impotriva consumului de alcool?

Re: impotriva consumului de alcool

fara alcool?pfoaiiiii...si cum naiba te mai uiti la meci fara bere?neinteresant...mai bine ma uit la telenovele atunci...tot aia ar fi!
 
Re: impotriva consumului de alcool

alejandro said:
fara alcool?pfoaiiiii...si cum naiba te mai uiti la meci fara bere?neinteresant...mai bine ma uit la telenovele atunci...tot aia ar fi!

Asha .. Un mojik adevarat ... Probabil daca itsi mai face o fata un sex oral in timpul la asta ai fi in apogeul fericirii umane ,nu ? :D
 
Re: impotriva consumului de alcool

Fr3Zy said:
Probabil daca itsi mai face o fata un sex oral in timpul la asta ai fi in apogeul fericirii umane ,nu ? :D

Mergi cam departe cu presupunerile Fr3zy.......nu-i da omului nadejde
 
Re: impotriva consumului de alcool

Fr3Zy said:
Asha .. Un mojik adevarat ... Probabil daca itsi mai face o fata un sex oral in timpul la asta ai fi in apogeul fericirii umane ,nu ? :D
dap' asa ar fi cel mai fain,as marca gol dupa gol,din toate pozitiile posibile,ar tremura fiecare incheietura a atelor din plasa:hoho:

@Svetlana...hmmmm...ce zisesi?Adica nu-i posibil ashe ceva?nope,te contrazic,si daca vrei,am sa ti-o dovedesc...cand or avea muschii mey chef!!!:hoho:
 
Re: impotriva consumului de alcool

alejandro said:
@Svetlana...hmmmm...ce zisesi?Adica nu-i posibil ashe ceva?nope,te contrazic,si daca vrei,am sa ti-o dovedesc...cand or avea muschii mey chef!!!:hoho:

Ladna , asa se vorbeste la Craiova? Nici o sansa sa-mi dovedesti ....nici tie sa-ti dovedesti vreodata ca poti ,po krainei mere,cu o oarba .
 
Re: impotriva consumului de alcool

hia ka o dati in diverse... va abateti de la tema cam prea mult...deam ku dokajitu , mai lasati ....
 
Re: impotriva consumului de alcool

alejandro said:
dap' asa ar fi cel mai fain,as marca gol dupa gol,din toate pozitiile posibile,ar tremura fiecare incheietura a atelor din plasa:hoho:
Asta e marele paradox ... Ca derbedeii ca tine care shi-ar gasi in asta apogeul fericirii terestre ramin doar cu salivatul ... :)
 
Re: impotriva consumului de alcool

Sventlana said:
Ladna , asa se vorbeste la Craiova? Nici o sansa sa-mi dovedesti ....nici tie sa-ti dovedesti vreodata ca poti ,po krainei mere,cu o oarba .
Dap' asa se vorbeste,nu-ti place?
Cand mai vii pe la Craiova,te invat si pe tine tat-tat-tat!

d-lui de mai sus,va rog sa incetati sa mai jigniti oamenii,ca ma supar,derbedeu esti tu si toata familia ta de nesuferiti.
va multumesc.
 
Re: impotriva consumului de alcool

va rog sa reveniti la tema, va reamintesc argumente pro sau contra interzicerii consumului de alcool.

va multumesc si sper sa imi urmati sfatul, pt ca mai este punti si aceasta dezbatere se incheie... asa ca sunteti pe ultima suta de metri. userii activi si care au adus argumente bune, vor primi o mica recompensa, nu materiala insa :D
asa ca va invit sa participati cat mai activ si la tema.
 
Re: impotriva consumului de alcool

ka_sasha said:
Asha a fost moldovanu dintotdeauna : de cand e el a fost condus, intotdeauna ii spunea cineva ce sa faca, dintotdeauna a fost sclav la cineva... si omu' ku bautura se mai incalzea.... asta ii mai ramanea.

Si inca un detaliu: in acest domeniu e cam complicat sa actionezi ku anumite reglementari... pentru ca acest produs aduce mari profituri, in plus si taxele care vin la stat is mai mari pentru bauturi alcoolice decat pentru restul produselor alimentare, daca nu ma insel... astfel se ciocnesc mai multe interese ...

tocmai prin intermediul taxelor s-ar putea obtine un dublu folos:1. creste bugetul statului prin cresterea accizelor; 2. se obtine o scadere a ratei de consum datorita faptului ca nu oricine isi va putea permite sa plateasca noile preturi.E drept incasarile din comertul cu alcool vor scadea, dar cerere si oferta va exista intotdeauna pe aceasta piata, asa ca argumentul nr. 1. nu este compromis:)
 
Re: impotriva consumului de alcool

problema e alcoolul sau problema e omul
caci daca nu este omul predispus spre dependente chimico-alcoolice, atunci nu avem de ce sa fim impotriva consumului de alcool.astfel de fiinta poate controla consumul, eliminind daune cauzate de consum excesiv de bauturi alcoolice persoanei sale si celor dinprejur
alta vorba e daca omul abuzeaza, caci abuzul frecvent, sa zicem o data in luna, deja ne spune ca alcoolul poate calari vointa omului dat si nu invers. cu toate ca multi pot sa spuna ca o betie sanatoasa o data in luna nu poate duce la alcoolism, eu personal si psihiatrii care stiu ce stiu despre alcoolism, va pot spune ca drumul acesta e acoperit de multa gheata cu foarte putin nisip pe el

imi plac mult recompensele, intelegeti-ma corect
 
Re: impotriva consumului de alcool

"CAMPANIE IMPOTRIVA "CONSUMULUI DE ALCOOL LA VOLAN

Mama, am iesit cu prietenii. Am fost la o petrecere si mi-am adus aminte ceea ce mi-ai spus: **SA NU BEAU ALCOOL **
Mi-ai cerut sa nu beau, avand in vedere ca trebuie sa conduc masina, si atunci am baut un Sprite. Am fost foarte mandra de mine, ca am ascultat, cand cu drag mi-ai sugerat sa nu beau daca trebuie sa conduc, total contrar de ceea ce-mi spuneau prietenii... Am facut o alegere sanatoasa si sfatul tau a fost corect.
Cand s-a terminat petrecerea, oamenii au plecat, conducand fara a fi in conditia de a face acest lucru.
Eu am luat masina mea, cu siguranta ca sunt in forma.
Nu puteam sa-mi imaginez, mama, ca ma astepta...ceva...neasteptat !
Acum sunt aici, intinsa pe asfalt si aud un politai care zice: "baiatul care a provocat accidentul era beat". Mama, vocea lui mi se pare atat de indepartata... Sangele meu e intins peste tot, si incerc din toate puterile mele sa nu plang.
Aud medicii care spun: **"Aceasta fata nu va supravietui".**
Sunt sigura ca baiatul care conducea cealalta masina nici macar nu-si putea imagina...in timp ce mergea cu viteza maxima... Pana la urma el a decis sa bea si eu acum trebuie sa mor...
De ce oamenii fac toate acestea, mama? Stiind foarte bine ca pot distruge alte vieti?
Durerea o simt ca pe un milion de pumnale care-mi sunt infipte toate odata.
Spune-i surorii mele sa nu se sperie, spune-i tatalui sa fie tare.
Cineva trebuia sa-i spuna acelui baiat ca nu poate conduce masina dupa ce a baut. Poate daca ai lui i-ar fi spus toate astea, eu acum n-as fi murit...
Respiratia mea incepe sa fie din ce in ce mai slaba, si incepe sa-mi fie frica. acestea sunt ultimele mele momente, si ma simt asa de...disperata
Mi-ar fi placut sa pot sa te imbratisez, mama, in timp ce sunt intinsa aici pe asfalt, murind.
Mi-ar placea sa-ti spun ca te iubesc. pentru asta...
Te iubesc, si... adio.

**ACESTE CUVINTE AU FOST SCRISE DE O JURNALISTA PREZENTA LA ACEST ACCIDENT.**
**FATA, INAINTE DE MURI, A SOPTIT ACESTE CUVINTE, IAR JURNALISTA LE-A SCRIS...SOCATA.**
**ACEASTA JURNALISTA A INCEPUT O CAMPANIE IMPOTRIVA "CONSUMULUI DE ALCOOL LA VOLAN"**
**DACA ACEST MESAJ AJUNGE LA TINE SI-L STERGI...POTI PIERDE OCAZIA, CHIAR DACA NU ESTI UN BAUTOR, DE A FACE ALTE PERSOANE SA INTELEAGA CA PROPRIA TA VIATA ESTE IN PERICOL.**
**ACEST MIC GEST POATE FACE DIFERENTA.**
 
Hahaha! Voi vreti sa-i interziceti moldoveanului sa bea? Este ca si cum i-ai interzice unui italian sa manance pizza, unui cubanez sa fumeze trabuc, unui chinez sa manance cu betze, unui american sa joace baseball sau unui tigan sa fure. Pur si simplu nu merge.
 
vasile80 said:
Hahaha! Voi vreti sa-i interziceti moldoveanului sa bea? Este ca si cum i-ai interzice unui italian sa manance pizza, unui cubanez sa fumeze trabuc, unui chinez sa manance cu betze, unui american sa joace baseball sau unui tigan sa fure. Pur si simplu nu merge.


Generalizarile sint primul pas pe ulita rasismului.
 
vasile80 said:
Hahaha! Voi vreti sa-i interziceti moldoveanului sa bea? Este ca si cum i-ai interzice unui italian sa manance pizza, unui cubanez sa fumeze trabuc, unui chinez sa manance cu betze, unui american sa joace baseball sau unui tigan sa fure. Pur si simplu nu merge.
nu de a interzice consumul de alcool , ci de a-i limita consumul la o anumita masura acceptabila, pentru ca moldovanu nu stie de limite ........
 
Back
Top