Crestini vs "Codul lui DaVinci"

Referitor la cartile lui Dan Brown... nici nu m-apuc sa le citesc. In primul rand are stilu' lu' ma-sa - Sandra Brown, scriitoarea in romanele careia vei gasi multe cuvinte cu "p" si "p". In al doilea rand e scriitorul maselor. Ca in fotbal. :)
In al treilea rand este si va ramane un monstru sacru al literaturii de lift. Va evolua, cel mult, la cea de tramvai.
Va trimit telepatic romanele lui Camil Petrescu. Lectura usoara!
 
Frezy, Semidia, Wednesday > Nu va suparati pe mine, dar zau ca discutia asta nu avea nici o legatura cu Codul lui Da Vinci :D.
 
Vitalie;1258 said:
PAce voua. Ce pot sa va spun in afara de ceea ca se ponegresc profetii nostri, Isus la Crestini, Muhammad la musulmani. Lumea merge spre Ziua Judecatii unde vor fi intrebati pentru faptele lor. Am mai vazut si un film despre Noe unde il arata teapan de beat.

De s-ar trezi lumea asta odata.

Sa pun spre exemplu si cei ce au luat I-l loc la Eurovision, niste matahale, altfel nu le poti numi. Animale din Iad.

Dumnezeu sa ne Ierte.

sper sa mori agatat intr-un carlig si sa manance ciorile din tine!!! ce pana mea ...daca obositul asta zice asa de trupa lordi asa zic si eu de el........huaaaaaa.......sa nu dai nas in nas cu mine incuiatule....cred ca te sperii si de propria umbra!

User avertizat. Husky40
 
ca ce chestie avertizezi mesajul asta cand cel de deasupra nu e prea departe???Vitalie asta adreseaza cuvinte jignitoare unor oameni pe care nici macar nu-i cunoaste.eu nu am facut decat sa-i raspund cu aceeasi moneda!sau aici se aproba doar ce suna bine pt unii???aici e dovada clara....daca ai alta opinie ...inseamna ca esti impotriva si vei primi avertizari!
 
nici nu ma gandeam sa fac asta...ce sa-mi stimuleze aici creativitatea??oricum un lucru e clar ...daca ai alta opinie decat cea a majoritatii nu esti vazut bine...se pare ca toti se pricep sa acuze pe altii fara sa aiba vreo informatie legata de ei.multi spun ca nici nu au vazut filmul....dar se reped sa arunce cu noroi in el.poate nu o fi el de prea mare calitate dar nici nu trebuie procedat asa.unul ii facea pe cei de la Lordi in fel si chip ...si fac pariu ca n-a ascultat macar o piesa de-a lor!....nu inteleg de ce se agita asa de tare,nu cred ca cei de la lordi cu mastile lor au facut vreun rau....sau poate el ii prefera pe cei la costum care dau startul razboaielor....
 
sper sa mori agatat intr-un carlig si sa manance ciorile din tine!!! ce pana mea ...daca obositul asta zice asa de trupa lordi asa zic si eu de el........huaaaaaa.......sa nu dai nas in nas cu mine incuiatule....cred ca te sperii si de propria umbra!
asta ii mesajul tau pt care ai primit avertizare... ia si citeste-l de cateva ori si poate vei intelege care ii problema... daca nu iti convine contactezi moderul pe privat si acolo discuti, nu pe tema unde ai fost avertizat. ia si citeste regulamentul.
in rest faceti spam... aveti ceva de spus la tema sau aveti de gand sa va certati in continuare????

eu am vazut filmul. m-am relaxat si atat. nu este un film spectaculos, insa a reusit sa comprime destul de bine cartea si nu pot sa spun ca a fost foarte plictisitor... putin cam lung si atat.
filmul ii plin de mesaje subliminale crestine, de fapt si este chiar impacuitori spre deosebire de carte... asta m-a amuzat cumplit cum incercau ei in timp ce spuneau anumite chestii care ar putea fi considerate blasfemii, sa mai indulceasca totul... asta ati fi observat daca ati fost foarte atenti la dialoguri.
 
mesajul lasat de "adrenalina"legat de film este perfect (zic eu)Prea mult se agita unii!......Si in legatura cu mesajul pt. care am fost avertizat :....poate e exagerat dar nici "vitalie"nu a fost mai prejos...cu ce-l deranjeaza pe el cei de la lordi?!?!??!...
 
Credeti ca adevarul este cel pe care l-ati invatat voi din Biblie?
Si sunteti absolut siguri de acest adevar?
Cartea nu am citit-o, dar filmul este SUPER!
 
anutza;147327 said:
Credeti ca adevarul este cel pe care l-ati invatat voi din Biblie?
Si sunteti absolut siguri de acest adevar?
Cartea nu am citit-o, dar filmul este SUPER!

Da ai sa triesti mai usor daca ai sa stii daca Isus o fost iubitul Mariei Magdalena si au avut o fiica, sau nu? Ca parca cineva afirma ca ce e scris in Biblie e adevarul pur, citeste, priveste, fa-ti concluzii pentru tine si traieste viata cum stii tu mai bine. :)
 
Probabilitate

Bad And Mad;147335 said:
Crezi in aberatiile lui Brown?
Citeste Biblia, e si mai SUPER :)
Aberatiile lui Brown sunt mai plauzibile decat Biblia. Vrei sa-ti amintesc povesti cum ca toate speciile din lumea au incaput intr-o arca, povesti cu oameni care invie, care merg pe apa, si multe alte vise...
 
Re: Probabilitate

Nici nu stiu cine sunt mai blegi ...Fanii lui Brown sau cei care inka se bat cu pumnul in piept ca au gasit dovada laicitatsii Bibliei , invokind argumente de tipul "povesti cum ca toate speciile din lumea au incaput intr-o arca, povesti cu oameni care invie, care merg pe apa"
 
Re: Probabilitate

Fr3Zy;147509 said:
Nici nu stiu cine sunt mai blegi ...Fanii lui Brown sau cei care inka se bat cu pumnul in piept ca au gasit dovada laicitatsii Bibliei , invokind argumente de tipul "povesti cum ca toate speciile din lumea au incaput intr-o arca, povesti cu oameni care invie, care merg pe apa"
Nici unii. Ambele categorii sunt de toata jena. As mai adauga insa o a treia - cea a fanaticilor religiosi care cred ca "The Da Vinci Code" este lucrarea Diavolului. :he:
 
Back
Top