Despre sex&dragoste

Fiecare are un motiv pentru care face sex

Totul depinde de starea psihica in care sint partenerii cind incep...si...de gindul car excita neuronii :)

- Unu vrea s-o reguleze pe cea mai tare tipa de nu stiu unde si se incinge doar cind o vede in poza. Pentru el sexul este vitoria finala de dinainte de abandon.

- Pentru altul e necesitate fiziologica si atit si o poate face cu oricine.
- Pentru un indragostit este apogeul unei relatii

- Altul vrea sa se mai simta bine si azi, ca viata e scurta
- Altul e mai putin potent si vrea o partenera mai "incinsa"


Sint oameni care fac aceleasi lucruri din motive diferite, uneori chiar impreuna, fiecare "de altceva". Depinde ce are fiecare in cap si unde vrea sa ajunga, asta evident, daca vrea sa ajunga undeva. Poate nu vrea sa ajunga nicaieri sau nu il intereseaza unde ajunge.

In toate astea intervin si educatia, principiile, frica, inhibitiile, modul in care psihicul unuora si altora s-a format, scarile de valori, toate cele.

Eu par examplu sint prea ocupat ca sa-mi doresc altceva decit o relatie serioasa. N-am timp sa umblu dupa fuste si nu suport sa aud idiotenii. Nu-mi place lipsa de bun simt si oamenii interesati si rai, + multe altele. Automat, cu pretentiile astea mi-am redus drastic sansele de reusita si ma ghidez dupa principiul: putin da' bun.

Daca ai alfa ca partenera/partenerul tau are o boala incurabila si n-ai fi credincios / credincioasa (deci nu frica de Dumnezeu te-ar impinge sa faci ceva anume) ce ai face. L-ai parasi ? Daca nu l-ai parasi ai face-o din mila sau pentru ca este jumatatea ta si ai lua viata asa cum e ? E...tre sa fii tare sa fii asa...citi dintre noi sint asa ? Dragostea cam pe aici umbla. Restul sint vorbe, nitzica inconstienta, instinct, egoism, dorinta si altele...oricum, unii dintre noi ajung in situatia asta si....ce urmeaza este ce poate fiecare si ce-l imping principiile si instinctele sale cele mai launtrice sa faca.
 
Chiar asa

krown said:
/offtopic
Intamplator am deschis tema POLITICA, ( mie nu-mi place pur si simplu politica in genere ), si intamplator unu' Filip antonio m-a facut onanist si cu un IQ de 41 pt ca scriu aici pe Romantica, eu cum sa va spun intotdeauna accept provocarile ( adica vreo doua pe greaban capata omu') insa problema este daca se merita... si apoi ce pm mea ca pe Politica exista titluri foarte interesante insa in pm ca acolo se cearta cam la vreo 5 persoane (doar), si macar daca s-ar certa pe teme politice insa se cearta pe scor, intelegeti , cine a punctat cand l-a numit l-a facut l-a intrecut....
Deci sa revin eu cateodata sunt onanist, uite nu-mi aduc aminte daca IQ-ul imi descreste pana pe la 41, si inca vreau sa fiu intelegator ca e PAste ( adica a fost ieri) stiti si voi vorba ceea : de gustibus et coloribus non duscutandum ( cam asa ar tre sa sune) .... si'apoi politica e un lucru fin, mai fin decat pisatu de tantar .... insa imi pare ca Filip asta Antonio ar merita sa-i indrept coloana ( daca nu pt mine macar pt ce-i ce posteaza cate un mesaj pe aici)
acum de ce am scris asta .. nu stiu .... poate ca nu eram indreptatit ... poate ca m-am simtit jignit ...da poate ca am sa-l bag doar pana in p.m. pe ala... ca oricum inteligenta nu se masaoara aici pe forum...
parca n-am spus totu' ce ma framanta ..parca n-am ... da da-o incolo

Da, exista citiva insi pe forumul asta care cam streseaza prin atitudinea lor. Eu cu Filip asta n-am avut de a face dar am avut cu altii si m-am zburilit tare la dinsii si la moderatori ca ii lasa sa-i faca de cap. Eu mi-am facut pe aici o oarecare reputatie de om echilibrat si care scriu articole destul de bune, si in fata unora parerea mea cintareste destul fie ca spun fie ca nu.

Legat de insii astia care se cred cei mai destepti, a aparut si semnatura mea legata de extremisti. Aia care nu pot sa inghita ca altul ar putea avea dreptate, motiv pentru care contrazic cu vehementa si cu stil dictatorial pe oricine indrazneste sa le raneasca orgoliul.

Desigur locul acestor rinduri nu este aici, si cu voia moderatorilor as vrea sa mai ramina pe aici o perioada, sa mai vada lumea si apoi sa-l mute dinsii acolo unde ii este locul, evident nu la cosul de gunoi al stergerii :)
 
www.cbi.ro said:
Da, exista citiva insi pe forumul asta care cam streseaza prin atitudinea lor. Eu cu Filip asta n-am avut de a face dar am avut cu altii si m-am zburilit tare la dinsii si la moderatori ca ii lasa sa-i faca de cap. Eu mi-am facut pe aici o oarecare reputatie de om echilibrat si care scriu articole destul de bune, si in fata unora parerea mea cintareste destul fie ca spun fie ca nu.

...sa stii ca intr-adevar imi pari foarte echilibrat, randurile tale par foarte bine gandite, aranjate si puse frumos ...
eu nu sunt atras de atitudinile celor de pe forum, pe mine nimic nu ma streseaza...(m-am ras ca un budist de 3 ori):)
eu scriu aici tocmai pentru ca sa-mi distrug echilibru din viata, scriu aici pt ca-s neechilibrat sufleteste, eu sunt la un capat iar gandul tocami in p.m. lui in capatul celalalt, eu gandesc mult cateoadata inainte de a face, iar cateodata cer domnului mintea romanului cea de pe urma... si tocmai de aceea apreciez (prea mult spus), respect latura fiecarei persoane de pe forum, ( aiici suntem un fel de comunisti [sensul utopist], toti suntem egali, titlurile astea cu Senior, Junior, Sexoasa, sau ce-si scrie lumea pe sub nick, nu conteaza intr-o mare masura), deci ramas-am la ideea ca .... na, ca am uitat...

www.cbi.ro said:
Legat de insii astia care se cred cei mai destepti, a aparut si semnatura mea legata de extremisti. Aia care nu pot sa inghita ca altul ar putea avea dreptate, motiv pentru care contrazic cu vehementa si cu stil dictatorial pe oricine indrazneste sa le raneasca orgoliul.

semnatura ta e tare, dar daca ti-o sterg moderatorii cum scoti camasa, adica cum stim noi ca mesaju tau a existat(nu stiu cum sa pun un smiley) o_0

Viva la liberdad, si cum zicea un bun prieten, mort presupun: non pasaran!!!!
 
tema mea

chiar ma bucur ca am prins aici o bucata de tema mea, inceputu'. he.
faza e ca va rog sa n-o schimbati iar in "exista diferenta intre dragoste si sex" suna ca si cum ai zice care e diferenta intre AK 103 si marimea 3 B la sutien.
deci i'm back in bussines, cum s-ar zice.
 
diferente

eu stiu exact ca tu stii exact ce o sa se intample, deci sa asteptam alte 3 saptamani de flori, ciocolate, intrebari discrete, directe, subtile poate, filme, saruturi pe obraz, teatre, discutii lungi si nopti albe sub clar de luni, marti miercuri pana vine alta ocazie, party-uri cand suntem atat de fierbinti si ne mangaiem insa pana la acel anumit punct,tu pe a ta si dupa aia eu pe a mea? asa vrei? eu sunt gata sa astept, ca un bun ostas sub arme, pentru a cuceri comoara din cetate, pot sta in asediu pana o sa-ti dai seama ca totul (nu e in van) duce totusi la cucerire la caderea zidurilor, la jefuirea comorii, insa nu crezi ca dureaza prea mult, stiu ca stii ca viata e scurta ca e prea carpe diem cum s-ar zice si nu se merita nimic, sau se merita totul, dar daca acuma ar fi cu ce s-ar deosebi peste 3 saptamani?!

te uiti, a?
 
De la prima clipa ni se pare ca intradevar sexul este strins legat cu dragostea,insa STOP.aceste 2 lucruri se deosebesc foarte mult, dupa anumite criterii cum ar fi :persoana, sentiment , atitudine.
Deci, ce este sa faci DRAGOSTE?este acelasi efect fizic,dar nu si sufleteste,dragostea este sa iubesti nu numai cu trup(instrumentul)dar si cu suflet,si cred nu ai face-o cu oricine si oriunde.
SEXUL este si el bun, nu am nimic contra insa el este pt persoanele care cauta distractie si atit,adica oamenii care nu doresc nimic serios de la o persopana anumita.Pt aceasta dupa cum stim in tarile dezvoltate sunt asa numite Casa de Cultura unde oamenii pot sa se relaxeze fara probleme (sida...)
 
calatorie

Iubirea nu intotdeauna stie ca jigneste, pentru ca se ajunge doar la sfarsit sa se afle, iubirea stie sa spuna sa sarute sa impinga sa zboare, dar pe tine acuma nu te intereseaza, inca. Iubirea ta e mare si e punct crucial intre cele doua aripi, e axa care mentine zborul, nu lin sau turbulent, ci doar zborul.
Iubirea noastra e actiune si accelerare spre margine sau spre adancul sferei noastre, este meridianul 0 ce trece sau intretaie sufletele noastre in punctul numit eliberare.
Suntem liberi in unirea noastra, suntem incatusati de iubire
 
Cand am sa aflu ce persoana minunata care precis ca inca nu e neinteleasa inca de nimeni, esti, atunci am sa te iubesc.

Ma tot uitam ca multi zic ca gata azi nu mai merge cu romantismul, nu mai merge cu privitul unui apus de soare, cu geniile neintefu.ckinglese, dar deosebirea este ca toate astea sunt pt mai tarziu, o/un fata/baiat pe care nu o/il cunosti si nici ea/el pe tine nu o sa-ti sara la gat pt ca aoleu vezi ce mama de romantic esti si bla bla bla, pur si simplu astea sunt in timp si nicidecum rar poate pot influienta inceputul relatiei.
In plus la noi nu se vorbeste deschis (direct in convorbiri) pe teme de astea ci uite se discuta pe forumuri. Macar un pas in plus.
Taci
 
Back
Top