Cum captez atentia unui baiat

capsunica;148595 said:
pentru inceput nu trebuie sa uitam ca barbatii reprezinta mai mult decat niste hormoni care devin agitati cand vad o parte dezgolita a corpului femeiesc... ei totushi au shi un cap pe umeri cu care digera anumite informatzii, aleg... daca ash fi barbat shi o fata mi-ar spune: "itzi arat un san shi tu eshti la picioarele mele", ash fi cu adevarat jignit. faza cu sanul ar capta doar atentia unui organ, nimic mai mult... (cred eu)

"copii, astazi voi discuta despre cobai... cobaii sunt nishte animele pe care oamenii fac experimente: le dau tableci, le electrocuteaza, yi baga in camere de gazare shi ii studiaza..."
mersi ca ne-ai adus aminte...
 
Buna seara sau buna ziua sau cum va v-a gasi mica mea scrisoare.
Vad ca discutii pe tema "cum sa captezi atentia unui baiat" exista.

baieti! cred ca numai voi in adancul sufletului stiti cum ajunge o fata sa va placa si sa va intre in suflet...insa evitati sa dati intotdeauna un raspuns la intrebarea : "cum va lasati cuceriti si care sant metodele prin care o fata v-ar cuceri inimile".
Eu nu sant foarte specializata in domeniul cuceririlor deoarece am doar 18 ani....insa ceva cunostinte am reusit sa-mi capat.
Fetelor si baieti :
De cand e lumea poti sa fii tu miss sau mr tot daca capul ti-e plin cu pleava ramai de nimic si nu valorezi nici cat o ceapa degerata!:D
Cred ca pentru a cuceri un bait trebuie sa intrunesti cateva calitati de baza:
-DESTEPTACIUNE(daca esti fraer-te egalezi cu zero)
-FRUMUSETE(toti santem frumusi si ne putem face un look super daca ne dorim...Doamne fereste de uratenie totala sau malformatii)
-SINCERITATE(lauda sau minciuna distrug imaginea si cu timpul si pe tine)
-ISTETIME( omul istet izbuteste-n toate).

Sper sa va fie de folos acest sfat...cel putin eu incerc si lupt sa pastrez si sa pazesc aceste calitati la mine. :)
-
 
Habibi18.. asta e valabil si la cucerirea fetelor? Eu ieri mi-am cumparat un lamborghini... credeam ca ma va ajuta la agatat... acum inteleg cat e de gresit... :D
 
Fara a ne aprofunda in detalii, putem face curiasa remarca a propos de aceasta tema... Greatdude ne intraba :"Cum captez atentia unui baiat?"
Numai eu gasesc stranie chestia asta ? Dude , perversule , vina si explica repede :D
Desigur dupa sfaturile "intelepte" ale habibiei, nu cred ca dude va mai intilni probleme de lipsa de atentie din partea celor asemeni lui :D
 
Gizas! Acum am vazut tema asta.

Ce pot sa spun, eu sunt un baiat cu probleme. Mi-au placut foarte multe fete, dar niciodata nu am avut curajul sa vorbesc cu ele despre asta. Tot timpul mi-a fost frica ca inteleg semnalele lor gresit, mi-a fost frica sa nu fiu inteles gresit, etc.

Oricum, la barza schioapa ii face Dumnezeu cuib. Am avut o gramada de relatii cu fete, dar absolut toate la initiativa lor. Am fost agatat in metrou pe motiv ca "imi place cum zambesti". Pur si simplu. Am fost cu fata aia un an. Eu n-as fi avut curajul sa ma duc la cineva care imi place, s-o iau de mana si s-o sarut.

La mare in 2 mai. Pe acolo multa lume umbla dezbracata, asa ca n-am dat importanta. M-am trezit cu o gagica care mi-a spus ca a venit si ea la mare, etc, etc si ca nu are unde sa stea. Asa ca am primit-o in cort. N-am dat importanta faptului ca ma lua de mana si intra cu mine in mare. N-am dat importanta nici faptului, ca desi era frig ca dracu', ea dormea goala dar strangandu-ma pe mine in brate. Am crezut ca ma tine in brate precum era obisnuita sa tina ursuleti de plus cand era mica. Ma rog, azi asa, maine asa, pana cand ma convoaca fata la o discutie serioasa la carciuma:
-Auzi, tu de ce crezi ca stau goala?

-Poftim? Pentru ca mai toata lumea sta goala pe aici.

-Si de ce stau de o saptamana la tine in cort?

-Pai nu ai spus tu ca nu ai unde sa stai si...

-Ma tu chiar esti prost ori te prefaci?

-??

-Nu ti-am dat destule semnale?

-Ce semnale?

-Off, lasa ca esti prost. Si sare la mine in brate si ma pupa. Abia atunci mi-am dat seama ce vroia ea. A doua zi nu s-a mai dezbracat. De fapt nici nu prea am mai iesit din cort. Ieseam din cand in cand seara sa luam niste mancare sau sa ne plimbam putin, dar majoritatea timpului ni-l petreceam in cort. Au fost doua saptamani dementiale. Desi ne-am despartit demult, am ramas prieteni buni, si ei acuma ii place sa ma tachineze, "cum m-a agatat ea pe mine".

Si cu prietena actuala: ne-am intalnit la munte. stateam cam 90% din timpul liber cu ea. Vorbea despre romantism si despre fostele ei relatii. Eu ii povesteam despre indienii nativi din America, despre fenomene meteorologice si despre orice alte tampenii imi veneau in cap. Ea tot timpul aducea vorba despre iubire. M-am gandit ca asa sunt fetele. Ma roaga daca nu pot sa vin cu ea la plaja, ca se plictiseste singura. Isi da jos sutienul cu nonsalanta si eu fiind open-minded, n-am facut nicio legatura cu mine. Ma roaga s-o invat sa joace biliard, dar eu bineinteles ca n-am tinut-o in brate. I-am luat mana cu stanga s cu dreapta tineam tacul. Vreo doua ore i-am criticat greselile. De parca saraca fata de aia m-a rugat s-o invat biliard. M-a rugat sa ma plimb cu ea prin padure. M-a dus pe marginea unei rape. M-a rugat s-o tin de mana, pentru ca-i este frica. Eu: fii serioasa, cum sa-ti fie frica, nu vezi ce mica este rapa. Etc, etc. A fost cu mine pe munte. A luat-o la fuga la vale in speranta ca o salvez eu. Numai ca n-am prins-o in brate ci am intins o mana. Cateva luni a avut saraca fata vanatai cand s-a izbit de bratul meu. Tot pe munte, eu mi-am scos tricoul pentru ca transpirasem Asa ca intr-o poiana m-a rugat sa ma intorc cu spatele sa scoata si ea putin tricoul. Evident, am stat 5 minute cu spatele, pana si-a pus tricoul inapoi.

A manipulat in asa fel, incat atunci cand m-am dus eu sa fac dus, s-o gasesc pe ea goala sub dus. Evident, am trantit usa si mai tarziu mi-am cerut scuze: "scuza-ma, nu stiam ca esti acolo!".

Ies sa privesc stelele, bineinteles ca vine si ea. Numai ca in loc s-o tin in brate, eu tineam binoclul cu o mana dintr-o parte.

Bun. Si vede fata ca orice ar face nu merge si in ultima seara pe care o mai avea de stat acolo, ma abordeaza direct:

-Vlad, poti sa zici orice zici, dar eu te iubesc. Mi-am dat seama ca tie nu-ti place de mine...

Evident, interpretase gresit. Toata noaptea aia am petrecut-o pupacindu-ne. Vreo 3-4 nopti, nu le-am dormit pentru ca ma gandeam la ea. Am ajuns in Bucuresti si am vazut-o. Si acuma imi spune ca mi-a spus intr-o doara ca ma iubeste; ca era convinsa ca nu sunt interesat de ea, dupa tot ce facuse; ca si-a luat inima in dinti si a spus fie ce-o fi: e ultima sansa, ii spun ca il iubesc. Eu si acuma mai am cosmaruri, ma tot gandesc ce-ar fi fost daca nu mi-ar fi spus. Pur si simplu nu ma pot concepe fara ea. Cred ca e Yin si Yang.

Oricum, am mai avut niste surprize: doua foste colege de liceu care mi-au spus ca in liceu le placea de mine. Culmea e ca le placeam si eu. De unde sa-mi dau seama?

Si intre relatii serioase am avut perioade de pauza. Credeti ca am stat linistit? Nu. Am avut cateva relatii pasagere si de fiecare data m-au agatat fetele pe mine.

Un baiat in mod normal face el primul pas. Si de obicei fetele asta si asteapta de la baieti, sa faca ei primul pas. De ce? Nu stiu. Oricum, daca nu aveam noroc, cu fetele care m-au iubit, dupa capul meu eram si acum virgin. Nu sunt nici "macho man", nici top model, nici supersexi. Ce-or gasi anumite fete la mine, nu m-am prins. Chiar si acum cica ar exista o colega de serviciu care ma place. Eu nu mi-am dat seama, dar prietena mea sustine ca a observat-o.

Si de ce n-oi fi capabil sa inteleg semnalele fetelor, zau daca imi dau seama. Mai ales in epoca actuala, cand femeile nu trebuie sa fie numai femei ci cinspe mii de alte lucruri in plus.Oricum, norocul meu ca desi nu le gasesc eu pe ele, ma gasesc ele pe mine. Chiar nu as putea concepe viata fara ele. Si de aceea le sunt recunoscator ca exista.
 
Yoi dixi ....eu de aveam imaginatzia ta ....ma faceam un regizor de telenovele ceva ........ai talent fratzia ......nu tzil irosi ashe aiurea .......
 
Ma rog, imaginatie, inventii... Imi pare rau ca am scris. Sunt lucruri care mi s-au intamplat si acum imi dau seama ca sunt prea intime ca sa vorbesc despre ele pe un forum. Ce s-a facut e bun facut, asa ca astept sa aruncati in continuare cu pietre in mine.
 
dixy, istoria ta mi s-a parut interesanta si nu-mi pare rau de timpul investit in lectura. Am decis sa scriu abia acum despre asta, pentru ca vad ca majoritatea feedback'ului consta din mesaje care nu incurajeaza. Sunt sigur ca exista multi altii care au savurat lectura, dar nu au comentat in nici-un fel (deci se creeaza impresia ca nimanui nu-i este interesant), din diverse motive (ex: le este rusine sa admita ca si lor li s-a intimplat). Poate ca altii comenteaza din gelozie, ca nu li s-a intimplat lor sa-i placa atit de multe fete in moduri atit de evidente si atit de neobisnuite. E mai usor sa spui ca e o poveste (un fel de protectie prin negare) decit sa-ti zici "mda.. da' pe mine niciodata nu ma va astepta o fata dezbracata in dus..." si sa accepti faptul ca un "oarecare dixy pe forum" e mai wow decit mine.


Sper ca ai invatat ceva din aceste peripetii, inclusiv si din faptul ca ai scris ceva pe un forum public.



P.S. cred ca daca contactezi moderatorul compartimentului respectiv si explici situatia, mesajul va fi sters. Daca vrei tare sa dispara, incearca.
 
nu-mi vine sa cred...
dixy, da ce credeai? ca eshti la spovedanie la popa? normal ca tre sa-tzi dai seama de consecintze cand scrii pe un forum public
 
Credea ca e un fel de club anonim ca cel anti-alcool unde membrii povestesc ce bine ar fi daca in viata lor nu ar exista alcool , si unde toti bat din palme la urma si il mingiie pe spate. Pacat ca nu e Radu pe forum ,avea sa il invete sa traiasca si pe asta :D
 
voi acuma ne aratati cum femeile trebuie sa capteze atentia unui barbat? sau va certati aiurea? dixy, scrie daca vrei sa iti sterg mesajul.
 
si mie mi-au placut povestile lui dixy, daca mai ai si atele si le poti incadra in tema imi va face lacere sa te citesc :P... daca vrei dixy, te mingyi eu pe spate :D
 
khama;206181 said:
nu-mi vine sa cred...
dixy, da ce credeai? ca eshti la spovedanie la popa? normal ca tre sa-tzi dai seama de consecintze cand scrii pe un forum public

adrenalina;206204 said:
voi acuma ne aratati cum femeile trebuie sa capteze atentia unui barbat? sau va certati aiurea? dixy, scrie daca vrei sa iti sterg mesajul.

@khama, dar ce am facut ceva rusinos sau reprobabil? Se pare ca atunci cand isi deschide un om inima, asa tindeti sa credeti.

adrenalina, nu are rost sa stergi. Ceea ce am scris, e bun scris. Faptul ca te-as ruga pe tine sa stergi, nu ma face nici mai destept, nici mai interesant. Oricum, au vazut mii de oameni. Eu pur si simplu nu pot sa fac diferentierea intre persoana "virtuala" si persoana fizica care sta in spatele calculatorului. Asa cum o fac cei mai multi. Imi cer scuze ca mi-am deschis sufletul si inima.
 
gr8dude;206157 said:
dixy, istoria ta mi s-a parut interesanta si nu-mi pare rau de timpul investit in lectura. Am decis sa scriu abia acum despre asta, pentru ca vad ca majoritatea feedback'ului consta din mesaje care nu incurajeaza. Sunt sigur ca exista multi altii care au savurat lectura, dar nu au comentat in nici-un fel (deci se creeaza impresia ca nimanui nu-i este interesant), din diverse motive (ex: le este rusine sa admita ca si lor li s-a intimplat). Poate ca altii comenteaza din gelozie, ca nu li s-a intimplat lor sa-i placa atit de multe fete in moduri atit de evidente si atit de neobisnuite. E mai usor sa spui ca e o poveste (un fel de protectie prin negare) decit sa-ti zici "mda.. da' pe mine niciodata nu ma va astepta o fata dezbracata in dus..." si sa accepti faptul ca un "oarecare dixy pe forum" e mai wow decit mine.


Sper ca ai invatat ceva din aceste peripetii, inclusiv si din faptul ca ai scris ceva pe un forum public.



P.S. cred ca daca contactezi moderatorul compartimentului respectiv si explici situatia, mesajul va fi sters. Daca vrei tare sa dispara, incearca.

dude, tu esti singurul care imi da dreptate. Si asta pentru ca esti baiat. Si te gandesti ca "wow, ce marfa ar fi sa ma agate fetele si eu sa nu fac niciun efort". Probabil ca alti baieti ar spune ca sunt un looser pentru ca pe mine m-au "agatat" fetele, si ei , barbati adevarati, au facut tot felul de eforturi sa se impuna.

Dar cel mai mult ma critica femeile. Ele vor sa vina Fat-Frumos dupa ele. Nu ar fi de acord sa se duca Ileana Cosanzeana dupa Fat-Frumos, pur si simplu pentru ca Ileana e fata, se cuvine ca fetele sa alerge dupa baieti si nu invers, Ileana e ocupata cu ce sa se imbrace, nu stie daca sa puna fusta aia noua sau blugii; daca pune fusta cu ce se asorteaza?ca bluzita aia fina e la spalat?, nu-i place cum si-a vopsit unghiile, ce-o sa creada respectivul despre mine, si culmea, i-a iesit si un cos.Ciorapii abia i-am spalat, iar daca pun jartiere o sa creada ca sunt curva.

Categoric, sunt in stare sa cuceresc o fata. Nu sunt nici urat, nici cretin. Pe de alta parte, nu vad ce vad fetele la mine. Nu ca as vrea sa fiu modest. Nu sunt nici urat, dar nu arat nici super-bine. Nu sunt nici prost, am o inteligenta peste medie, dar cam pe acolo. Nu sunt un geniu. Nu ma imbrac nici ciudat, nu-mi pun nici inele in nas, sunt un om obisnuit.

Si totusi, de cand sunt cu gagica, de 7 ani de zile, am avut o gramada de propuneri sau au fost o gramada de fete care au lasat sa se inteleaga ca "se poate".


Cum in general sunt destul de blazat in ceea ce priveste sexul, - de genul imi place dar nici nu ma omor dupa- a fost destul de usor sa nu o insel pe fata.

Totusi, stiind toata lumea ca am o relatie, nu pricep de ce primesc tot felul de propuneri si de aluzii.
 
Back
Top