cum sa ma ingras :)

te apuci de sport ("tragi de fiare", atletism , etc.) si iti urmaresti alimentatia astfel incit sa consumi cit mai multe proteine (nu ma refer la tot felul de produse hormonale artificiale care se vind pentru tipii ce se ocupa cu body-building-ul). Dar sa nu uiti si de carbohidrati (pentru a-ti asigura aportul de energie). Desigur iti va trebui ceva timp ca sa vezi rezultatele insa trebuie sa ai rabdare. :wink:

Apropo, citi ani ai ??
 
tak...nu nebuniti omu cu sportu vostru cu muski si numai stiu eu ce....

IONIX...cel mai sigur mod de a te ingrasa....

te lasi de sex....
maninci cate 3 batoane de paine alba in fiecare zi.....
seara inainte de somn...obligatoriu jiuma de litru de smintinika de 10% grasime....
si la sarbatori....cat mai multa paine cu povidla....
 
Melania said:
tak...nu nebuniti omu cu sportu vostru cu muski si numai stiu eu ce....

IONIX...cel mai sigur mod de a te ingrasa....

te lasi de sex....
maninci cate 3 batoane de paine alba in fiecare zi.....
seara inainte de somn...obligatoriu jiuma de litru de smintinika de 10% grasime....
si la sarbatori....cat mai multa paine cu povidla....

In cazul dat IONIX iti pot spune imediat diagnosticul pe care il vei avea peste citeva luni de alimentatie de felul acesta:

1) crestere in masa corporala neuniforma care cu timpul va provoca problemele de articulatii, cauzate de imposibilitatea de a te misca mai rapid

2) n-ai sa fii in stare nici sa ridici o scara caci iti vor curge tone de sudoare pe frunte numai la gindul de a o urca.

3) consmul de prea mult aluat (batoanele de piine) pe zi pot aduce constipatie -->> probleme gastrice --> atrofierea muschilor gastrointestinali

4)probleme de potenta--> din motivul ingreunarii schimbului de substante in organism

5) faina alba in exces impiedica asimilarea calciului in singe, in general cele mai recomandate aluaturi sunt cele de taritza , ovaz....etc.

6).....
 
Melania said:
tak...nu nebuniti omu cu sportu vostru cu muski si numai stiu eu ce....

IONIX...cel mai sigur mod de a te ingrasa....

te lasi de sex....
maninci cate 3 batoane de paine alba in fiecare zi.....
seara inainte de somn...obligatoriu jiuma de litru de smintinika de 10% grasime....
si la sarbatori....cat mai multa paine cu povidla....


:D hahahaha ..........super


IONIX shii patsan si nu te preocupa de masa corporala, nu inteleg ce nu iti convine tie.... Om sa fii,ca restul nu e important daca este asta :)
 
Daca asa iti este constructia teoretic nu ai ce sa faci ca sa te ingrasi.
Cunosc tare multe persoane de sex masculin care au o constructie filiforma si au facut de toate ca sa se ingrase...dar degeaba... :lol: ...asa ca sanatos sa fii...ca restul vine de la sine :wink:
 
in general cu mici exceptii partenerii se potrivesc dupa constitutia fizica.
Referitor la "" EA" - adica aleasa inimii tale? " - cam aici se face referinta.
 
Back
Top