impotriva consumului de alcool?

Re: impotriva consumului de alcool

Wednesday said:
poti :) mai este si fumatul :) unor substante foarte distractive :)

da adevarul e ca de la aceste substante rizi fara motiv este extrem de amuzant ..te rosesti la fatza...si daca te uiti la bec rizi
 
Re: impotriva consumului de alcool

Sventlana said:
da adevarul e ca de la aceste substante rizi fara motiv este extrem de amuzant ..te rosesti la fatza...si daca te uiti la bec rizi
ai experienta bogata se pare....
adevarul e ca in viata asta tre sa incerci de toate...ca sa -ti dai seama unde se afla esenta.
 
Re: impotriva consumului de alcool

hmm, da eu parca am frica s'o incerc, ...hmm, de parca apoi nu m'as putea opri ...
 
Re: impotriva consumului de alcool

Voyage said:
hmm, da eu parca am frica s'o incerc, ...hmm, de parca apoi nu m'as putea opri ...


La multe te opresti..din cite am incercat numai de la tutun nu ma opresc
 
Re: impotriva consumului de alcool

offtopic :sssst.... ca vine Frontist si Idol... si o sa faca stop cardiac cand o sa citeasca asa ceva:))


am citit niste materiale acum cativa ani scrise de psihologi si neurologi in care demonstrau ca consumul de iarba este mult mai putin daunator decat alcoolul... atat fiziologic, dar cel mai important social...
 
Re: impotriva consumului de alcool

adrenalina acel studiu are drepatate intrucit spre deosebire de alcool ,cannabisul nu da dependenta fizica( nu exista sevraj) ,insa estposibila o dependenta de senzatie...partea rea este faptul ca daca este consumat regulat distruge plaminii iar la barbati in timp provoaca impotenta(si nicotina cam tot asta face)
 
Re: impotriva consumului de alcool

o gluma la tema:
Un gropar cica a colindat cimitire in lung si' lat, a citit fiecare coroana de la morminte: adica, DE LA MAMA, DE LA FRATE, DE LA VECIN, DE LA PRIETENI, s.a.m.d. dar DE LA ALCOOL n'am vazut
icon4.gif
 
Re: impotriva consumului de alcool

de asta eu nu fumez..:D ca face impotenta... da' eu ma gandeam de ce nu ma lasa oare Supra-eul sa fumez...:D
 
Re: impotriva consumului de alcool

eu am mai auzit (de la psihologi :)) ca consumul de iarba (in cantitati mai mici :D desigur) poate chiar ajuta la prevenirea bolilor ca alzheimer's si parkinson's :) hahaha
 
Re: impotriva consumului de alcool

Nu stiu de ce dar uneori parca, bautura asta are un dar dumnezeiesc. Nu suport uneori sa imbrasitez un prieten/a cu asa-zisul peregar. MA OMOARA. Dar totusi dupa o zi nebuna de lucru, cum moldovenii sunt fani ai constructiei, berea sau 100g parca le deschide caile respiratorii. Imi place berea si le multumesc celor care produc bere buna. La chestia cu popoarele - care si cit bea, as zice ca sunt bautori si mai buni ca moldovenii. La moment scriu din afara tarii si aici in jurul meu se bea de ne miram noi care neconsideram bautori "anapoda". Mi-au placut motivele pentru care face sa bei bere.
 
Re: impotriva consumului de alcool

Wednesday said:
eu am mai auzit (de la psihologi :)) ca consumul de iarba (in cantitati mai mici :D desigur) poate chiar ajuta la prevenirea bolilor ca alzheimer's si parkinson's :) hahaha
tot ei zic ca in cantitati mai mari te va lecui definitiv de asa boli ca inteligenta si memorie
 
Re: impotriva consumului de alcool

cand o sa fii sigur, atunci si spune... draga si tutunul in cantitati mari te curata de tot... nu numai de memorie...:)
iarba este un bun stimulent cerebral... normal ca trebuie consumata cu masura ca orice alt stimulent... :)
 
Re: impotriva consumului de alcool

Iarba (consumata pe termen lung) scade ambitia. Ambitia, nu-i vorba ca-ti scade cheful pe moment.

(stimulentele scad durata de viata a neuronilor :D Mintea prostului e protejata)
 
Re: impotriva consumului de alcool

poate in cartile pro-legalize si scrie ca iarba e un bun stimulent, insa din punct de vedere al farmacologilor unul din efectele care le-ar stimula ar fi:
Potential Adverse Effects of Marijuana on the Reproductive System :
Reduced testicular size
Lower testosterone levels
Decreased libido
Menstrual abnormalities
Impotence
Change in sperm morphology/motility
Infertility
Gynecomastia
Abnormal ova
Fetal exposure
Prolonged childbirth
Reduced fertility in offspring

http://www.aafp.org/afp/991201ap/2583.html

sun is shining the weather is sweet, yeah
 
Re: impotriva consumului de alcool

daca e un bun stimulent, ar stimula si copilu sa se mai distreze. in doze mici desigur
 
Back
Top