Este oare distanta o piedica in dragoste?

ahaaa :grin: !!!
da shi fara sex,potsi intra in conshtiintsa omului, la mine de exemplu so prinit!!!experientsa proprie!!!
 
nu,daca tre sa pleci peste hotare,-mai ghini nish nu-ti fashi drug/padruga,c-apoi ii slut... :sad:

da daca si daca ai partener(a) de mai mult timp,si tre sa pleci,apoi aista va fi cel mai fain test pe care-l poate da relatia voastra pt a-si vedea durabilitatea... :-o
 
Pentru ce atitea teste??? Nu uitatsi ca ispita e mare... shi te intilneshti cu ea la orice colts... pentru ce trebuie noi singuri inshine sa ne chinuim??? Daca nu pot unu fara altu atunci mai bine sa se duca impreuna pe mai mult timp :grin:
 
unde sa se duca?

apstudio, ispite sunt o multsime dar trebu' de mai gyndit ynainte de a face ceva, de tsinut cont de sentimentele celor din jur. Consecintsele uneori sunt tragice.
 
Pe 2001-12-29 13:30, Ishtar a scris:
nu,daca tre sa pleci peste hotare,-mai ghini nish nu-ti fashi drug/padruga,c-apoi ii slut... :sad:

da daca si daca ai partener(a) de mai mult timp,si tre sa pleci,apoi aista va fi cel mai fain test pe care-l poate da relatia voastra pt a-si vedea durabilitatea... :-o

da vezi ca exista intotdeauna dilema aceasta - sa bagi piciorul intr-o relatie pentru ca eshti aproape sigur ca distanta o va distruge, sau sa te chinui mai departe cu speranta ca totul va fi la fel shi va merge struna atunci cind te vei reintilni cu omul.

experienta (mea) arata ca toata chestia asta cu distanta genereaza numai probleme de cap shi nu numai...
 
Dar daca totsuhi se intimpla?? sa ne desparta distantsa?? ce trebuie de facut ca ceia ce este sa nu se duca pe apa simbetei(am in vedere dragostea)?? Eu cred ca numai soarta hotarashte... shi de noi depinde tare putsin...
 
intr-o mare masura puterea sentimentelor depinde totushi de vointa shi dedicarea cu care te avinti intr-o relatie. mai ales in una de distanta.
de-am soarta ca soarta :wink:
 
Este o vorba tare krutaia " Чему быть, того не миновать..."
Sunt de acord ca depinde te puterea sentimentelor....dar cine face sa intilneshti astfel de persoane, fatsa de care sa ai asha sentimente?? daca nu soarta??
unii mai spun ca "norocul tsi-l faci cu mina ta..." ei asta nu lucreaza 100 % :smile: , totul e programat mai dinainte... shi uneori e de neprevazut ce va fi.... totul nu pare asha cum este...

_________________
All lies lead to the truth!

<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: apstudio pe 03-01-2002 10:39 ]</font>
 
ka sa revin la tema: da , distantza este de cele mai multe ori o piedika in dragoste. Eu nu kred in dragoste la distantza
 
eu nu cred in fidelitate la distanta
totusi, o relatie puternica si de valoare poate suporta multe despartiri dar asta inseamna implicit si inselarile de scurta durata si distractiile inocente, pentru ca viata sentimentala a unei persoane continua si in timpul despartirii de persoana iubita
 
Totul e posibil... mai ales cind e vorba de firea omului... Ramine numai de trait shi de vazut ce va fi...
daca sa vorbim despre distantsa... atunci pe Pamint, daca cu adevarat tsii la persoana data, nu o ve-i lasa... ve-i face tot posibilul sa fie cu tine... shi apoi daca comparam distantsa de pe Pamint cu cea de pina la planeta Martie, atunci asta e o azvirlitura de bats(palka, nuia... :grin: asta ca sa nu intselegetsi greshit notsiunea de 'bats' )... так что ВСЁ БУДЕТ ХОРОШО!!!...
 
Dupa parerea mea si a altor savanti, cred ca unei dragosti adevarate nu-i sta in cale nimic in lume. Despre distanta as spune ca ea poate fi trecuta foarte usor gindindu-te la persoana iubita, asta facind ca dragostea sa creasca din ce in ce mai tare si mai puternic.
 
Back
Top