Este Iurie Rosca "tradator"

Filip_Antonio said:
Asta o crezi tu. Iurie Roca a vzut de unde bate vntul i nu avrut s rmn izolat i ridicol, aa cum este acum Urecheanu.

izolat si ridicol? :lol:
pe buna dreptate ca un politician ca Rosca care voteaza pentru liderul comunist este reprezentativ pentru populatia MD-ului din care face parte si liutza, sustinatoarea acestuia
 
Agent-007 said:
izolat si ridicol? :lol:
pe buna dreptate ca un politician ca Rosca care voteaza pentru liderul comunist este reprezentativ pentru populatia MD-ului din care face parte si liutza, sustinatoarea acestuia

SkyW, eu tiu c tu i idolii ti Urecheanu, Krlov i Klimenko suntei disperai de eventualitatea unei rupturi cu Rusia, dar nu-l acuza pe Iurie Roca de asta.
 
MirK said:
Rosca a aratat nu numai ca n-are nici o morala, inselandu-si electoratul dupa ce i-a promis ca va lupta pana la capat cu comunistii, dar si ca e un om politic mediocru, discretitandu-se pe sine insusi si, mai grav, intregul sau partid. O eroare de pozitionare atat de crasa poate fi inteleasa si partial scuzata daca venea din partea unui novice, dar cand e comisa de un politician cercat ca Rosca e fara indoiala semnul unei banale potlogarii si vadeste o natura mediocra.

Parafrazandu-l pe Fouch : Rosca e mai rau decat un tradator, e un kakanar politic obisnuit.

Esti intr-atit de sigur ca "miscarea" realizata de Rosca "est tellement" mediocra ?
 
Filip_Antonio said:
SkyW, eu tiu c tu i idolii ti Urecheanu, Krlov i Klimenko suntei disperai de eventualitatea unei rupturi cu Rusia, dar nu-l acuza pe Iurie Roca de asta.

1. Eu il acuz pe Rosca pentru ca a votat pentru un lider comunist.
2. Ruptura cu Rusia era inevitabila, asta era clar; Voronin n-a semnat memorandumul Kozak, si-a schimbat orientarea de la Rusia-Belarusi ( 2001) la integrarea in UE, nu mai era nevoie sa se linguseasca si Rosca ca sa obtina un post, Voronin ar fi fost ales presedinte fara sa-l voteze rosca si serebrian. Diacov era suficient.
3. Te inseli in privinta mea si stii foarte bine ca eu sint anti-rusia , chiar tu m-ai facut terorist cind am amenintat ambasada rusiei.
 
Agent-007 said:
1. Eu il acuz pe Rosca pentru ca a votat pentru un lider comunist.
2. Ruptura cu Rusia era inevitabila, asta era clar; Voronin n-a semnat memorandumul Kozak, si-a schimbat orientarea de la Rusia-Belarusi ( 2001) la integrarea in UE, nu mai era nevoie sa se linguseasca si Rosca ca sa obtina un post, Voronin ar fi fost ales presedinte fara sa-l voteze rosca si serebrian. Diacov era suficient.
3. Te inseli in privinta mea si stii foarte bine ca eu sint anti-rusia , chiar tu m-ai facut terorist cind am amenintat ambasada rusiei.

1. M ndoiesc c Voronin mai este "comunist".

2. Urecheanu i Diacov sunt pro-Rusia, iar dac Roca i-a asumat aceast responsabilitate, nseamn c Voronin este sub o presiune mai mare. Fa de Diacov nu ar fi avut practic nici o obligaie.

3. Nu eti anti-Rusia, eti un provocator ordinar, romnofob, antisemit, rasist, iganofob, misogin i grobian.
 
liutzo-si-filea: ma faci pe mine pro-rusia, liutza ma acuza ca as fi votat pentru comunisti :lol: , ea care este sustinatoarea aceluia care a votat pentru un lider comunist.
Voronin este liderul comunistilor bai filea tot asa cum era si in 2001... si nu uita ca "lupu-si schimba parul...
O incercare disperata a sustinatorilor lui Rosca :lol:
Poti sa continui mult si bine, dar adevarul e ca Rosca si-a tradat electoratul si dintr-un anti-comunist care a zis ca nu voteaza pentru un lider comunist s-a dovedit a fi un mincinos care a votat pentru liderul comunistilor. Si asta pentru a obtine un post...
 
Agent-007 said:
liutzo-si-filea: ma faci pe mine pro-rusia, liutza ma acuza ca as fi votat pentru comunisti :lol: , ea care este sustinatoarea aceluia care a votat pentru un lider comunist.
Voronin este liderul comunistilor bai filea tot asa cum era si in 2001... si nu uita ca "lupu-si schimba parul...
O incercare disperata a sustinatorilor lui Rosca :lol:
Poti sa continui mult si bine, dar adevarul e ca Rosca si-a tradat electoratul si dintr-un anti-comunist care a zis ca nu voteaza pentru un lider comunist s-a dovedit a fi un mincinos care a votat pentru liderul comunistilor. Si asta pentru a obtine un post...

Nimeni nu poate nega faptul c Voronin n 2005 e diferit fa de Voronin din 2001. Iar prezena la Chiinu a unor Bsescu, Iucenko, Saakavili confirm acest lucru. Dac nu realizezi acest lucru eti fie miop politic, fie rusopupincurist (romnofob nu poi nega c eti).
 
Pentru jopirion si alti deshtepti de-alde el intrebare:
Daca Rosca e KGBist si s-a speculat atyta pe aceasta tema in campania electorala 2001, de ce brusc s-a "uitat" de aceasta in campaniile 2003, 2005?
Banuiesc ca-ti va fi greu sa raspunzi, deaceea o sa te ajut:
Adu-ti aminte cand s-a lansat 1-ma oara zvonul? (prin 2000-2001), de catre cine? (Dabija, Diacov, Matei, Sturza, Berlinschi - KGBisti adevarati), de ce? (pentru a-l denigra)? cum? (postarea prin gazetute de bulevard a caruiva act ce "demonstreaza" ca Rosca e KGBist, filmul "Opriti-l pe IUDA")cu ce s-a incheiat? (cu scuzele unora din cei sus-numiti, cat si infirmarea zvonului de ziarul "Comnistul", cu dosare ce se colbuiesc si acum prin judecati intentate de Rosca impotriva celor ce l-au denigrat). De ce nu s-a folost in 2005 de aceasta? Fiindca e zvon si toata lumea o stie(in afara de cei intunecati), "rebiata lui Putin" s-au temut sa mai reia acesta barfa din nou si au invetat o prostie de calitate hiperproasta, dar cu efect asupra pensionarilor - filmul "Opriti extremismul".

Despre Rosca - la moment unicul poliyician de stimat din RM (jopirion, ti-am mai spus odata, de esti asa PSDMist intreaba-l pe Bogdan Tardea-unul din liderii PSDMului ce crede de Rosca, mie mi-a spus asa "Rosca in 2002-2004 statea zi si noapte prin ploae, vant, soare, neberbierit, nedormit ca sa lupte pentru cauza nationala...iar alti "politicieni" veneau la greve cu toata suita si cu vre-o 10-15 bodygarzi pe jumate de ora, asa frumosi - la cravata... se aratau in fata multimii apoi plecau la odihna.", unde ati fost voi (musucii-biznesmanii)atunci?)
Daca il sustii pe Musuc - imi pare rau de tine si n-o sa mai discut cu asa .... intunecati. Intr-adevar, fiind roman transnistrean, eu il stimez mult pe Nantoi ca si pa altii mai tineri Bogdan, Loreta... ci nici decum pe neonomenclaturistii ceilalti.

Iar Rosca. Eu apreciez faptul de la 4 aprilie . Vad ca unii latra numai de tradare, ci nimic de Putin. Daca electoratul PPCDului nu-l va mai vota - pacat!
Adevarul e ca Rosca e destept, calculat - iar lumea proasta si are priza nu la Rosca si analisti ca Socor, Botan, Chifu sau la saacasvili, Basescu ci-i asculta pe bleji de-alde dabija, Tanase, jopirion si alti caini vagabonzi(dupa ce a murit BMDul).
 
Rduule, nu tiu de ce te acuz "Liutza" (c nu am citit dect vreo dou mesaje de ale unuia, pe nume SkyW, care semna ca "Liutza"), eu te acuz doar de prostie. Ct despre votul tu pentru comuniti, e i asta o prostie, dar... e dreptul tu, conform Constituiei! ;)
 
Eu tot il cunosc (nu chiar asa de bine) pe Iu. Rosca (prin intermediul lui Cubreacov si a lui Neagu am avut citeva discutii cu el) ; ca persoana mi s-a parut un picut 'parano' "du style" sint incojurat zi si noapte de dusmani (vezde vraghi rus) - niciodata nu a spus "discipolilor" sai de partid miscarile pe care le va face si care e sensul ascuns al unei actiuni luate (e si normal).

Fiecare partid, oriunde ar fi, isi are "creierul sau", "umbra" sa, presoana care "naste" strategia partidului - am 'cautat' asa pentru mine (se vede ca nu am cautat bine, nu stiu) si nu am gasit urma nimanui ; incercam sa ma conduc de pista Partidului Crestin Democratic European, sau pe pista Bucurestiului (PNTCD), sau aia a Moscovei, insa ceva nu corespundea, adica deciziile lui Rosca si pistele sus-citate.

Deci "creierul" ramine sa i-l atribuim lui Rosca in acest caz. Insa ... cum a "luat cu asalt"

Nu as crede ca o persoana ca Iu. Rosca sa cada ca un novice in mrejele lui Voronin ; nu cred si nu pot sa cred.

Nota : nu il simpatizez pe Rosca si totul ce a fost scris mai sus a fost o simpla opinie subiectiva.
 
Agent-007 said:
liutzo-si-filea: ma faci pe mine pro-rusia, liutza ma acuza ca as fi votat pentru comunisti :lol: , ea care este sustinatoarea aceluia care a votat pentru un lider comunist.
Voronin este liderul comunistilor bai filea tot asa cum era si in 2001... si nu uita ca "lupu-si schimba parul...
O incercare disperata a sustinatorilor lui Rosca :lol:
Poti sa continui mult si bine, dar adevarul e ca Rosca si-a tradat electoratul si dintr-un anti-comunist care a zis ca nu voteaza pentru un lider comunist s-a dovedit a fi un mincinos care a votat pentru liderul comunistilor. Si asta pentru a obtine un post...


Daca crezica rosca a dat votul sau pentru voronin doar pentru a detine postul de vice-speaker al parlamentuluiesti un orb.
 
Filip_Antonio said:
Nimeni nu poate nega faptul c Voronin n 2005 e diferit fa de Voronin din 2001. Iar prezena la Chiinu a unor Bsescu, Iucenko, Saakavili confirm acest lucru.

Lasa-l sa fie diferit Voronin-2001 fata de Voronin-2005...
Asta nu inseamna ca voi trece cu vederea "schimbarea" de peste noapte a lui Rosca. Voronin ar fi ajuns presedinte si fara sa aiba nevoie de linguseala lui Rosca. Nu e vorba de "tradare" a lui Rosca; si nici de Voronin diferit de cel din 2001, pe cit e vorba de faptul ca Rosca e o k.urva care i-o pupat in cur pe comunisti , si-a mintit electoratul , a zis ca nu va vota pentru un presedinte comunist ca mai apoi sa se schimbe peste noapte... Rosca anti-comunistul de pina acuma , lolz... si ma amuza faptul ca are sustinatori de tipul liutzei-redneck-filea care-l pupa in cur pe idolul lor de rosca
 
Agent-007 said:
Lasa-l sa fie diferit Voronin-2001 fata de Voronin-2005...
Asta nu inseamna ca voi trece cu vederea "schimbarea" de peste noapte a lui Rosca. Voronin ar fi ajuns presedinte si fara sa aiba nevoie de linguseala lui Rosca. Nu e vorba de "tradare" a lui Rosca; si nici de Voronin diferit de cel din 2001, pe cit e vorba de faptul ca Rosca e o k.urva care i-o pupat in cur pe comunisti , si-a mintit electoratul , a zis ca nu va vota pentru un presedinte comunist ca mai apoi sa se schimbe peste noapte... Rosca anti-comunistul de pina acuma , lolz... si ma amuza faptul ca are sustinatori de tipul liutzei-redneck-filea care-l pupa in cur pe idolul lor de rosca

Dintr-o dat rusopupincuristul romnofob SkyW auitat cine a salvat prin demonstraiile din 2002 ara de dictatur. i de ce omii cu ncpnare cele zece condiii puse de Roca i Serebrian? Dac ele sunt ndeplinite de Voronin, nu este spre binele tuturor (mai puin al rusopupincuritilor romnofobi ca tine)?
 
ma amuza modul in care vacutza bl.eaga de liutza isi da cu parerea; ma numeste comunist si ma acuza ca as fi votat pentru comunisti :lol:
de ce ? pentru ca l-am acuzat pe idolul lor de rosca, o k.urva care a votat pentru presedintele comunist...
 
PPCD-ist said:
Daca crezica rosca a dat votul sau pentru voronin doar pentru a detine postul de vice-speaker al parlamentuluiesti un orb.

Nu e orb, e doar ignorant. Despre asta s-a discutat n pres, i cine a citit articolele lui Ciobanu, Chifu sau Socor (vedei c nu zic nimic de articolele celor de la Flux!), nu-i mai permite s-i demonstreze ignorana, pentru c astea sunt deja nvechite...
 
Filip_Antonio said:
Dintr-o dat rusopupincuristul romnofob SkyW auitat cine a salvat prin demonstraiile din 2002 ara de dictatur.
Ca mai apoi sa arate cine e cu adevarat votind pentru presedintele comunist (presedinte, care parca era dictator pina nu demult in 2002?

i de ce omii cu ncpnare cele zece condiii puse de Roca i Serebrian? Dac ele sunt ndeplinite de Voronin, nu este spre binele tuturor (mai puin al rusopupincuritilor romnofobi ca tine)?

Noi vorbeam despre Rosca, e sau nu un tradator care si-a inselat electoratul votind pentru un presedinte comunist dupa ce a tipat in gura mare ca nu-l va vota pe Voronin
 
Da, Roca a greit cnd nu a specificat c, dac comunitii i schimb poltica, va vota I cu ei. Dar asta nu schimb nimic: Voronin i-a schimbat discursul, i Roca rebuia s fi fost ca s susin politica pro-rusului Urechean, numai pentru c a promis odat s nu voteze cu Voronin.
 
PPCD-ist said:
Daca crezica rosca a dat votul sau pentru voronin doar pentru a detine postul de vice-speaker al parlamentuluiesti un orb.
In acest caz bre PPCD-istule de ce n-a refuzat Rosca postul de vice-speaker?
Oricit nu ati incerca sa-l aparati, Rosca e o k.urva care s-a dovedit a fi aliatul comunistilor...
Si asta o spun eu care eram sustinator al PPCD-ului cu un an in urma... Ati vazut cum a sarit ca arsa liutza dupa ce i-am atacat idolul-Rosca ? Ma acuza ca as fi votat pentru comunisti :lol:
Adevarul e ca Rosca s-a aliat cu comunistii si eu am tot dreptul sa-l acuz ca si-a inselat electoratul.
 
Agent-007 said:
Ca mai apoi sa arate cine e cu adevarat votind pentru presedintele comunist (presedinte, care parca era dictator pina nu demult in 2002?



Noi vorbeam despre Rosca, e sau nu un tradator care si-a inselat electoratul votind pentru un presedinte comunist dupa ce a tipat in gura mare ca nu-l va vota pe Voronin

Aici ai dreptate, dar dac interesul naional ctig, ce e mai bine?
 
Back
Top