De ce pling oamenii ?

oamenii..pot plange de mare bucurie........
si de tristete. cand ai ceva foarte greu pe suflet...cand sufletul ti-i ranit..si makar nu ai cui sa-i spui....oamenii plang pentru ca asa ei se descarca si le e mai usor.......plang de jale...
se intampla sa plangi in cel mai frumos moment din viatsa..dar de cele mai multe ori in cel mai greu......plangi ca sa-ti fie mai ushor....
 
AlbiNutza said:
oamenii pot plange de emotii ( pozitive).. cred ca e cel mai frumos lucru....
eu sunt de acord cu tine.....
iata de exemplu ultima data cand am plins de bucurie ..fusese lectia de fizika cand primisem un sms......si sentimentul asta e atat de placut...
 
cand ti-i dor de cineva la care tii foarte mult...........
cand iti aduci aminte de cele mai frumoase clipe petrecute cu cineva.. dar :roll: ...............
 
plang deoarece se simt la unmoment dat singuri, fara alte persoane care sa ii faca sa se simta iubiti.
 
fetelor eu va doresc voua sa plingetsi toata viatsa numai de bucurii 8) shi de evenimente placute 8) plinsul ajuta la rezolvarea multor probleme shi la ushurarea sufletului dar cred ca voi shtitsi mai bine ca mine 8)
 
acum cativa ani ma uitam ciudat la barbatii care isi premit sa plinga.......a trebuit sa treaca mult timp ca sa inteleg ca numai un barbat adevarat isi poate elibera lacrimile....
 
am fost la o ynmormantare la o fata - prietena shi colega de liceu... jale mare, de nedescris, a fost un ynger..... pai iata ca ca dupa ce am ieshit din cimitir totzi cu ochii roshii...am intrat yn rutiera....shi nu mai yncetau glumele shi rasetele.... shi ne gandeam ca : bay, tre sa avem un pic de stima shi respect....dar asta era: era ceva natural, nu puteam evita.... dupa atata stres, trebuia sa ne eliberam cuva....
 
Atunci cand in tine salasluieste o durere mare e bine sa plangi...sa-ti eliberezi sufletul...ca altfel durerea e si mai chinuitoare. Si asta e valabil atat la femei cat si la barbati...indiferent de varsta :crazy:
 
cand priveshti un film de dragoste.....eh Juan Carlos si Maria Emilia :lol: :ciupos: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :ciupos: :)
 
sdfg

Unii spun ca barbatii cre pling nu sunt barbati,dar eu va spun ca si cei care spun asa ceva pling pursi simplu ei nu vor sa-si arate slabiciunea,dar eu cred ca acesta e un fenomen normal cind plingi te usurezi sufleteste si te uiti la viata cu alti ochi si este mai usor sa gasesti solutia pentru rezolvarea problemelor
 
aseara am facut-o... ma simtzeam vinovat de o prostie pe care am spus-o shi era s-o dau yn bara cu tatu, adica am facut-o...
 
Si cel cese crede cel mai dur barbat tot a varsat macar o lacrima in viatza...e omeneste sa plangi...si degeaba spun unii cae " rusinos "...e doar o dovada ca in noi isi are cuibul si un suflet :wink:
 
Back
Top