in curand pe ecrane..

hmmm...poate apare cineva care l-a vizionat...si ne spune parerea...tare as vrea sa stiu daca merita sau nu de vazut...am si walpaper pe desktop cu una din mashinutze:)
 
mai rabd o luna, shi ma duk la cinema ku fiecare prieten/a in parte :))
spiderman3.jpg


+ vreu la Zodiac, n`o mai aparut...
 
pe 6 aprilie a fost premiera - the grindhouse, tarantino juma si rodriguez juma
am citit scriptul, nu am avut rabdare. prima parte, "deathproof" e a lui tarantino. dintai unu ucide niste fete, pe urma alte fete il ucid pe el.
"planet terror" e partea a doua,lui rodriguez. zombie , bruce willis, multe impuscaturi.
ca sens nu mare lucru, vom vedea ca show cum va fi.
 
"PathFinder" pare interesant. E dupa povestea aia germanica in care un adolescent isi razbuna tribul, exterminand o intreaga expeditie de vikingi, pe care se preface ca yi conduce pe carari neumblate de munte dar de fapt yi da de-a berbeleacul unul cate unul prin prapastii.

Desigur a fost asezonata in stilul american : totul se intampla in America unde oamenii nordului au ajuns inaintea lui Columb. Si insasi ucigasul de vikingi, crescut de indieni, e tot un viking ramas acolo de la o expeditie anterioara. Asteptam sa vedem ce-a iesit... :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=km8q0xZzN3s[/youtube]
 
Cind e premiera ? L-am gasit pe net dar nu vreau sa copii daca mai este vreo unul la fel numa ica in versiunea de carton :)
 
privisem mai demult trailerul insa luptele nu mi s-au parut cine shtie ce... atmosfera albastra/sura e ok, dar mi-ar placea ceva mai sangeros...
 
Umbreon, daca copii varianta gresita s-ar putea sa fii mult mai norocos decat cei care o copiaza pe cea corecta, in caz ca nimeresti peste filmul german initial. :D

Tin minte ca am vazut din intymplare niste secvente din el pe Pro7 si de abia mai m-am putut desprinde sa nu intarziu undeva. E extraordinar de bine facut, mult mai bine decat ce arata secventele astea nord-americane. Acolo tribul atacat e de laponi, cred, vikingii sunt absolut veritabili si adolescentul care yi macelareste e chiar un adolescent, nu un super-erou antrenat de apasi. :)
 
iata ce vreau sa privesc
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=DnMp5rW56J8"]YouTube - The Number 23 Trailer[/ame]
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=ATSLfIuOPh4&mode=related&search="]YouTube - 8 Films To Die For: Reincarnation[/ame]
 
am privit traileru` pirates of the caribbean: at world's end, s`au inspirat serios din sinbad: legend of the seven seas... rushine! sfirshitul lumii e aproape identic, doar ca apa aici cade; shi nu e unica faza plagiata... ehhh...
 
kraft, ian nu atenta la filmu asta... ador filmu de la inceput pana la sfarshit, ador tema filmului...
 
khama;178566 said:
kraft, ian nu atenta la filmu asta... ador filmu de la inceput pana la sfarshit, ador tema filmului...

iar eu is haita dupa legenda lui sinbad produsa de dreamworks, shi nu ma`ncinta faptul ca e sursa de inspiratie pentru un super/mega - adventure

rrrrrrr... rrrrr
 
Natasha, dar Sapte Mari nu e un desen animat ? Cum compari tu niste mazgaleli colorate cu efectele speciale in care se incadreaza actori reali ? Ca sunt oliak diferite. :p Poate ambele s-au inspirat pana la urma din vreun comic book pe care nu il stim noi, care la randul lui s-a inspirat din povestile scrise. Conteaza in categoria proprie sa fie fiecare dintre ele cat mai original. :)
 
Back
Top