De ce pling oamenii ?

des mi se yntampla ca seara cand ma culc sa-mi lacrimeze ochii...dar nu plang, pursh simplu lacrimeaza ochii, poate oboseala?
 
Am mers odata la cinematograf cu nishte kolege...
shi era akolo o faza..
destul de emotzionanta...
linishte yn tooata sala..
numai noi 3... suspinam sh suflam mushii...
 
psihologia

am plins cind am vazut ca nu mai eshti linga mine,tremure lemnul ushii de la parfumul tau dar totushi... aveam acea necesitate de a respira cu parul tau in fiecare zi.De ce pling?pentru ca nu mai pot sa trag un fum.
 
pe mine ma apuca uneori, nu stiu daca constientizez exact motivu, cred ca is o multime de motive, vorba ceia, ultima picatura si atunci nu mai rezist si gata, greu de trait in lumea asta...
 
dune said:
pe mine ma apuca uneori, nu stiu daca constientizez exact motivu, cred ca is o multime de motive, vorba ceia, ultima picatura si atunci nu mai rezist si gata, greu de trait in lumea asta...
da alta mai buna nui...... :(

- "da si betzi n-atzi insherkat?" :)
 
hi

dune said:
pe mine ma apuca uneori, nu stiu daca constientizez exact motivu, cred ca is o multime de motive, vorba ceia, ultima picatura si atunci nu mai rezist si gata, greu de trait in lumea asta...
da,ai dreptate!ultima picatura joaca rol foarte mare,mai ales pe mine acesta ultima picatura ma apuca desusor,stii cred ca se intimpla mai mult la oamenii care rabda multe,rabda,tac si apoi nu mai pot rabda,cei care nu rabda ti-o spun in fata ce au si-i mult mai usor,singuri ne facem rau.
 
Moldovanca....

da ai dreptate ca acei care rabda si tac sufera mai mult,dar in acelash timp ei sunt mai puternici psihic pentru ca ei pot sa-shi controleze emotiile si sa gaseasca un raspuns concret pentru ofensile pe care le-a primit, credema ca nu totsi pot sa ascunda aceasta energie negativa in sine si sa nusi arate ura! dar odata si odata itsi sta si tsie cutitul la ghit si atunci te descrci pe acea persoana cu toata energia cea negativa pe care ai acumulat-o timp indelungat. :-?
 
plinsul

plinsul este un mecanism de confruntare care vine din copilarie , daca nu aveam ceva plingeam! Exact asta fac oamenii si astazi in unele memente :pling , dar plinsul nu ajuta la nimic...
convingeti-ma ca dimpotriva ajuta!
 
cred ca exista 2 tipuri de plans:

"plansul sanatos" care ajuta la ceva, cel putzin scoate la suprafatza toate emotziile negative...shi asta e destul de sanatos,atat psihic, cat shi fizic...

dar sunt shi cazuri cand plansul dauneaza shi nu ajuta la nimic... ala e plans aiurea...
 
Back
Top