Cum captez atentia unui baiat

adrenalina;148393 said:
si mai spuneai ca te crezi mai breaza ca ai plecat din tara... hahahahaha... vai de capul tau maldavanco

CINE A SPUS CA SUNT MAI BREAZA?NICI INTR-UN MOMENT DAT NU AM MENTIONAT ASA CEVA...INSA DACA O SPUI TU....DA, SI SUNT MOLDOVEANCA, SI MA MINDRESC DE ACEASTA
 
nish nush cum sa te numesc... e una sa fii moldoveanca, shi cu totul alta chestie e limba pe care o vorbeshti... da, eshti moldoveanca, nimeni nu-tzi ia dreptul asta, insa vorbeshti romaneshte... shi daca tot o tzii una shi buna, atunci da - foloseshte "nu importa" caci pre limba ta e corect...
rushine!
 
saraneth;148397 said:
nish nush cum sa te numesc... e una sa fii moldoveanca, shi cu totul e alta chestie limba pe care o vorbeshti... da, eshti moldoveanca, nimeni nu-tzi ia dreptul asta, insa vorbeshti romaneshte... shi daca tot o tzii una shi buna, atunci da - foloseshte "nu importa" caci pre limba ta e corect...
rushine!

VAD CA NU AI INTIRZIAT MULT TIMP DE A ARATA CU DEGETUL GRESELILE MELE, ASTA ESTI TU CARE MI-A SCRIS UN PRIVATE, SI NU AI PUTUT SA TE INCHIZI SI SA O SPUI PE FORUM , TE FELICIT AI CISTIGAT UN PREMIU!
 
da, irinitza, tzi-am scris pe privat, pentru ca nu am vrut sa atrag atentzia celorlaltzi, pentru ca poate fi o gresheala involuntara, data fiind situatzia de la noi... insa sa afirmi sus shi tare ca vorbeshti o limba moldoveneasca este de neiertat... eu nu intzeleg cum de nu tzi se impiedica limba in gura sa zici asha ceva...
 
fato linisteste-te ca devii penibila! pe bune... in rest hai pe Politica sa discutam despre lima "maldaveneasca"... sa te vedem cat te tine curajul asta de fata mare. si mai lasa literele mari ca vedem foarte bine, multumim.
 
saraneth;148401 said:
da, irinitza, tzi-am scris pe privat, pentru ca nu am vrut sa atrag atentzia celorlaltzi, pentru ca poate fi o gresheala involuntara, data fiind situatzia de la noi... insa sa afirmi sus shi tare ca vorbeshti o limba moldoveneasca este de neiertat... eu nu intzeleg cum de nu tzi se impiedica limba in gura sa zici asha ceva...

SA MA SCUZI INSA IN ACEST MOMENT NU AM TIMP DE A DISCUTA O TEMA ASA DE COMPLICATA, DACA ASA DE TARE VREAI SA STII DE CE NU MI SE IMPIEDICA LIMBA IN GURA SA ZIC "ASA CEVA"(UYYY) MAI TIRZIU TI-O EXPLIC, OK ?
 
adrenalina;148402 said:
fato linisteste-te ca devii penibila! pe bune... in rest hai pe Politica sa discutam despre lima "maldaveneasca"... sa te vedem cat te tine curajul asta de fata mare. si mai lasa literele mari ca vedem foarte bine, multumim.

NU, PENIBILA, NU SUNT, PENIBILI SUNT CEI CARE SE LEAGA DE MARUNTSUSURI CARE NU AU NIMIC A VEDEA CU TEMA INITIALA.(MELOCINIKI) AICI UNDE LOCUIESC EU ,ABATEREA DE LA TEMA E PENALIZATA IN FORUMS... AHHH , SI O SA SCRIU CUM O SA VREAU, ORI POATE O SA-MI INTERZICI TU?
 
nu o sa iti intrezic, pur si simplu iti agravezi situatia si incepi sa devii insuportabila. pacat ca ai reusit performanta in doua zile de cand scrii... si mai ales dintr-o singura tema. oricum ii treaba ta, daca doresti sa devii si mai antipatica, continua spectacolul asta de doi bani... sa stii ca nici nu demonstrezi nimic prin asta, daca tu crezi ca asta ii o forma de prostest si nici nu castigi nimic. invata sa porti discutii si sa iti sustii argumentele si asa vei obtine mai multe beneficii decat asa. in rest, ce sa spun.. pacat
 
adrenalina;148412 said:
nu o sa iti intrezic, pur si simplu iti agravezi situatia si incepi sa devii insuportabila. pacat ca ai reusit performanta in doua zile de cand scrii... si mai ales dintr-o singura tema. oricum ii treaba ta, daca doresti sa devii si mai antipatica, continua spectacolul asta de doi bani... sa stii ca nici nu demonstrezi nimic prin asta, daca tu crezi ca asta ii o forma de prostest si nici nu castigi nimic. invata sa porti discutii si sa iti sustii argumentele si asa vei obtine mai multe beneficii decat asa. in rest, ce sa spun.. pacat

asculta-ma tu si saraneth, eu is o fata linistita, si cea mai buna din lume daca vreau, am ajuns sa fiu asa de antipatica in acest forum tot din pricina voastra, m-ati provocat si ati primit ceea ce ati dorit ori nu? Eu nu am vina ca m-am dus din moldova, si daca am mentionat acest fapt, ma caiesc... pare ca avetsi invidie , ura catre cei care s-au dus... nu intzeleg... la sfirsit voi trebui sa parasesc acest forum, unicul mai bun din moldova.
 
irinita, eu personal ti-am facut o remarca la adresa acelui lucru, care imi mentin parerea ca nu a fost frumos din partea ta. ia si reciteste mesajul ala si vezi cat de bine suna. in rest ti-am contraargumentat ideile. parca pt asta este un forum... sau te asteptai toti sa fie de-acord cu tine?
hai sa fim seriosi, nimeni nu a avut nimic cu tine, agresivitatea tu ai inceput-o. si daca ii cel mai bun din MD, asa cum spui tu, ii pentru un motiv anume si foumul a fost tot timpul asa, un camp de bataie in idei si asa va fi...
 
adrenalina;148418 said:
irinita, eu personal ti-am facut o remarca la adresa acelui lucru, care imi mentin parerea ca nu a fost frumos din partea ta. ia si reciteste mesajul ala si vezi cat de bine suna. in rest ti-am contraargumentat ideile. parca pt asta este un forum... sau te asteptai toti sa fie de-acord cu tine?
hai sa fim seriosi, nimeni nu a avut nimic cu tine, agresivitatea tu ai inceput-o. si daca ii cel mai bun din MD, asa cum spui tu, ii pentru un motiv anume si foumul a fost tot timpul asa, un camp de bataie in idei si asa va fi...

am vizitat multe forumuri, si ia in seama, ca internetul nu-l cunosc de ieri, niciodata nu mi s-a intimplat asa ceva, asa ca eu nu sunt cauza de nimic ...atunci... nu stiu eu...si nu e numaidecit sa contraargumentezi parerile unuia
..nu in aceasta consista forumul
Ma duc sa invat, sper sa nu mai am de-a face niciodata cu asa tip de persoane.

PS: cu o luna in urma am fosta in moldova, am ramas impresionata, lumea a ramas aceeasi!
 
contraargumentul vine o data cu momentul in care nu esti de-acord cu cineva... eu nu inteleg pt ce te-ai suparat atat de tare, sincer... atunci si dude trebuia sa se supere ca ai tras asa concluzie ca el nu a avut fete si de aia ii asa de naiv... hai sa nu cautam nod in papura, acolo unde nu este...
forumul consta in schimb de idei, nu in uniformitatea lor... altfel nu ar mai fi discutii...
ca unii te-au atacat la nivel personal... asa ii pe forumul asta cand esti nou, trebuie sa treci calirea. si eu am trecut ptin acelasi proces, insa nu am pus atata la suflet. am continuat sa imi vad de treaba mea, am intrat in polemici si pana la urma tot aici sunt... nu ii dracul chiar asa de negru cum pare...
 
Irinita, acest forum este o platforma unde ne putem spune toti ideile si parerile. Nu baga in seama toate pisicile vagaboande care au cersit o legatura de internet si acuma enerveaza oamenii.
 
adrenalina;148491 said:
contraargumentul vine o data cu momentul in care nu esti de-acord cu cineva... eu nu inteleg pt ce te-ai suparat atat de tare, sincer... atunci si dude trebuia sa se supere ca ai tras asa concluzie ca el nu a avut fete si de aia ii asa de naiv... hai sa nu cautam nod in papura, acolo unde nu este...
forumul consta in schimb de idei, nu in uniformitatea lor... altfel nu ar mai fi discutii...
ca unii te-au atacat la nivel personal... asa ii pe forumul asta cand esti nou, trebuie sa treci calirea. si eu am trecut ptin acelasi proces, insa nu am pus atata la suflet. am continuat sa imi vad de treaba mea, am intrat in polemici si pana la urma tot aici sunt... nu ii dracul chiar asa de negru cum pare...

de aceea si m-a suparat asa de tare, atacindu-ma la nivel personal, pentru ca niciodata nu mi s-a intimplat.Eu doar m-am inregistrat pe acest forum ca sa ma distrez un pic, si nu sa pun capul in functie si sa meditez asupra temelor de aici, credeam ca parerea mea i-l intereseaza doar pe acel ce a scris tema...adica pe gr8dude, si ceilalti usuari or sa-si caute de treaba lor. Eu lui dude de-acum i-am cerut scuze, pentru ca stiu ce inseamnaa a cere scuze , si a te injosi un pic daca e necesar recunoscindu-ti greselele.
Eu doar stiu cum sa-i atrag atentia unui baiat si nu neaparat am nevoie de o fusta scurta , fiind eu insumi imi e de ajuns .Doar vroiam sa o fac putin "pe-a dracului", recunosc ca afirmatiile mele au cazut cam din pod fara premeditare.
 
ha! irinitza, daca ai vrut s-o faci putzin pe-a dracului, uite ca shi altzii s-au facut pe-a dracului, shi nu ai de ce sa te plangi... shi inca speri sa nu mai intalneshti asha persoane niciodata in viatza? e plina lumea de ele, shi astea de pe forum nu sunt cele mai rautacioase...
da cel mai tare m-a mirat shocul tau la reactzia forumului, tu afirmand ca "ca internetul nu-l cunosc de ieri" ... chiar ca am pufnit in ras... atunci de catzi ani cunoshti internetul? tu desigur ca shtii ca sunt reguli nescrise in lumea internetului, shi daca ai fi cunoscut intradevar cat de cat internetul ai shti ca nicaieri lumea nu te ashteapta cu bratzele deschide, mai ales daca exista divergentze de opinii... nu shtiu la ce te-ai gandit tu - la paine shi sare plus covorash roshu? nu potzi sa dai buzna cu ideile tale shi sa crezi ca nimeni nu le va combate...
 
pentru inceput nu trebuie sa uitam ca barbatii reprezinta mai mult decat niste hormoni care devin agitati cand vad o parte dezgolita a corpului femeiesc... ei totushi au shi un cap pe umeri cu care digera anumite informatzii, aleg... daca ash fi barbat shi o fata mi-ar spune: "itzi arat un san shi tu eshti la picioarele mele", ash fi cu adevarat jignit. faza cu sanul ar capta doar atentia unui organ, nimic mai mult... (cred eu)
 
irinita;148383 said:
MOLDOVENEASCA NU PREA EXISTA??? AHHH ,EU CREDEAM CA IN MOLDOVA SE VORBESTE PE MOLDOVENESHTI....

:vino: serios? Nu am stiut. So, in afara ca stii ce limba vorbesti si cunosti internetul nu de ieri(buna gluma apropo, am ras mult), de parca internetul ar fi un obiect nu te-au gandit ca internetul(in acest caz forumul) e o masa de oameni cu care discuti... ah, dezvoltarea internationala pe care o ai ma uimeste.
 
Back
Top