Cum sa vezi daca intradevar tsine la tine...

mmdddeee... aishea vad ca merg asha nishte "varianti" levie, ca intr-o revista... am citit : cum fetele sa apridileasca daca patsanul lor e pedik... shi acolo era scris : daca merge cu mashina cu vit de 50 km/h shi tsine amindoua miini pe volan, el e pedik!
 
DEEPY said:
mmdddeee... aishea vad ca merg asha nishte "varianti" levie, ca intr-o revista... am citit : cum fetele sa apridileasca daca patsanul lor e pedik... shi acolo era scris : daca merge cu mashina cu vit de 50 km/h shi tsine amindoua miini pe volan, el e pedik!

:hahaha: :hahaha: :hahaha:
super faza....... :hahaha:
 
DEEPY said:
mmdddeee... aishea vad ca merg asha nishte "varianti" levie, ca intr-o revista... am citit : cum fetele sa apridileasca daca patsanul lor e pedik... shi acolo era scris : daca merge cu mashina cu vit de 50 km/h shi tsine amindoua miini pe volan, el e pedik!
jurnalicikurile shelea vashe ys de rahat... scriu nishte prostii numa ca sa ymple paginile shelea... r-r-r-r-r! shy fetele noastre stau shy le citesc shy cred tat shi scrie acolo....
 
[K said:
]
DEEPY said:
mmdddeee... aishea vad ca merg asha nishte "varianti" levie, ca intr-o revista... am citit : cum fetele sa apridileasca daca patsanul lor e pedik... shi acolo era scris : daca merge cu mashina cu vit de 50 km/h shi tsine amindoua miini pe volan, el e pedik!
jurnalicikurile shelea vashe ys de [cenzurat]... scriu nishte prostii numa ca sa ymple paginile shelea... r-r-r-r-r! shy fetele noastre stau shy le citesc shy cred tat shi scrie acolo....
da da...iaka am vazut nu demult asa o emisune noua "Power Girls" si acolo e aratat cum sunt niste persoane(femei :) ) care mai tot dicteaza ce se scrie in revistele mari...ii suna de la redactie si o intreaba ce sa scrie despre (ex. Lindsay Lohan) si ea ii spune ce vrea ea...si atunci va ganditi cum naiba scriu revistele astea asa despre niste cantareti\actori?
..da da si garascopurile...si mai era pe acolo..."el nu ma mai iubeste..."
mai era..."cum sa fie numai alt tau?" - pai daca toate ar citi acelasi jurnal? saracii baieti nici nu se vor mai putea uita stramb...
 
tsine la tine daca atunci cynd te uitsi yn ochii lui, vezi devotament total, uneori nesigurantsa, nesigurantsa shi frica de a te pierde...tsine la tine daca te mai suna uneori ca sa te yntrebe pur shi simplu ce mai faci shi cum o mai duci sau ytsi da un bip pierdut yn retsea...tsine la tine daca atunci cynd te tsine de myna, o strynge din cynd yn cynd stryns shi se uita la tine cu o afectsiune care nu necesita cuvinte...tsine la tine cynd o simtsi tu sau uneori nu simtsi acest lucru deodata, dar apoi ytsi dai seama shi ytsi pare rau ca nu tsi-ai dat seama la timp. :roll:
 
daaaa... bravo, Snoopyk. ghini ca pan la urma iti dai seama si parca e mai bine cu o astfel de siguranta in suflet. e bine sa shtii ca cineva tine la tine, tine cu adevarat, iar tu ... de fapt...nu prea ai nevoie de el. da oricum e bine. m-as simti shi eu bine sa pot face din cineva orice...

:ciupos:
 
da ca sa-ti dai seama daca tine cu adevarat la tine, asha, ca printre altele, impushca-te... si-ti vei da seama de sus daca a tinut cu adevat cineva sau cineva anume la tine sau nu... :lol: - is ipocrit shi eu,nu? :ciupos:
 
:) e bine si frumos cind fiecare spune cum isi imchipuie sau cum e la el in viatza dar ma irita cind se i-au niste regul, principii sau stereotipuri si se aplica la o relatie anume (mai des asta fac fetele). :-?
citesti prin Cospmopolitan ca daca te tzine de mina - vseo lav endless. sau ti se lauda prietena ca uite "omu neu" gateste in fiecare seara. ei si dupa asta mergi acasa incepi sa te jelui, - tu nu ma tii de mina, tu nu gatesti, numai eu gatesc, tu nu ma iubesti ... si stress, lacrimi si etc. :-?
fiecare relatie are particularitatile sale si e important sa te simtzi bine si fericit cu ce ai. :dansez: iar daca vrei mai multe sa alegi drumul cel care nu dauneaza nimanui. :zimbim: IMHO :wink:
 
da, si daca te-ai uitat la ora fixa inseamna ca te iubeste :lol: daca te uiti si e minus o minuta - te-ai iubit, sau plus o minuta - te inseala.
dar daca nici una, nici celelalte...atunci digiaba :lol:
 
Ma trezesc si zambesc azi m-am asezat din nou cu mine la ceeasi masa...
De data asta imi pasa. Acum chiar imi pasa...si motivul esti tu.
Si n-am sa ma pierd si n-am sa ma-ntorc si nu am sa ma las din nou furat de ceea ce m-apasa.
De data asta imi pasa. Acum chiar imi pasa...
Cand peste visele mele vor sta lucruri grele am sa uit de ele
Le voi pune in zale si voi pune petale peste visele tale
Fiindca-mi pasa...si motivul esti... tu.
 
Mde , cum sa vazi daca ii pasa de tine? Vira mina in buzunar, scoate portmoneul, deschide-l, atita timp cit vor fi bani acolo - ii va pasa de tine :hump: , asta e parerea mea- asta e realitatea :eye:
 
se transforma ceva in mine, nu-mi mai dau seama daca realitatea e vis sau poate visul e realitatea...traind-o atat de putin si-n general urat. nu-mi dau seama in care din aceste doua lumi sa incerc sa traiesc. de ce sa n-aleg ceia ce-mi place mai mult, unde totul e ireal, ushor si cateodata, frumos. de fapt, refuz si scrisul, facand parte dintr-o viata care nu ma multumeste prea mult. dar, scriu...de ce o fac? pentru cine? pentru mine? am eu nevoie de el? de ce altcineva ar avea...?
 
Cineva a amintit deja de limbajul trupului. Mai sunt i alte "semne", destul de uor de "identificat". Revistele de tipul Elle sau Cosmopolitan obinuiesc s publice articole pe astfel de teme. Nu e cazul s absolutizm ce scrie acolo, dar cred c e bine s citim uneori i astfel de literatur.





[font=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Inainte sa te indragostesti nebuneste de noul tau flirt, afla daca inima lui bate doar pentru tine sau, inca sovaitoare, cintareste alte oferte sentimentale.[/font]

[font=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Declaratiile publice. Iti mingiie parul, te saruta patimas, ba chiar te ciupeste de fund – asta in intimitate, ca de indata ce pasiti pe usa afara interesul se ofileste. Nici macar o ocheada dragastoasa - ce atingeri indraznete... Isi tine miinile acasa mai cuminte ca un eunuc. De altfel, nici macar nu prea vrea sa fie vazut cu tine de mina, si ar prefera sa mergeti in sir indian. Pe strada, s-a zis cu jocurile iubirii. Tilcul? „Raceala” cu care se molipseste imediat ce iesiti in lume e semn clar ca nu e (inca!) dispus sa faca publica relatia voastra. [/font]

[font=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Obiceiurile de rendez-vous. Tine mortis sa te impresioneze si moare de curiozitate sa afle tot soiul de fleacuri din viata ta – cam asa se poarta un barbat amorezat. Spre exemplu: se da peste cap sa gaseasca cele mai bune locuri la opera ta preferata sau sa rezerve un separeu intim la cel mai romantic local din oras; te innebuneste cu intrebari despre tine si nu pierde nici o ocazie sa gaseasca asemanari intre voi – vezi bine, va potriviti de minune... Cautarile au luat sfirsit – daca te-ar considera doar o aventura, nu si-ar da osteneala sa fie atit de curtenitor. [/font]

[font=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Limbajul trupului. Vrei o dovada in plus? Daca un tip te doreste cu adevarat, va fi, deseori, timid si nelinistit – nu-si gaseste cuvintele, ii tremura glasul si roseste ca un adolescent de cum te vede. Asadar, daca noul iubit e muuult prea sigur pe sine, s-ar putea sa nu fie „tulburat” de prezenta ta in viata lui.[/font]

http://www.cosmopolitan.ro/apr05/sex.htm
 
Back
Top