Cu ce amintiri ai ramas de la prima iubire?

:) Traim partial in amintiri si din amintiri, deci nu ar trebui sa fie distruse. Nimic material nu ne face pe noi, si cei ce te inconjoara au amintiri cu tine si meterialul doar le readuce acea amintire in fata ochilor.
 
multe nopti sub luna,3poze,5 scrisorele si cel mai mare Rau:
FAPTUL CA O VAD IN FIECARE ZI...(mie vecina)
 
Pai, din aceasta cauza a fost alcatuita legea "in nici-un caz sa nu promovezi un vecin la statutul de iubit".

Cum nu dai, oamenii se despart (aceeasi ii asteapta si pe unii de pe forum), iata de ce vecinii fac parte dintr-o categorie speciala.
 
gr8dude said:
Pai, din aceasta cauza a fost alcatuita legea "in nici-un caz sa nu promovezi un vecin la statutul de iubit".

Cum nu dai, oamenii se despart (aceeasi ii asteapta si pe unii de pe forum), iata de ce vecinii fac parte dintr-o categorie speciala.
E buna legea,fii sigur ca voi tine cont de ea in viitor,dar atunci cind ne intilneam inca nu eram vecini...Un timp dupa ce ne-am despartit era dureros sa o vad in fiecare zi,uneori cu altul...dar pe urma mi-a trecut...
P.S Nu va indragostiti de vecini,colegi s.a.m.d .:)
 
depinde cum te desparti... cine pe cine a inshelat, mintit sau cine in genere a initiat toata chestia asta... daca despartirea a fost dureroasa si prosteasca n-are rost de pastrat nimic.... posibil ca si apar unele amintiri mai frumoase, dar imediat dupa ele vin si cele urate si te simti si mai ubitii... asa ca recomand distrugerea tuturor lucrurilor materiale care pot aminti la timpurile de odinioara si de asemenea sa gasiti cat mai repede pe altcineva ca sa v-o(al) scoateti mai repede din cap....

Dar daca despartirea a fost una prieteneasca si ati ramas prieteni buni dupa asta, pai atunci depinde de voi... pozele si alte chestii funny se poate de pastrat... chiloteii si alte chestii de igiena personala as recomnda sa ii intoarceti sau sa-i aruncati.... ar putea crea probleme daca va gasiti alta pereche si el/ea din greseala da peste aceste lucruri ;)
 
asa ma agandeam si eu... nicodata nu am crezut ca dude poate fi si ironic... :D

de la prima iubire am ramas cu multe amitiri... au fost 4 ani de despartiri si impacari... acum ma amuz doar, chiar daca atunci au fost faze care mi se pareau tragice

imi amintesc ca vesnic aveam probleme cu cate o fata, din cauza lui... el era genul de baiat care isi dadea seama ca tine la mine, numai atunci cand nu era cu mine si is gasea cate o fata cu care umbla o perioada si dupa aia ii venea cheful sa se intoarca la mine:D si atunci sa vezi crize din partea lor... nu stiu de ce tot eu eram vinovata... :D

si cel mai trist a fost, ca dupa ataea faze naspa... cand chiar a dorit o relatie normala... nu am mai putut eu... si l-am refuzat. si cam asa a fost cu prima iubire. acum suntem prieteni, ne vedem, vorbim, etc... dar ma uit la el si imi este indiferent... asta ii cel mai trist, cand un om care a avut importanta pt tine, gata nu mai are... ca si cum ar muri pt tine :D
 
am ramas cu notiunea de existenta.. a fost, doar definitia ei..din pacate la cuprins nu am ajuns... poate ca e si bine...fiindca de inchiere imi este frica.
 
adrenalina said:
asa ma agandeam si eu... nicodata nu am crezut ca dude poate fi si ironic... :D

de la prima iubire am ramas cu multe amitiri... au fost 4 ani de despartiri si impacari... acum ma amuz doar, chiar daca atunci au fost faze care mi se pareau tragice

imi amintesc ca vesnic aveam probleme cu cate o fata, din cauza lui... el era genul de baiat care isi dadea seama ca tine la mine, numai atunci cand nu era cu mine si is gasea cate o fata cu care umbla o perioada si dupa aia ii venea cheful sa se intoarca la mine:D si atunci sa vezi crize din partea lor... nu stiu de ce tot eu eram vinovata... :D

si cel mai trist a fost, ca dupa ataea faze naspa... cand chiar a dorit o relatie normala... nu am mai putut eu... si l-am refuzat. si cam asa a fost cu prima iubire. acum suntem prieteni, ne vedem, vorbim, etc... dar ma uit la el si imi este indiferent... asta ii cel mai trist, cand un om care a avut importanta pt tine, gata nu mai are... ca si cum ar muri pt tine :D

Ai dreptate, e trist.
 
ramin amintire care nu le putem uita niciodata..de cite ori am incercat sa uit PRIMA IUBIRE-NAM PUTUT,chiar daca ne indragostim de alte persoane,le comparam mereu cu prima iubire.........ii foarte important PRIMUL SARUT..........
 
Frumoase si dupa 20 de ani imi aduc aminte Pacat naaaaaaaaaaaaaaa fost sa fie poate in alta viata poateeeeeeeeeeeee cine stie.
 
da...ramin.... chioar daca n-a fost dragoste adevarata nu-l uit...a fost primul cu care am avut relatii sexuale..a fost misto..pentru asta nu-l pot uuita...nu ca l-as vrea inapoi...nu...dar nici nu regret....
 
10 ani in urma a fost, da' tsin minte ca acum. :) Avea un ruj cu un miros super gustos. O sarutam shi-i ungeam rujul pe toata fatsa. :D
Shi inca se excita repede... parca lua foc.

Cel mai straniu e ca de atunci n-am avut ceva nici pe aproape atit de intens, placut shi fara emotsii negative. Toate care au fost dupa asta, mai bine nu erau deloc.
 
oauuuu.... ce senzatii imi trec prin burtica... Cu ce am ramas de la prima iubire?
am ramas insarcinata! hi-hi ha-ha (glumesc)
cele mai pure amintiri imi inunda creierul... cele mai puternice emotii le-am simtit atunci... si cand ne apucam de maini... doamne! ce vremuri! cand cel mai mic suras iti provoca o fericire atat de mare! ii multumesc lui Grig ca m-a initiat in lumea ast de farmec plina!
 
De la Prima Iubire am ramas cu cele mai frumoase amintiri chiar daca sfirsitul a fost cam urit...as fi preferat sa raminem makar in relatii de amici, dar el nu a vrut asta.....
 
Back
Top