Eurovison 2006

Ziceam eo ca Aresenium sux ! Da nimeni nu m-o ascultat ! ;D Credeti-ma ca acelasi Kuzenkoff era sa cinte mai bine ! Si show mai frumos arata ! Iar cine anul viitor va trisha tot asa ca Arsenium(la preselectia nationala), tot cu fata-n-glod il asteapta !
Sper ca interpretii nostri si anul viitor sa participe tot asa de activ la EV !

Am prezis eo locul 20 ? Ha, s-a indeplinit ; ) Apropo, anul trecut am prezis ca vor cistiga grecii (rau ca s-a pierdut tema veche).

Am impresia ca lumea s-a saturat de stereotipul acesta EV de 60 de ani, deaceea acum s-a trecut asa radical.
Piese bune au fost, dar hituri, care sa captiveze din prima ascultare masele de oameni, doar 1 (Finlanda se evidentia clar cind ascultai pentru prima data toate piesile la rind).

Ce greu e sa mai astept 1 an acest minunat concurs.. :)
 
Ba, ia lasatio mai moale, poate nu va placut arseniu & Co , da is ai nostri ... tot tipa noi i-am ales .. asa ca "ne4evo" ... cum iti asterni asa vei dormi, si plus la toate - INDURA ;)
 
Eu m-am amuzat privind Eurovision: Rusia, Lituania, Finland..
...dar si am savurat niste piese bune: Letonia, Danemarca, ROMANIA (eram sigura 99% ca vor castiga) am ramas cu gura cascata ...Mihai e super!

Ai nostri...nu stiu ce sa zic..decat...Arsenie a fost de rasu gainilor...cand natalia era doar in sutien si chiloti si cand a disparut deja ma asteptam sa apara goala :))...buchetul miresei era chiar o prostie...fu.
 
promd said:
Ba, ia lasatio mai moale, poate nu va placut arseniu & Co , da is ai nostri ... tot tipa noi i-am ales .. asa ca "ne4evo" ... cum iti asterni asa vei dormi, si plus la toate - INDURA ;)

N-am inţeles, şi dacă sunt ai noştri nu trebuie să-i criticăm? Şi cine mă rog l-o ales? Din cte ştiu eu, se ştia dinainte de faza naţională că Arsenie o să meargă la Eurovision. Aşa că las-o mai moale cu nduratu.
 
...da si pt televoting, cam scump au trebuit sa plateasca moldovenii, 5lei/telefon, pe mine m-a costat doar 12 centi de telefon.
 
dictionar said:
da si pt televoting, cam scump au trebuit sa plateasca moldovenii, 5lei/telefon, pe mine m-a costat doar 12 centi de telefon.
Mda, in Ro a costat 1,19 euro... Ca doar suntem romani, ce ***** ****
 
linar said:
Letonia, Danemarca, ROMANIA (eram sigura 99% ca vor castiga) am ramas cu gura cascata ...Mihai e super!

Ai nostri...nu stiu ce sa zic..decat...Arsenie a fost de rasu gainilor...cand natalia era doar in sutien si chiloti si cand a disparut deja ma asteptam sa apara goala :))...buchetul miresei era chiar o prostie...fu.

uhh..ref la Moldova (Arsenie down) No Coment..+ cine dreaq o pus prezentatoarea aia moldoveanca care nota concursantzii..groaznik..nici matusha mea care are 55 ani n-arata atat de groaznic - Moldova moldova..mm..moldova :((
un lucru e bun..finally au dat 12 puncte Romaniei..care merita pe bune!! ca anu trecut chiar s-au prostit dandu-le 7 sau 8 puncte.!
Despre Treistariu - mmm...super de tot..pur shi simplu ramasesem inmarmurita..chiar atat de curat sa cantzi shi la un asha nivel..cre ca el a meritat I (cu toate ca nu era asha "Efektno")
 
Traistariu nu canta el chiar asha de curat.. are glas frumos, insa se simtea cum nu-i ajunge aer. Din cate shtiu eu e rau cand se aude cum respiri.

Daca ar fi dupa mine, ash da primul loc Germaniei, cel mai mult mi-au placut :)
 
nu shtiu, mi-a placut :) decat hard rock sau asha pop aiurea, mai bine un country frumos.

daca nu Germania ar fi Grecia, Nina Vissi tot frumos a cantat
 
Parerea mea : Romania,Rusia,Ucraina,Letoniaau fost ok..chiar si Bosnia.
Finlandezii ''rockeri''daca chiar se considera ceva pe masura imaginii promovate(ce-i drept demna de pokemon)nu aveau ce cauta acolo....
 
Bosnia shi Lituania la fel s-au prezentat la nivel ;)

Russia.. nu shtiu, poate din cauza ca Dima Bilan nu-mi place, are glas parqa, cu balerinele a fost interesant, insa se imbraca ca un gay, se poarta pe scena la fel, nu shtiu..

Romania, am spus deja ca a cantat bine, dar parqa nu-i ajungea aer.. shi daqa ati observat, asha de machiat a fost Mihai, extraordinar.. l-au facut de 1000 de ori mai urat..
 
:) despre machiaj agree..parq era homo intr-un fel
mmm..Bilan mi-a placut, o fost "zajigaiushii" apoi Bosnia&Hertzegovina mi-o placut..nush melodia m-o dus in transha oleaq

mm..eu parqa n-am remarcat pe Treistariu inabushnidu-se da anyway..o cantat bine - cel putzin eu raman de parerea ca a fost cel mai bun! iar cei cu "we are the winers" m-o enervat la culme!
 
:) pey nush..asha-s eu putzin iritabila daqa pot spune :D
mai ales cand a inceput unul sa cante din chestia ceia...uhh..m-o apukat "durka"..ei da nu-i pi asta..Sanatate sa fie nu?
apropo..pretik ninuni ;)
 
nu kum, se strambau ei putzin, nu zik nu, dar rekunoashte e diferit decat ceea ce au prezentat restul tarilor, defapt au ajuns la eurovision pentru a starni rasul shi a ridica buna dispozitie ;)

hello darling :)
 
Back
Top