Etc, samd - baga totul aici...

NaE;224090 said:
nai vazut tu ce se facea prin 2004 peaici.. aceia calare era...

:D chiar era cum zici, prin 2004.
Iata cache-ul de la Google mai tsine minte detalii inca.

Nush ce m-o pus sa-mi amintesc parola azi, dar imi pare bine sa te vad aici. :D
 
haha asta era telepatie pe datorita aceiasi bere Chisinau si Arc bauta de noi in copilarie.. =)) chiar mai sufla vintu peaici ... puteai sa te gindesti la asta peatunci? dac cineva imi spunea ca in 2010 o sa se mute toata md net pe un asa loc ca fb era sa nu cred.. :)
 
Sper sa nu jigneasca pe nimeni urmatoarea piesa, (eu sunt pe jumatate ungur si nu ma deranjeaza), dar e tare misto piesa...si accentul.

[nomedia="http://www.youtube.com/watch?v=pRdMd3XGDbw"]YouTube- Parodie Unguri - Doamne Ocroteste-i pe Romani[/nomedia]
 
Eu vreau sa declar :D nu stiu pe cine mai intereseaza...(sigur nu pe democrat asta de sus), ca azi, 20 mai, am devenit cetatean roman :) ura-ura-ura !!!
 
Hai lasa, ca oricine face cu adevarat parte din natia romana, exulta la fiecare frumusete basarabeana sau bucovineana care isi redobandeste un drept al ei si il apuca disperarea cand vede miile de arabezti sinistri care dau spaga din greu ori se casatoresc cu vreo neinspirata nefericita, pentru a deveni romanasi.

Otilia, unde era link-ul cu listele alea de noi cetateni ca sa vada pseudo-jurista noastra si nenea frectie sub acoperire, negru pe alb, numele orientale si cine unde se-ndeasa? :cool:

Si daca tot te lauzi ca esti avocat, Raya, ar trebui sa fii mai exacta in exprimare. E o diferenta uriasa intre conceptul de natie/natiune si cel de cetatean al unei tari. Ea totdeauna a facut parte din natiune, cum au facut si parintii si buneii ei, din care unii au si dat mult pentru dezvoltarea culturii romane. Nu poti zice acelasi lucru despre jumatate din ai tai, si in niciun caz despre tine care defechezi in albia in care te-ai nascut. Caci Allah nu pazeste... fiecare camila. :D
 
Nacialnik, sunt complet de acord cu ce ai spus. :)
Otilia, felicitari! :) E pacat ca nu s-au miscat lucrurile mai repede in privinta cetateniei pentru fratii nostri cum se misca acum. :)
 
Miruna;224543 said:
Nacialnik, sunt complet de acord cu ce ai spus. :)
Otilia, felicitari! :) E pacat ca nu s-au miscat lucrurile mai repede in privinta cetateniei pentru fratii nostri cum se misca acum. :)

Merci mult Miruna :)
E un sentiment unic intr-adevar, doresc succes si rabdare tuturor ce au fost in situatia mea si sunt cu atit mai fericita cunoscind persoane ca tine si altii ce isi merita numele si istoria de roman, spre deosebire de alte laturi de pe forum :)
 
Otilia;224558 said:
Vezi doar ca privezi prea multe tinere de o viata mai buna, alaturi de aladini arabi
I-as condamna la o viata de calvar pe sarmanii arabi.Rar gaseste aladinul cate o femeie cumsecade in randul vostru.
De obicei crede omul ca-si ia nevasta virtuoasa in schimb se procopseste cu o curva penala.Si te mai miri de ce ii umfla botul si o trimite pachet la masa inapoi.Noroc cu aladinii ca va mai scot in lume din vagauna aia.Asta daca nu va scoateti voi singure pe la turci.Ce va place mai mult la turci,banul sau scula? E plin Istambulul de prostituate moldovence si romance.Academicienelor...LOL...ca Lenutza Ceausescu...
 
Nu te-ai prins.Ce sa-i faci daca ti s-au ofilit neuronii.Din moment ce curvelor alora nu are cum sa le placa religia si portul iar mesajul tau a fost menit sa fie sarcastic,concluzia logica este ca le place p*** de turc.
Nu eu fac asocierea intre religie si scula.Tu esti aia cu mintea murdara.Eu cand am dat replica am trecut cu vederea mesajul tau sarcastic si am tras concluzia pe care am mentionat-o initial.

E prea complicat pentru creierul tau ce-ti explic eu aici? Sa-ti fac o schematica sau sa-ti explic cu incetul mura in gura ca la retardati?

Ca sa fi RAMAS crestina ar fi trebuit sa ma fi nascut si crescut crestina si mai tarziu sa ma fi convertit la alta religie.Numai in aceste circumstante se poate aplica termenul "ramas"...ceea ce implica deja pre-existenta unei alte credinte diferita de cea actuala.
Nu stai bine cu logica deloc.Haios este insa ca ma acuzi pe mine de lipsa ei...LOL...o fi asta un defect moldovenesc sau ti-au prajit bolshevicii creierii de cand v-au anexat la mama Rusie?
 
Raya Ammani;224567 said:
Nu te-ai prins.Ce sa-i faci daca ti s-au ofilit neuronii.Din moment ce curvelor alora nu are cum sa le placa religia si portul iar mesajul tau a fost menit sa fie sarcastic,concluzia logica este ca le place p*** de turc.
Nu eu fac asocierea intre religie si scula.Tu esti aia cu mintea murdara.Eu cand am dat replica am trecut cu vederea mesajul tau sarcastic si am tras concluzia pe care am mentionat-o initial.

E prea complicat pentru creierul tau ce-ti explic eu aici? Sa-ti fac o schematica sau sa-ti explic cu incetul mura in gura ca la retardati?

Ca sa fi RAMAS crestina ar fi trebuit sa ma fi nascut si crescut crestina si mai tarziu sa ma fi convertit la alta religie.Numai in aceste circumstante se poate aplica termenul "ramas"...ceea ce implica deja pre-existenta unei alte credinte diferita de cea actuala.
Nu stai bine cu logica deloc.Haios este insa ca ma acuzi pe mine de lipsa ei...

Eu vad foarte bine logica. Ce se naste din pisica... :))) Dar tu poate nu cunosti zicatoarea.
Nu cred ca ar trebui sa te enervezi asa rau, lumea se amuza de tine. :)
 
Miruna;224569 said:
lumea se amuza de tine.

Si eu de lume. Aia de pe aici vreau sa zic.Iaca a mai intrat o minunatie in randul acelei lumi.Tu.:)
Daca ai impresia ca ma enerveaza ceva aici,va atribuiti prea mult credit dragii mei.Eu stiu ca rumunu e fudul nevoie mare da nici chiar asa.
Ia mai bine toarna-ti un pahar de rachiu si vezi ca ai treaba pe la Istambul.Te cauta aia ca lipsesti din post.
 
Nacialnik;224565 said:
Dar tu din povestirile mamicii dai diagnostice de genul asta? De ce nu yi placeau lui taica-tau araboaicele ? Era pretentios ? :)

animal ordinar de ce amesteci parintii, vierme.....?
vi s-a dat cetatenie....gunoaiele europei au si ei cetatenie,sa fure si sa murdareasca lumea ???
 
Otilia;224566 said:
Ce urit sa egalezi religia cu scula :( Musulmanca my foot :D
Recunoaste ca ai ramas crestina in suflet si te primim inapoi ca pe fiul risipitor :D

intreaba-ti sholdovencele -care au procentul cel mai mare la cautat straini,orce,numai sa le scoata la lumina ca apoi isi fac de cap cum stiu de acasa...
se stie de cand lumea ca moldoveanca e murdara si curva...
pute pamantul sub ele.
pe forum le-am gasit si proaste...

hai la fata la bucuresti sa va spele putin...gratis...
 
abbu, tu deja ai o cadere nervoasa :)
pentru cineva atat de plin de frustrari si de lipsa de civilizatie ca tine, orice motiv e bun ca sa devina si mai necivilizat, orice poate servi drept scuza ca sa dai frau liber prostiei si grobianismului care te caracterizeaza
tot ce spui tu acolo pare inspirat din propria persoana :)

raya ammani, mi se pare ca dispretuiesti turcia daca folosesti Istanbulul ca etalon de pierzenie
tot o tara musulmana, stii :)
 
Miruna;224606 said:
raya ammani, mi se pare ca dispretuiesti turcia daca folosesti Istanbulul ca etalon de pierzenie
tot o tara musulmana, stii
Ti se pare gresit.Dau exemplul cu Istambul pentru ca pe acolo sunteti cele mai multe.Nu dispreruiesc absolut nici o tara musulmana.
Daca exista vreun etalon de piezanie ala o fi Tiraspol in nici un caz Istanbul sau Turcia.
 
Lol. Tu si abbu cum cititi ceva pe net despre Moldova veniti repede sa aplicati intr-o cearta fara sa mai verificati inainte daca cei carora va adresati sunt din Moldova sau Romania. Vrei sa ma supere ca ai amintit de Tiraspol? Cred ca nici daca as fi din Basarabia nu m-ar supara. :)))

Si daca tii tu minte o vreme in care romancele se duceau la Istanbul si pentru altceva decat turism, cred ca trebuie sa fii destul de tomnateca. De ce nu in Olanda daca suntem integrati in Uniunea Europeana de atata timp iar turcii au nevoie de vize sa intre in Romania? Foarte logic insa din partea ta sa califici pe oricine te contrazice drept prostituata. ;)
 
Back
Top