Holocaustul - Realitate sau Mit?

a.d.i.d.a.s;200429 said:
Eu nu inteleg de ce in secolul XXI, rasismul, antisemitismul mai sunt inca chestii "cool" ? De ce oare se propaga inca idei din astea bolnave ?

Apel catre adolescentii de pe forumul acesta : lasati mai bine in pace memoria milioanelor de evrei si cautati-va de treaba pe subforumuri mai accesibile creierillor vostri micuti, netezi si vulnerabili. Vorbiti, dragii mei mai bine despre temele care va framanta cel mai mult : acnee, sex, menstruatie , metal etc.

Ai intarziat putin, aceste teme deja sunt cele mai "framantate" pentru tineri...
 
militant;200622 said:
Ai intarziat putin, aceste teme deja sunt cele mai "framantate" pentru tineri...

Tinere, daca pe tine si pe prietenii tai te framanta cu adevarat problema Holocaustului, atunci discutati cu discernamant, faceti-va ordine in gandurile voastre intunecate si incurcate, apoi veniti pe thread-ul acesta si comentati consistent si coerent. Uite, am cules doar de pe thread-ul acesta exemple de superficialitate si incoerenta. Asta m-a si determinat sa fac apelul de mai sus.


" holocaustu a fost cel mai bun lucru in sec 20...toata europa a scapat de ei...unde is evreii sunt probleme...uitati-va in israel usa...numa razboaie si revolutii au in cap...dai nahui ..."



"Nu chiar totul este curat in holocaustul asta. Am senzatia uneori e doar un argument al statului Izrael in aplicarea violentei si teroarei impotriva tuturor inconvenientilor.
Au fost facute niste descoperiri de catre istorici, s-a constatat de ex ca nu a existat nici un fel de camere de gazare si nici sapunul din evrei.
Din cate aflasem de la profa de chimie cand studiam la liceu, este imposibil fabricarea sapunului din oamenii din cauza cantitatii mici de grasime necesara.
Multe chestii despre care studiem la scoala pana la urma nu sunt decat rodul unei propagande negre care avea drept scop justificarea violentei din partea aliantei ruso-americano-britanice.
Si in ziua de azi savantii care prezinta documente concludente publicului sunt amenintati cu inchisoarea in calitate de "pericol public".
De cand adevarul a devenit "pericol public" in occident?
Ma incepe sa inerveze tare mult toata aceasta "corectitudine politica"!"
 
militant;200622 said:
Ai intarziat putin, aceste teme deja sunt cele mai "framantate" pentru tineri...

Cred ca si mintea au framintata de la ketamina si alte minuni. Recunoaste,militant,ca daca negi holocaustul ,cel putin aplicat pe tineri,asta face sa fii interesant,sa spuna oamenii ca tu gindesti,ca ai ideile tale,ca tu esti desconspirator and so on.
 
Sventlana;200662 said:
Cred ca si mintea au framintata de la ketamina si alte minuni. Recunoaste,militant,ca daca negi holocaustul ,cel putin aplicat pe tineri,asta face sa fii interesant,sa spuna oamenii ca tu gindesti,ca ai ideile tale,ca tu esti desconspirator and so on.

Si negarea negarii holocaustului este aceeasi chestie. Eu nu neg nimic pentru ca nu sunt istoric si considera ca e treaba lor sa se ocupa cu astfel de dezbateri.
Insa ma deranjaza faptul ca in "societatea democrata si supercivilizata" totusi sunt supusi terorii oamenii care au altceva de spus.
In occident persoanele care nu sunt aparate de opinia publica sunt lipsite de orice drept pentru ca nu are cine sa-i apere si akolo cetatenii sunt maltratati de politie, inchisi fara motive. Asa ca nu prea se deosebesc de noi.
Eu as prefera tinerii sa fie preocupati de holocaust de cat de sex oral.
 
Da,imi place mult ca threadul se numeste "Holocaustul - Realitate sau Mit?".In subconstientul oamenilor exista,si este foarte bine ca exista,ideea posibilitatii ca Holocaustul sa fie doar o porcarie inventata de oculta internationala.A afirmat Husky40 ca astea is chestii citite in Romania Mare sau vazute la DDTV.Nimic mai hilar ca asta.Eu sunt legionar domnule,de fapt mi-as dori sa fiu pentru ca numai putine persoane au reusit sa se ridice la acest statut de mare onoare.Nu le voi da numele ca sa nu le manjeasca vreunul acuma,pt. ca unii dintre ei sunt si sfinti.
Pentru mine este mit Holocaustul pentru ca stiu prea bine ca este o scorneala menita sa justifice existenta Israelului,un stat realizat prin intermediul ocultei care din pacate stapaneste lumea acum.Daca zice cineva ca e doar o teorie a conspiratiei,il indemn sa iasa vreo doua-trei zile din universul televizorului care ne vinde gogosi "americane" si abia atunci va incepe sa se gandeasca si la numeroasele Holocausturi care au existat impotriva poporului Roman,de care se fac vinovati ungurii,rusii si evreii,care constituiau mai mult de 50% din partidul comunist din romania.Acesti evrei au torturat cu salbaticie tineretul legionar.De acest Holocaust de ce nu se vorbeste...ia ganditi-va!!
Antisemitism???Ce-i aia..nu am nimic cu arabii.Evreii nu prea ma intereseaza ca popor ci doar liderii lor mana in mana cu francmasoneria internationala.Acestia urasc poporul roman la culme, si chiar multi evrei de rand,care sunt spalati pe creier.Daca Ordinea Mondiala ramane aceeasi veti vedea noile metode de tortura a Romaniei si a romanilor....
 
Amice, te-ai nascut in epoca gresita si n-ai putut sa fi martor al faptelor "bazileului" crestinatatii, marele Corneliu Zelea Codreanu. Imi pare foarte rau, dar te anunt ca atat peremistii, cat si legionarii sunt la fel de dusi cu pluta. Crezi in conspiratia evreiasca? Bravo, ba, sunt mandru nevoie mare de matale. Ia-te frumusel de mana cu arabetii tai si mars in Palestina sa aperi Hamasul, frustratule.

Ai grija sa te nu intercepteze sionistii pe drum. Daca te fac mananca? Doar ei urzesc planuri pentru distrugerea Romaniei si a poporului roman. Doamne, ce specimen...
 
Trebuie sa iti marturisesc ca abia te-am asteptat sa scrii si sincer ma asteptam sa jignesti in lipsa unor argumente.Lipsa de respect pentru cel din jur,iata ce s-a pierdut dupa atatia ani de comunism.
Vorbele tale nu ma ating si cu atat mai putin epitetul de "frustrat" sau imperativul "mars".
Eu aleg sa nu te jignesc pentru ca riscam sa intram intr-un cerc vicios,pentru ca sunt cat se poade de sigur ca ai putea fii un om de calitate,tributar insa vremurilor in care traieste.
Eu te intreb daca merita sa spui "mars" unui om care vrea binele tarii sale.In ceea ce priveste ironizarea Capitanului nu pot sa stau deoparte.Imi repugna ideea ca sunt romani care vorbesc altfel despre el,mai ales in contextul in care habar nu au adevarul despre viata si sacrificiul sau pt patrie.Te indemn frateste sa citesti "Pentru legionari" si poate iti vei schimba parerea despre acest om de geniu care a murit eroic:
http://www.miscarea.net/ptr-legionari.swf sau portretul Capitanului realizat de Emil Cioran:http://www.fgmanu.net/permanente.htm
 
de-a dreptul genial la crime si terorism... ma sperie fanatismul si opacitatea. si vad ca sunteti din ce in ce mai multi, insa pana acum tu conduci detastat la daruire sufleteasca :)

oricum, imi pare rau, dar spui prostii si spre fericirea mea, sunt putine sanse sa creada cineva delirul tau fanatico-pseudo-intelectual.
 
ma bucur ca am ajuns la un numitor partial comun. dar nu vad ce legatura are opacitatea ci Partidul Comunist din MD... si inca ceva, ii jalnic ca ai ajuns sa te compari cu asa ceva. crede-ma, nu ii in avantajul tau.
 
Nu ma intereseaza daca m-am comparat sau nu cu pcrm,eu chiar nu am vrut sa se inteleaga asta.Nici nu conteaza daca eu zic ceva gresit sau nu pentru ca ideologia legionara e cea care conteaza si eu incerc asa cum pot sa ii fac "publicitate".Dar ne departam de la subiect...care este Holocaustul..ce o fi fost el numai Dumnezeu stie,insa nu a fost cu siguranta exterminarea sistematica a evreilor.
 
adrenalina;201574 said:
poate ii exterminau pe negri si noi nu ne-am dat seama... :D :D :D

noi (majoritatea) pe atunci nici nu existam... istoria o stim asa cum ne-au scris-o acei care au capatat puterea.

daca marii avocatzi ai existentzei holocaustului sint atat de siguri ca a fost asa ceva, de ce se pedepsesc persoanele care il neaga si de ce li se pun betze in roate acelor care vor sa afle daca a existat cu adevarat? de ce se pedepsesc doar acei care holocaustul il neaga, dar nu si acei care neaga alte lucruri?
 
andrei_victor said:
Trebuie sa iti marturisesc ca abia te-am asteptat sa scrii si sincer ma asteptam sa jignesti in lipsa unor argumente.Lipsa de respect pentru cel din jur,iata ce s-a pierdut dupa atatia ani de comunism.
Camarade, mai usor cu moralismele ieftine. Nu ti se pare ca ai tupeu? Adica tu vii si vorbesti cu atata dezinvoltura despre cum urasc evreii poporul roman si uneltesc la tot pasul comploturi impotriva sa si a tuturor celorlalti, si cu toate acestea tu ma acuzi pe mine ca jignesc? Iar aia cu Holocaustul = scorneala e parfum, camarade.

andrei_victor said:
Eu te intreb daca merita sa spui "mars" unui om care vrea binele tarii sale
Iar eu iti voi raspunde ca depinde de individ. Poti sa vrei binele tarii - de acord, e posibil, dar asta nu inseamna ca trebui sa iti accept orice aberatie, doar pentru ca urmareste ceva abstract numit binele tarii. Presupun ca stii ce se zice: drumul spre iad e pavat cu intentii bune.

Multumesc pentru recomandari. Pare interesant. Am dat la intamplare si mi-au picat ochii pe "Planurile mari ale iudaismului fata de pamantul si neamul romanesc". Stii ce nu zice maestrul Codreanu? De cate au facut evreii astia atat de injurati pentru Romania.

10% din evreii romani au fost mobilizati si au luptat in Armata Romana in timpul primului razboi mondial. Mai precis 23000. 882 de morti, 3043 de disparuti,449 de prizonieri, 825 de decorati (din care 220 medici si sanitari - adica oameni care au salvat vieti romanesti, ba) - pentru o tara care ii considera cetateni de rangul II. Rectific: nici macar nu erau cetateni. Tara nu le recunostea cetatenia romana. Fain, nu?

General de corp de armata said:
Cine a vazut ca mine, cum au luptat si au suferit soldatii evrei alaturi de cei romani in armata romana, cum au fost raniti si ucisi ca ceilalti, acela nu poate fi antisemit. In afara de armata pot sa mai existe antisemiti, insa armata este libera de antisemitism.

Asa ca voi, cei care aveti ceva de impartit cu jidanii, sunteti nu numai limitati din punct de vedere intelectual, dar va si lipsesc cele mai elementare notiuni de omenie.
 
groparu, inteleg ca vrei sa ma contrazici peste tot, dar sincer nu credeam ca te vei putea ralia la asemenea aberatii. nici macar nu abordasem serios tema asta si, mai ales, discutia cu specimene fanatice de gen victor.

bun, groparu, admitand ca noi nu am trait pe vremea aia. spunem ce facem atunci cu marturille oamenilor care au trait acele vremuri si care sunt inca in viata? cu marturia oamenilor de dupa razboi? ce facem cu lagarele existente, cu oamenii din armata condamnati pentru genocid? sa nu imi spui ca i-au platit evreii pe toti sa spuna ca i-au exterminat in camere de gazare. sau de ce, daca nu ii adevarat, natiunea germana a acceptat oprobiul mondial pentru aceste crime? poate evreii i-au platit si pe toti germanii sa minta. ce facem cu cartea lui Hitler?
foarte serios, nu pot sa cred ca exista oameni, care in fanatsimul si ura lor pot recurge la astfel de josnicii. aici nu vorbim de faptul ca erau evrei. puteau sa fie orice, inainte de toate erau oameni, copii, batrani, femei si barbati gazati, chinuiti, batjocoriti. si pentru memoria acelor oameni, sa va fie rusine...

si apropo, legionarilor, sa va fie rusine pentru toate crimele din perioada interbelica, pentru fanatismul si ingustimea voastra. mai aveti curajul sa apareti ca propovaduitorii ai dreptatii si credintei in Dumnezeu. am ras pana acuma, dar acuma mi se face greata...
 
adrenalina;201580 said:
groparu, inteleg ca vrei sa ma contrazici peste tot, dar sincer nu credeam ca te vei putea ralia la asemenea aberatii. nici macar nu abordasem serios tema asta si, mai ales, discutia cu specimene fanatice de gen victor.

bun, groparu, admitand ca noi nu am trait pe vremea aia. spunem ce facem atunci cu marturille oamenilor care au trait acele vremuri si care sunt inca in viata? cu marturia oamenilor de dupa razboi? ce facem cu lagarele existente, cu oamenii din armata condamnati pentru genocid? sa nu imi spui ca i-au platit evreii pe toti sa spuna ca i-au exterminat in camere de gazare. sau de ce, daca nu ii adevarat, natiunea germana a acceptat oprobiul mondial pentru aceste crime? poate evreii i-au platit si pe toti germanii sa minta. ce facem cu cartea lui Hitler?
foarte serios, nu pot sa cred ca exista oameni, care in fanatsimul si ura lor pot recurge la astfel de josnicii. aici nu vorbim de faptul ca erau evrei. puteau sa fie orice, inainte de toate erau oameni, copii, batrani, femei si barbati gazati, chinuiti, batjocoriti. si pentru memoria acelor oameni, sa va fie rusine...

si apropo, legionarilor, sa va fie rusine pentru toate crimele din perioada interbelica, pentru fanatismul si ingustimea voastra. mai aveti curajul sa apareti ca propovaduitorii ai dreptatii si credintei in Dumnezeu. am ras pana acuma, dar acuma mi se face greata...

nu trebuie sa depui mare efort.. o simpla cautare in google:

http://www.counterpunch.org/smith02222006.html
http://www.ety.com/HRP/rev/a_real_holocaust.htm
http://www.rense.com/general49/dres.htm
si multe altele...

oricum o sa zici ca a fost un holocaust si ca au pierit 6 milioane, dar daca ai citi si ai analiza ce citesti, poate ti-or aparea si tzie intrebari...
 
in fine. am incercat sa fiu diplomata... nu mi-ai oferit nimic in schimb. asa ca nu am de ce sa continui discutia cu tine. no offence, dar nu mai vreau sa ma cert iar cu tine.
 
Groparu, linkurile alea sunt un terci. Antiamericanism, comparatii abjecte intre morti si chiar dezinformare. "Au murit 6 milioane de evrei? In primul rand e o minciuna evreiasca. In al doilea rand, uite cati au murit in primul razboi mondial, uite cati au fost omorati atunci cand anglo-americanii au ras Dresda de pe fata pamantului, uite..." bla bla bla. Cu ce schimba distrugerea Dresdei tragedia evreiasca"? Poate ne lamuresti si pe noi.
 
Victoras, tata, uite fratele meu legionar un baiat valabil de pe DhimmiTube => http://www.youtube.com/user/cpotato2004 . Stii cine e Frankie asta? Un dement care isi gaseste niste baieti ca tine care sa il creada. Vezi?Sunt peste 1800 de abonati la dementa lui Frankie. Are si site: www.jewwatch.com/ . Are si barba si mutra de 'telectual. Da in sionisti si neoconi din toate pozitiile. Cred ca stie Protocoalele Inteleptilor Sionului pe de rost, pagina cu pagina. Ce ar fi sa te abonezi si tu sa ne scutesti de prezenta ta ilustra? :)

Asta asa, ca de la agent al Mossadului la antisemitu' de serviciu.
 
Back
Top