exista fat-frumos?

intra pe lapixel si ai sa vezi ca un cal alb stie sa ma satisfaca - Moral:) cata satisfactie....:D
 
linar;150597 said:
intra pe lapixel si ai sa vezi ca un cal alb stie sa ma satisfaca - Moral:) cata satisfactie....:D
pai daca l'ai gasit(calul alb), cred ca iti lipseste altceva ... :imslow:

Am sa folosesc o fraza ca o mica completare la gandurile tale...
"Am ceea ce nu vreau, si vreau ceea ce nu am."

Acum sa incercam inversarea ei:
"Sa vreau ceea ce am si sa nu-mi pese de ceea ce nu am"

ps.gif
. Ai o semnatura BeToN
:p
 
ei...cum am eu cal? nu-i al meu ala....l-am "inchiriat doar"

si fraza ta a doua..nu e pentru mine:D...cum adica sa nu-mi pese de ce nu am..? eu chiar muuulte vreau din ceea ce nu am:D...

ps. merci :super:
 
sa ajuns la o mica concluzie :
Cautam ? Cautam! Asteptam? Asteptam! Speram ? Speram!

Ca doar oameni suntem :ciupos:
 
ma^i sa fie :) de parca de "ALEA" n'or fi :D Ilene-Cosinzene-Lesbiene :super: . Stim si noi ca voi ... :)
 
PiggyEFromHell;150542 said:
Vorbesti din proprie experienta? Cat de filosofic:)

din propia-mi experienta nu vorbesc, clar...trebuie numai sa privesti in jurul tau , ce vezi ? o republica , o parte din visul unei vieti perfecte ...uniunea sovietica ce pretindea?nu era oare o economie planificata unde toti eram egali , unde banul nu era ochiu dracului, unde toti aveam aceleasi lucruri ...o situatie ceva utopica
 
Utopia e diferita de perfectiune. Crede-ma, daca as avea femeia perfecta nu cred ca m-as plictisi. De aia si caut mai multe imperfecte care sa se completeze devenind pefecte:))
 
piggy... nu exista omul perfect... si crede-ma ca te-ai plictisi daca ar fi asa... rutina ne plictiseste... daca nu ai acel condiment care sa te scoata din normal, din banalitate, devii si tu un plictisit ca majoritatea oamenilor...
 
adrenalina;151662 said:
piggy... nu exista omul perfect... si crede-ma ca te-ai plictisi daca ar fi asa... rutina ne plictiseste... daca nu ai acel condiment care sa te scoata din normal, din banalitate, devii si tu un plictisit ca majoritatea oamenilor...

Perfecta inseamna si neplictisitoare pentru mine...so?
 
PiggyEFromHell;151655 said:
Utopia e diferita de perfectiune. Crede-ma, daca as avea femeia perfecta nu cred ca m-as plictisi. De aia si caut mai multe imperfecte care sa se completeze devenind pefecte:))

bine, fie ce zici tu , atunci care e conceptul tau de perfectiune, cum ar fi femeia perfecta pentru tine? Facand tot ceea ce vreai tu, fiind asa cum vreai tu , pare minciuna sa traim in secolul 21. Viata e interesanta daca exista conflict , asa cum e o carte interesanta avind conflicte ...Tu imagineaza-ti cum ar fi daca ai avea femeia perfecta : frumoasa ,inteligenta, hatra ,Intotdeanuna va puneti de acord.si asa toata viata , la lucru , cu femeia perfecta , cu copilu , la lucru, cu femeia perfecta , cu copilul fara sa nu ai nici o discutie ....ce iti pare ? plictisitor nu ? cit de mult ai vrea tu ca viata sa fie perfecta ,natura umana o sa-ti puna piedica.
(Perfecta inseamna si neplictisitoare pentru mine...so?)
Nu vorbim de ca omul/femeia sa fie plictisitor/oare ori neplictisitor/oare ,vorbimde situatia de perfectiune ce produce plictisire .
 
irinita, ai tu in dulap cumva etalonul perfectiunii? De unde ideea asta ca perfectiunea e plictisitoare? Perfectiunea ta pentru mine e plictisitoare, perfectiunea mea insa nu, pentru ca e o altfel de perfectiune, neplictisitoare prin definitie. Apoi mai ai si o viata, nu stai toata ziua langa ea. Mai faci si scoala, ai si munca, sport, bere, amici. Care plictiseala?:) Cand te plictisesti faci sex... Plictisitoare e constanta, repititia, dar numai daca nu ai si alte chestiuni in viata imprevizibile. Te-ai plictisit vreodata ca anul este format din 4 anotimpuri care nu se schimba niciodata?
 
Back
Top