Despre sex&dragoste

Orice dragoste dupa un anumit timp devine sex....
asta-ai asha pentru a explica lucrurile in 2 cuvinte! nu orice dragoste si nu se substituie - orice dragoste dupa un anumit timp include sex (cu cit mai mult timp cu atit mai bogat in experienta" dar nu substituie dragostea!
 
cred ca adevaratul sens al sexului e ascuns undeva yn aceste 2 raspunsuri... primul... e ca persoana draga sa se simta bine... iar a doua e ca tu sa te simtsi mai bine... ashe k cel mai bine e ... ca ambii sa aiba parte de aceasta placere
 
nu am avut in vedere ca orice relatie de dragoste dupa un anumit timp presupune sex, ci faptul ca oricat de puternica nu ar fi relatia de dragiste, oricum it wears off... cel putin pentru majoritatea din noi.. si dupa dun timp nu ramane decat sexul.. dar mai exista si exceptii.
 
Ingula... sunt yn relatsie cu o fata de 2 luni... sex ynka nu am facut... deshi aparea ocazia... dar simtseam ca nu era locul shi momentul pt asta... asha ca am amynat asta de fiecare data... pt ca nafig mie asta? pt mine sexul pe lynga faptul ca e ca un sport... da e un sport yn doi... yn care far de partener pregatit nu merge :p
 
Apokalips, tu sigur esti tip?daca da, atunci ar trebui sa te alaturi miscarii feministe mondiale.... scuze, insa expui niste idei prea ciudate pentru un tip..
 
Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi......trage si impinge.
Asa ca tre sa ai rabdare cateodata .... 8)
 
alias said:
Apokalips, tu sigur esti tip?daca da, atunci ar trebui sa te alaturi miscarii feministe mondiale.... scuze, insa expui niste idei prea ciudate pentru un tip..

alias doar daca opinia mea nu corespunde cu a ta... asta nu ynseamna ca ar trebui sa activez yn mishkarile feministe :p
 
nu vreau sa transform topiku asta intr-o descoasere a lui apokalips; am citit insa toate mesajele pe care le-a afisat la romantica intr-o seara si imi par tare controversate pentru a expune parerea unui tip: spre exemplu facerea copiilor la 30 ani(tie ce iti pasa, ca doar nu tu nashti lol), ka , 'noi, tipii, nu suntem la fel de macho precum etc etc..', ca si-a pierdut virginitatea la o varsta frageda si regreta... ' sa ma ierte Dzeu si moderatorii, insa asta imi par vorbe de fete; that's it.. si draga Apokalips, mie nu-mi pasa daca ai aceeasi parere k si mine; si sunt perfect multumita in a nu avea opinii de-ale tale; am tinut insa sa subliniez ca daca esti tip, ai fi foarte bun de miscarea feminista, pentru ca vad ca tii mult la drepturile intime si sociale ale fetelor... :lol: sper ca nu te-ai suparat..
 
sunt yn relatsie cu o fata de 2 luni... sex ynka nu am facut... deshi aparea ocazia... dar simtseam ca nu era locul shi momentul pt asta... asha ca am amynat asta de fiecare data... pt ca nafig mie asta?
e destul de reala situatia - cind nu prea ai cind da mai degraba nu prea ia unde :D si se amina lucrurile :)
dar simtseam ca nu era locul shi momentul pt asta...
cred ca asta e foarte important - cu toate ca argumentul tau despre sport cam strika toata povestea :-?
 
Mai faceti oameni bun sex, ca nu de alta da sa fie si moldova printre primele la natalitate macar acum, caci dragoste se zice mult si se face si mai mult
 
iaka ma gindem: "oare shi mai fac oamenii pe moldova.net"...da ei, akazyvaietsia, tot inshearca sa mai descopere adevaratul sens al sexului....bravo, shi pot sa dzyk?!

cerepaha - aroganta si nesuferita!!! :ciupos:
 
arina, draga mea, tu je stii ca eu sunt ca mormintul cind e vorba de chesti de astea...:)...eu sint mic, nu stiu nimic!!! :ciupos:
mai ghini, dzy tu!!! ajiuta oamenii la nevoie, ca ei tot cauta si cauta sens in sex...da poate nui???
 
cerepaha, noi de cati ani ne cunoastem??? ...si cate am facut impreuna? m-ai molipsit de tot ce e posibil!!!
deci oameni buni, nu faceti sex, poate duce la catastrofe, oamenii mor de rac la nara stanga!

p.s.: asta despre tacerea ca a mormantului...
 
Stii ce imi place la o tema e ca poti sa o intorci pe orice parte vrei. Adica sa-i "bagi" sensuri pe care doar le atinge usor, insa care sunt pe dinafara.
Dragoste am multa de dat la multa lume si multa dragoste am dat, multi au primit-o , putini au meritat-o, insa cu mine cum ramane?
As fi vrut sa fiu altfel in daruirea dragostei, insa as fi vrut sa fiu altfel ca sa primesc inca mai mult dragoste...





stati ca se uita una la mine ... cu dragoste
 
Back
Top