Gay parade

Status
Not open for further replies.
militant said:
De unde atata incredere in sine? Toti sunt "dogmatici" si doar tu esti cel mai "rational". Priveste in oglinda si vei vedea in tine mai mult dogmatism (de ala taaare puturos) asa ca nu te farama degeaba.
Nu toti sint...doar tu si inca 2 tovarasi de arme.

Pai sint un om normal..cu incredere...si nu cu citate din ziare sau memorii.

A fi deacord cu exprimarea homosexualilor prin diferite evenimente specifice lor, nu e acelasi lucru ce a accepta casatoria, a accepta pedofilia sau a accepta alte lucruri care ar putea afecta societatea in care traim.

Parada respectiva..nu ma afecteaza cu nimic..Doar gura-casca ar putea intelege cine stie ce meniri apocaliptice.

Dar in nici un caz nu o sa arunc cu pietre in cineva pentru ca e diferit, sau o sa urasc femeile, pentru ca au ajuns sa detina "puterea" intr-un anumit domeniu.

E vorba de atitudine...lucru, probabil, ca nici pana la ora asta nu l-ai inteles si acceptat.
Sanatare cerebrala.
 
Dude, eu nu as fi bagat in seama greseala asta infima, daca nu cautai tu cacofoniile. Sa stii ca eu nu judec un om dupa greselile sale de gramatica, las asta in seama carcotasilor... incerc sa vad cum gandeste un om si de ce gandeste asa. Incerc sa privesc lucrurile bune... ce au bun in ei homosexualii? In afara de fund? :)
 
De unde stii ca doar fundul lor e bun? Ai experiente? Pari ca vorbind cu ceritudine.

Uite oameni diferiti de noi care au fost artisti apreciati pentru ce au in cap si nu prenru ce le intra in fund.
List of gay, lesbian or bisexual people; Famous GLB People in History.

Pe unii dintre ei i-ai apreciat ptr ceea ce au facut, ne stiind probabil ca sint homosexuali. Probabil ca si acum fredonezi Queen sau George Michael.

Dar eroii se arata tot timpul dupa o batalie si nu in timpul ei.


Cu alte cuvinte..e o pierdere de timp discutia asta cu 3 -4 ignoranti care nu stiu pe ce lume traiesc.

Pe loc repaus.
 
listen!
in primul rand nu ai vazut "smile"-ul de dupa. Am glumit.
In al doilea rand, ceea ce le intra in fund, li se ridica la cap.
In al treilea rand, eu pot sa-ti fac liste cu oameni de milioane pt care nu o sa-ti ajunga ochi de citit vieti intregi, oameni de milioane care sunt oameni normali, si nu homosexuali.
traiesc intr-o lume a geniilor si a prostilor deopotriva.
tell me please ca ti-am facut-o si acum!
 
Idol said:
listen!
in primul rand nu ai vazut "smile"-ul de dupa. Am glumit.
In al doilea rand, ceea ce le intra in fund, li se ridica la cap.
In al treilea rand, eu pot sa-ti fac liste cu oameni de milioane pt care nu o sa-ti ajunga ochi de citit vieti intregi, oameni de milioane care sunt oameni normali, si nu homosexuali.
traiesc intr-o lume a geniilor si a prostilor deopotriva.
tell me please ca ti-am facut-o si acum!

Faci glume "serioase"? Cel putin dupa postul asta.

Nu vorbeam despre oameni normali. E o prostie ce spui cu lista aia. Sintemnoi si ei..normal ca nu o sa imi ajunga nici 7 vieti.
E irelevant ce spui si nu ai adus nimic concret referitor la acest subiect.
Topicul se numeste Gay parade.
Probabil tot aici o sa vrei sa vorbim si despre pesti.

Refresh...
 
restart urself! :) asta a fost o gluma. o sa-ti raspund cu aceeasi moneda.
putem vorbi si despre pesti.
abia astept momentul in care turme de homosexuali vor fi manate spre taramuri ale nemuririi si vesnicei frectiuni, in paduri virgine, vor fi manate de pesti tatuati si inarmati, cruzi si neinduratori! ... care sa le dea biciuri pe spinarile lor curbate... i-auzi... Maria Magdalena... hehe
in furtunile tale sufletesti, krumel, rogu-te frumos sa imi spui daca te-ai culca cu un homo. asa, din curiozitate.
 
Ai vazut pe undeva ca am afirmat ceva legat de acceptul meu fata de ei?

Cred ca voi cititi doar ce va convine ca sa puteti da o replica.

Am zis anterior..nu sint deacord cu ei. Nu cred ca e normal ceea ce au ales sa fie.

Dar asta nu e problema mea, e a lor. E diferenta intre a fi tolerant si a intelege ca asa sint ei...si in a nu fi deacord sa ii vezi pe strada spre exemplu.

Dar v-ati axat doar pe un singur subiect pe care "il stapaniti" si ati deviat de la subiectul in sine.

Eu cred ca aveti niste probleme..doar pentru ca dezbati o discutie despre homosexuali nu inseamna ca esti homosexual. Sau ca ai vrea sa fii.
E vorba de conceptie si de atitudine.

Nu as arunca cu pietre intr-o persoana doar pentru ca nu imi place mie, sau ca ma consider "majoritar".
E pacatul lor. Nu ii putem noi ajuta cu nimic..au ales sa fie ce sint.


Triaza nechina de grau ca sa poti vedea defapt la ce se referea toata discutia asta.
 
idol said:
abia astept momentul in care turme de homosexuali vor fi manate spre taramuri ale nemuririi si vesnicei frectiuni, in paduri virgine, vor fi manate de pesti tatuati si inarmati, cruzi si neinduratori! ... care sa le dea biciuri pe spinarile lor curbate...
Trebuie sa recunoastem ca ai o imaginatie productiva... Si fantezii hardcore cu homosexuali. Te astepti sa te mai ia cineva in seama dupa asemenea mesaj sado/maso gay? :he:
 
solara said:
Trebuie sa recunoastem ca ai o imaginatie productiva... Si fantezii hardcore cu homosexuali. Te astepti sa te mai ia cineva in seama dupa asemenea mesaj sado/maso gay? :he:
Ce degradare totala a unei discutii!
Principalul ca cine a lansat topicul nici nu se implica in ea probabil cai greata de tot ce se scrie pe aici!
pe Dumnezeu nu-l prea aveti la inima atunci cind invoci un argument religios da s discutati perversiuni va pricepeti!
CU ASEMENEA TEMPOURI RISTI SA DEGRADEZI RAPID SPRE AIURELI LA MIEZ DE NOAPTE!
NU ATI DORI INCETAREA UNUI ASEMENEA TOPIC?
CHIAR SINT DOAR PORCARII AICI!
ATI DEVIAT DE LA SUBIECT SI ATI TRECUT LA ACUZATII PERSONALE!
 
Frontistule, pleaca baiete de pe topic daca nu-ti place, n-o sa-ti duca nimeni dorul. Si nu da indicatii de moderare, o sa-l inchida moderatorul cand o sa considere el, nu cand te plictisesti tu.
Idol e ala care a deviat. N-ai citit fanteziile lui gay? Ti-a casunat degeaba pe mine. Mai bine te-ai feri de idol, nu stii niciodata de ce e-n stare. "pesti tatuati si inarmati, cruzi si neinduratori! ... care sa le dea biciuri pe spinarile lor curbate"???? Nu te intoarce cu spatele la el si nu te apleca.

Cine a lansat topicul (Svetlana) a avut si cateva replici, dar i-ati sarit voi in cap si probabil ca s-a cam saturat.

In locul tau n-as pomeni de acuzatii personale. Leprele alea cu care te iei de mana pe forum mi-au vorbit tare frumos si NU te-ai sesizat. Abia acum te-a apucat greata?
 
Solara intr-adevar topicul a fost lansat din dorinta de a intelege contramanifestatiile stranii(noua dreapta si steaguri legionare linga preoti cu icoane si babute iesite de la biserica)precum violentele fara sens ale ''jmekerilor''(ma bucur k unii oameni chiar au inteles rostul topicului)... topicul era despre parada...din pacate.a degenerat intr-o avalansa de insulte si replici in contradictie cu drepturile omului.Propun mai mult respect pentru semenii nostri. De aceea propun ca userii care au mesaje insultatoare sa-si modereze iesirile necontrolate.
 
solara said:
Frontistule, pleaca baiete de pe topic daca nu-ti place, n-o sa-ti duca nimeni dorul. Si nu da indicatii de moderare, o sa-l inchida moderatorul cand o sa considere el, nu cand te plictisesti tu.
Idol e ala care a deviat. N-ai citit fanteziile lui gay? Ti-a casunat degeaba pe mine. Mai bine te-ai feri de idol, nu stii niciodata de ce e-n stare. "pesti tatuati si inarmati, cruzi si neinduratori! ... care sa le dea biciuri pe spinarile lor curbate"???? Nu te intoarce cu spatele la el si nu te apleca.

Cine a lansat topicul (Svetlana) a avut si cateva replici, dar i-ati sarit voi in cap si probabil ca s-a cam saturat.

In locul tau n-as pomeni de acuzatii personale. Leprele alea cu care te iei de mana pe forum mi-au vorbit tare frumos si NU te-ai sesizat. Abia acum te-a apucat greata?



Solara, respect pentru respect. "Semenii" nostri sa nu mai iasa pe strada, ca si asa lumea e obosita de grijile muncii si ale casei.

Solara, nu sunt rau, dar te intreb, te-a batut soarele in cap? ai baut gaz?
spunand lumii de aici sa nu se aplece, ca e periculos, crezi ca sunt homosexual sub acoperire?
prin deviatiile mele ti-am prezentat realitatea, o lume a pierdutilor, o lume pe care tu o aperi cu atata inversunare... shame on u!
 
krumel said:
Ai vazut pe undeva ca am afirmat ceva legat de acceptul meu fata de ei?

Cred ca voi cititi doar ce va convine ca sa puteti da o replica.

Am zis anterior..nu sint deacord cu ei. Nu cred ca e normal ceea ce au ales sa fie.

Dar asta nu e problema mea, e a lor. E diferenta intre a fi tolerant si a intelege ca asa sint ei...si in a nu fi deacord sa ii vezi pe strada spre exemplu.

nu eu am dat trimitere la site-uri cu mari personalitati din domeniul artelor, care au fost gay.
asta e deja mai mult decat toleranta, imi suna a "barou de avocati". citesc tot, spicuiesc rand cu rand, si comentez ce-mi zici tu. spui ca nu esti de acord cu ei, si un pic mai jos zici ca ai fi de acord sa ii vezi pe strada. "de acord" - separat.
sa spui ca nu e problema ta inseamna sa fii nepasator, ignorant. noi ii luam in seama, ii injuram si ii trimitem la doctori, tu, prin "nepasarea" ta duci o lupta acerba impotriva lor. felicitari! bine ai venit in clubul celor care sunt impotriva homosexualilor!
 
Idol said:
Solara, nu sunt rau, dar te intreb, te-a batut soarele in cap? ai baut gaz?
spunand lumii de aici sa nu se aplece, ca e periculos, crezi ca sunt homosexual sub acoperire?
prin deviatiile mele ti-am prezentat realitatea, o lume a pierdutilor, o lume pe care tu o aperi cu atata inversunare... shame on u!


Cred ca nimeni nu are dreptul sa ii impuna altei persoane ce sa gindeasca si ce atitudini sa adopte fata de o situatie....iti poti exprima opinia calm,gindintu-te ca tu comunici aici cu oameni nu cu animale.....ai acei 7 ani de-acasa?
 
problema e ca eu nu am 7 ani de acasa. Eu am 20 de ani de acasa. I-am trait pe toti acasa, si nu pe drumuri, militand pentru drepturile unora.
 
Idol said:
problema e ca eu nu am 7 ani de acasa. Eu am 20 de ani de acasa. I-am trait pe toti acasa, si nu pe drumuri, militand pentru drepturile unora.

ma faci sa cred ca ai tai sunt niste persoane habotnice care ti-au zis tot timpul ca homosexualii sunt niste oameni rai. am impresia ca te comporti ca un homosexual latent si de aia esti atat de intors impotriva poponarilor.

prin deviatiile mele ti-am prezentat realitatea, o lume a pierdutilor, o lume pe care tu o aperi cu atata inversunare... shame on u!

zici ca traiesc intr-o lume a pierdutilor. dezvolta. spune ce faci tu mai bine decat mine care sunt poponar.
 
Idol said:
nu eu am dat trimitere la site-uri cu mari personalitati din domeniul artelor, care au fost gay.
asta e deja mai mult decat toleranta, imi suna a "barou de avocati". citesc tot, spicuiesc rand cu rand, si comentez ce-mi zici tu. spui ca nu esti de acord cu ei, si un pic mai jos zici ca ai fi de acord sa ii vezi pe strada. "de acord" - separat.
sa spui ca nu e problema ta inseamna sa fii nepasator, ignorant. noi ii luam in seama, ii injuram si ii trimitem la doctori, tu, prin "nepasarea" ta duci o lupta acerba impotriva lor. felicitari! bine ai venit in clubul celor care sunt impotriva homosexualilor!
Idol (ciudat nick pentru o luminatie ca a ta) consider ca toata discutia de aici a fost in van.
Nu are rost sa mai discutam.
Imi permit sa te etichetez ca fiind o persoana care crede ca toti sint asemeni lui si gandesc in aceeasi directie cu tine.
Nu e asa.

Sa ai o viata fericita cu cosmaruri homosexuale, astfel incat sa nu ai arunci vorbele aiurea.

Succese nebanuite.
Subiect inchis din punctul meu de vedere.
 
Idol, poate daca i-ai fi petrecut anii astia nu in casa, dar in contact su societatea ai fi avut cel putin o viziune mai globala a fenomenelor care ne inconjoara si in primul rand ai fi invatat cum sa comunici cu oamenii... dar se pare ca ai tai au uitata ca o data si o data o sa iesi din casa...

o discutie nu se poarta prin impunerea punctului de vedere, se poarta argumentand calm si logic... dar agresivitatea ta nu numai ca saturat pe toti, dar risti sa ai si avertizari... faze de genul ai baut gaz, etc... plus altele nu o sa te duca la bine.
sfatul meu: esti inca tanar, dar indoctrinat... daca vrei sa convingi pe cineva si esti convins ca ceea ce crezi tu este corect, invata sa transmiti asta oamenilor, nu s ale creezi repulsie cand iti citesc mesajele...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top