o capodopera ....... doar fetitzele carora nu le-a venit inca ciclul se crispeaza la el si nu il mai pot aprecia :D

Te crezi tare destept si ti se pare ca poti sa apreciezi IQ sau virsta biologica a ''fetitzei''? Mi-am expus parerea... pentru aceasta si exista forumul,nu?

In fiecare cadru singe, riuri de singe(!), lupte de tot felul, amestecul filmului cu animatiile in stil japonez-chinez , si ideea ''razbunarea-forever''... NU-MI PLACE! Niciodata nu mi-a placut de Tarantino, nici de ''capodoperele'' lui!
 
L-a picat ? Nota 2 si afara din clasa.

Rinutzo,forumul este intr-adevar facut in mare parte pentru a-ti da parerea , dar cind parerile is handicapate ele pot fi atacate de ceilalti membri forumistici care-s de parere ca parerea ta e de 2 bani.
Cine insulta "Kill Bill" se insulta pe sine insusi.
 
Mi kill bill nu-mi placea... pana cand nu am vazut scena cu ochiul:D. Adica cand Uma scoate ochiul la cealalta padruga... Aia a fost fenomenala:D
 
uite aici ii cam naspa rini... daca nu iti place Tarantino, inseamna ca nu ai inteles ce ii asta cinema adevarat... nu prostii gen Titanic...
 
Back
Top