Islam cu obiectivizm, toleranta si rationalitate

Palestina este pamintul binecuvintat de Allah,unde au coborit majoritatea profetilor,este ARD EL RIBAT,dupa cum Jordania si Liban (Bilad el sham);astfel ca nume mai minunat ca acesta,si pur pt care anual mor zeci de oameni nevinovati sub ocupatia sionista,pt a-si pastra identitatea.
Ferice de cei ce-si apara cu dirzenie pamintul si onoarea!
 
tu o iubesti?
si daca esti Romanca, de ce o iubesti...?
nimeni nu poate iubi ceva mai mult decat locul unde s-a nascut..
poti sa te dai in cap si-n picioare, "afara" nu te lipesti si nici de casa nu te poti rupe.....
indiferent cu ce te imbraci,ce religie schimbi sau cu cine te insori sau mariti.
 
Palestina;222711 said:
Dar pe tine personal cu ce te deranjeaza femeile imbrobodite? Te-au insultat cu ceva? Cu broboada lor?

cum au fost impartite femeile.....

cica d-zeu i-a chemat pe Isa,Musa si Muhamed la el,
a chemat de asemeni toate femeile din lume si le-a zis celor trei:
-Alegeti,si cu femeile alese sa faceti comunitatea voastra.....

dupa vechime a ales primul Musa....
a ales cele mai frumoase si destepte femei pentru evrei
apoi a ales Isa, de asemeni cele mai frumoase si destepte pentru crestinitate
cand s-a uitat Muhamed la ce-a ramas,s-a luat cu mainile de cap si a urlat....
"-Acoperiti-va,acoperiti-va sa nu va vad...."
 
Pacea , indurarea si binecuvantarea Bunului Allaah fie asupra voastra, dragi frati si surori! Nu stiu nici cum sa incep aceasta postare, sunt foarte uimita de cele scrise mai sus de aceasta femeie abbu.....se pare ca ea nu stie faptul ca puterea este la cel care se abtine la manie si invidie, caci de tupeu nu duce nimeni lipsa, e usor sa improsti cu noroi oamenii din spatele monitorului.....uite asa ii tradeaza pe unii caracterul pur romanesc.....Romania este o tara frumoasa, dar pacat ca este locuita, spunea cineva....si de multe ori ni se demonstreaza acest lucru. Faptul ca dansa se crede femeia strasnica, care nu poate fi ingenunchiata de nimeni, de fapt ea este cea privata de libertate, dependenta de cele lumesti, neputand a se face remarcata decat ....prin vulgaritatea tipic crestina. Curios ca sotul dansei, desi musulman, nu a invatat-o nimic despre Islam....poate doar bancuri, dupa cate observ. Limitata la ideea ca doar arabii sunt musulmani....ha, ha, ha....cum de altfel multi ce nu prea citesc sunt de aceeasi parere, se simte oarecum geloasa pe femeile imbrobodite ce aleg sa nu fie tintele tuturor perversilor ce cauta sa vada formele oricarei femei tratand-o ca pe un obiect sexual. Da, noi imbroboditele nu vrem sa atragem atentia prin buric descoperit, silicoane si alte accesorii, pentru noi e mai presus multumirea Lui Allaah, Alhamdulillaah. Este romanca tipica, de aceea ne catalogheaza pe toti ca neputand trai departe de Romania si ca nu ne putem lipi de alte locuri nici daca, nici daca....dar de unde stiti d-voastra? Ce va lipseste sincer cel mai mult cand sunteti departe de tara? Semintele, manelele, mizeria sau tupeul romanilor? Crimele, prostitutia, analfabetismul? Parerea mea este ca o mare parte dintre romanii cu carte au parasit demult acest cuibusor minunat numit Romania, scarbiti de multe, multe aspecte. Romania ca si tara este minunata, dar .....nu mai apuci sa vezi partea buna, ca romanii iti fura vederea.....mashaaAllah, va compatimesc din cauza invidiei care va roade fata de imbrobodite, doamna Abbu....probabil ati observat chiar la sotul d-voastra cu cat respect trateaza o femeie musulmana.....va urez o noapte linistita. Dragi frati si surori,fie ca Bunul Allaah sa va rasplateasca pe toti pt frumoasele postari, fie ca Allaah Subhana wa Ta'Ala sa ne tina intotdeauna aproape , cat mai uniti, o Ummah unita prin credinta si iubire, inshaaAllaah, sa putem duce impreuna acest minunat jihad in numele Lui Allaah, inshaaAllaah, Allaahuma aameen. Assalamu Alaykum wa Rahmatullaahi wa Barakatuhu.
 
بسم الله الرحمن الرحيم

Assalam aleikum!

Sora Maha, frumoasa postare.Allah sa te binecuvanteze si sa te rasplateasca!
 
maha,domn sau doamna....
desigur ca inainte cu cativa ani,nu prea multi cred,desigur ca inroseai oua,mergeai la inviere si lacrimai la colindele de craciun...daca cineva iti spunea ca nu exista dumnezeu si ca -virgula-crestinismul este ceva contrafacut,artificial si superficial ai fi dat cu el de pamant..

vorbesti de caracterul pur romanesc in bascalie...desigur,probabil ca tu esti lipsita total de caracter,ai luat drumul lumii largi si scuipi in fantana din care ai baut..
esti patetica si jalnca in acelasi timp.
banuiesc ca scri pe leptop din Afganistan,unde ti-ai gasit in sfarsit linistea si cadrul islamic potrivit.

drum bun si cale batuta.....nu o sa-ti simta nimeni lipsa in Romania,cine tradeaza o data o face mereu.

de asta eu nu mi-am schimbat religia si hainele si obiceiurile si sotul meu a inteles perfect.
a preferat sa ia o fata de baza cu care sa plece la drum greu si sa aiba pe cine sa se sprijine,decat o carpa care toata ziua spune ;-da stapane' ca daca nu este biciuita in piata publica.
nu-mi purta de grija,dupa 8 ani suntem fericiti,am pentru el o mare pretuire si dragoste,un respect nemarginit,pentru el si familia lui care ne viziteaza anual sa se bucure de nepoti.
si ca sa nu mori de curiozitate,sotul meu apreciaza OMUL,in comportare si limbaj si nu hainele de pe el....
la clinica am angajat oameni moderni,buni profesionisti si devotati,indifererent daca vine in blugi,cu cercel in ureche,cu bluza scurta sau in sandale...
dar in momentul in care imbraca halatul alb este trup si suflet trebii.

asa ca nu ai ce sa imi vinzi....du-te cu gogosile tale si cu compatimirile la alta piata...kenia sau etiopia,iran sau siria.
nu te atinge de Romania ca nu esti demna de ea.
 
Assalamu Alaykum wa Rahmatullahi wa Barakatuhu. D-na Abbu, problema d-voastra se pare ca este o problema de gen. In general se pare ca indragiti musulmanii....dar de gen masculin. Deci se trage de undeva aceasta ura si invidie fata de femeile musulmane. As putea sa va ajut sa depasiti aceasta ura, eu nu am intentia sa va jignesc, personal, nu m-ar face sa ma simt mai bine. Islamul, daca il intrebati pe sot, nu este o religie legata de fashion, caci dupa cate observ aveti o problema cu hainele, din nou....musulmanelor, deci noi musulmanii nu suntem apreciati dupa haine, evident, pe noi ne leaga credinta intr-un singur D-zeu Unic. Imi pare rau daca ati cunoscut vreo sotie asuprita si din intamplare sotul era musulman....bine ca nu era crestin roman, Alhamdulillaah. Daca nu ati avea invidie in suflet nu ati folosi tot timpul cuvinte jignitoare la adresa femeilor musulmane, precum "carpa". Vedeti d-voastra, un musulman practicant nu se injoseste sa foloseasca asemenea cuvinte, pentru ca sincer.....nu se merita. Nu am postat aici in scopul de a va vinde ceva, nu fac comert, m-ati inteles gresit. Apropos de crestinism si oua rosii, eu nu am fost preocupata de religie pana la Islam, deci nu m-au impresionat niciodata colindele. Sursa d-voastra de invidie este cu siguranta faptul ca noi musulmanele suntem tratate regeste de catre sotii nostri. Din curiozitate, cine v-a invatat ca in Islam femeia are un alt stapan decat Allaah? Presupun ca prietenii crestini. Mai aveti de studiat. Si mai presupun ca daca sotul d-voastra ar stii cum tratati musulmanii nu ar fi prea fericit. In rest, tot mila mi-a ramas sa simt fata de d-voastra. Toate cele bune. Assalamu Alaykum wa Rahmatullaahi wa Barakatuhu. :)
 
ha.ha...ha...........
chiar mi-ai facut seara....
invidie....?
nu draga,nu am ce invidia....

va plang,va plang sincer pe toate care la fiecare fraza strecoara...Assalamu Alaykum wa Rahmatullahi wa Barakatuhu,Alhamdulillaah.Assalamu Alaykum wa Rahmatullaahi wa Barakatuhu.
si altele si altele
va plang ca citati vorbele altora
lasa povestile cu fericirea femeilor in islam......nu te uita la cele pe care sotii pe care au pus mana le-a dus la Londra sau la Paris sau in America...lasa-le pe astea care au femeie la curatenie si casa aranjata si permisiunea sa iasa singure in oras...
uita-te la amaratele care sunt ca si sechestrate in casa cum au fost alea doua "convertite" din turcia si care s-au pomenit ca sunt a doua si a treia sotie,s-au pomenit cu copii trecuti pe numele sotiei din Turcia si care dupa 7 ani una si 5 ani alta au reusit in fine sa fuga in Romania

si alte si alte nefericite naive si total necunoscatoare, care au vrut sa scape de saracie,si au cazut din lac in put....
vorbeste-mi de alea care nu au acces la internet si nici la o carte,sau care au fost duse in bordeluri in Iordania,Egipt,Liban....

de astea tratate "regeste".....spune-mi

si acum te las ca maine lucrez.......
 
بسم الله الرحمن الرحيم

Assalam aleikum!

Sora Maha, te admir pentru delicatetea si rabdarea ta.Dar cred ca persoana este de proasta factura si nu intelege acest fel de abordareSi daca nu poate face diferenta intre religie si faptele unor infractori si apostati, chiar nu are sens sa iti pierzi timpul.Dar poate ca intr-o zi, inshallah, va primi lumina.
Allah sa te binecuvanteze si sa iti sporeasca credinta!
 
Pacea, indurarea si binecuvantarea Bunului Allaah fie asupra voastra, dragi frati si surori. Va multumesc , frate Ahmad, pentru sfat, sunt de acord cu d-voastra. Allaah sa ne binecuvanteze pe toti musulmanii si sa ne calauzeasca intotdeauna pe Calea cea Dreapta, inshaaAllaah, aameen.
 
abbu;222737 said:
cum au fost impartite femeile.....

Cica d-zeu i-a chemat pe isa,musa si muhamed la el,
a chemat de asemeni toate femeile din lume si le-a zis celor trei:
-alegeti,si cu femeile alese sa faceti comunitatea voastra.....

Dupa vechime a ales primul musa....
A ales cele mai frumoase si destepte femei pentru evrei
apoi a ales isa, de asemeni cele mai frumoase si destepte pentru crestinitate
cand s-a uitat muhamed la ce-a ramas,s-a luat cu mainile de cap si a urlat....
"-acoperiti-va,acoperiti-va sa nu va vad...."
rusine!rusine !pentru o femeie obraznica si needucata ca tine!
 
ahmad;222747 said:
بسم الله الرحمن الرحيم

Assalam aleikum!

Sora Maha, te admir pentru delicatetea si rabdarea ta.Dar cred ca persoana este de proasta factura si nu intelege acest fel de abordareSi daca nu poate face diferenta intre religie si faptele unor infractori si apostati, chiar nu are sens sa iti pierzi timpul.Dar poate ca intr-o zi, inshallah, va primi lumina.
Allah sa te binecuvanteze si sa iti sporeasca credinta!
WSWRWB!

fRATE,UN ASTFEL DE OM PARSHIV SI OBRAZNIC ESTE APROAPE IMPOSIBIL SA PRIMEASCA LUMINA,parerea mea;
Am intilnit asemenea specimene si-n Gaza,si-au sfirsit prin divort,cind aU DAT de greu,razboi si embargou;s-au refugiat majoritatea in Romania,strigind pe arabii care le tineau pe palme,acolo.Dar sa le vezi acum cum lucreaza ca slugi in Brasov,Bucuresti,Iasi si pling zilele cind erau considerate printese in Gaza de familiile sotilor;oricum,sotii lor s-au recasatorit cui araboaice si sunt fericiti dupa ani de chin.Sper din suflet ca si sotul lui Abbu sa se trezeasca la realitate ......si sa-si arunce "javra"care-l musca pe la spate.
Sau poater sunt la fel,oala si capacul......vorba proverbului romanesc....
 
ma bucur ca v-ati infuriat,asta vine atunci cand nu sunt argumente,sau cand in fundul sufletului te caiesti de ce ai facut...
sper ca va treziti in ceasul al 12 si sa va intoarceti sa fiti in rand cu lumea normala,asa cum e ea cu bune si rele.
daca "prntesele" din Gaza prefera sa fie servitoare decat sa se intoarca la sotii lor,e un semn bun....poate vor avea curajul sa fuga si altele

si o ultima vorba la scriitoarele de profesie asa zisele "surori" puse de diverse fundatii islamice sa propage islamul pe site-uri,asemeni martorilor lui Iehova.
-rasplata lui dumnezeu va veni...va veni cand nu va asteptati ,dar nu pentru pacatul vostru de a trada credinta, ci pentru misionarismul vostru nefast si pentru nefericitele naive care v-au cazut in plasa.....

cand se va naste al treilea copil in familia noastra am sa va anunt, sa va bucurati cu mine de casnicia mea fericita...!!!

pS am inteles ca in gaza va vaitati ca nu e mancare nici apa nici curent....cu ce le tineau in palma(poate in palme) printisorii vostrii pe sotioarele lor????
 
Singur personaj (de la un oarecare "haiduc" incoace) care posteaza aici fara nici un argument, e abbu. Abu, reciteste te rog inca o data denumirea temei : "Islam cu obiectivizm, toleranta si rationalitate". Nici tu obiectivitate din partea ta, nici toleranta, nici rationalitate. Ai reusit in scurta dar "dinamica" ta prestatia pe subforumul "Religie" sa insulti nu numai sentimentele religioase a musulmanilor ci si a crestinilor. Te sfatui sa-ti recitesti inca odata mesajele insultatoare la rece si sa-ti ceri scuze atat de la primii cat si de la ultimii. Singura care n-ar strica sa se caiasca aici, esti tu.

Da, si cand ai sa mai prinzi odata la minte si o sa te inveti sa-ti argumentezi linistit si fara emotii pozitia, esti binevenita sa te alaturi din nou acestei discutii. Dar timp ce vii aici cu atatea insulte si magarii care indica un caracter oarecum imatur, instabil si rautacios, si iti expui aici "opiniile" neargumentate, insotite de serialul asta de offtopic despre viata ta familiala, te sfatui pana cand sa te limitezi la subforumul "Seara pe Deal". Cele bune.
 
daca tu te-ai proptit in tema asta,probabil ca nu te duce capul sa discuti si altceva,eu nu am de gand sa o parasesc,iti place sau nu...


"Islam cu obiectivizm, toleranta si rationalitate".

da,desigur,adevarat pentru islamul pur,original,nu cel propavaduit de prozeliti,

in schimb nici-o toleranta si rationalitate pentru fanatismul religios si intunecat
aici nu am nici toleranta nici rationalitate dupa cum nici islamul nu are.


si de cand ai asa grija de crestini sa nu se jigneasca ...??
 
Palestina;222710 said:
Buna seara,

Coranul ne zice despre Injeel (Evanghelia) data direct profetului Isus (pace fie asupra sa) si nu pomeneste nicidecum despre evangheliile de la Matei, Marcu, Luca sau Ioan, niste persoane anonime care nici nu l-au vazut pe Isus in viata. Acestea 4 versiuni au fost scrise pe la sfarsitul secolului 1 si acceptate ca fiind canonice de catre biserica oficiala crestina abia la sfarsitul secolului 4 - inceputul secolului 5. Celelalte versiuni, inclusiv ale unor apostoli directi lui Isus au fost suprimate si convinient "pierdute". Dar chiar si dupa secolul 5, chiar pana in ziua de azi existau crestini unitarieni care nu acceptau deificarea lui Isus (pace fie asupra sa) si il considerau profet. Si nu e exclus ca ei aveau la indemana vre-o alta versiune a evangheliei. Insa biserica oficiala se lupta cu inversunare cu unitarienii, ca sa-i nimiceasca.

Apropo, mai incerc odata sa apelez, fiti amabili cineva si aduceti vre-o dovada unde profetul Isus s-ar declara drept Dumnezeu si ar cere discipolilor sai sa i se inchine lui. Si cum asta s-ar impaca cu prima din cele zece porunci din Vechiul Testament, "Sa nu ai alti dumnezei afara de Mine"? Cum impacati aceasta porunca cu conceptul de trinitate? Este vre-un matematician crestin pe aici in stare sa dovedeasca cum oare 1+1+1=1?! Astept cu nerabdare :)

Eu insa (si nu numai eu) sunt sigur ca profetul Isus (pace fie asupra sa) niciodata nu s-a declarat Dumnezeu. Pentru mine Sfantul Coran e deajuns ca dovada. Iata ce ne spune Coranul:

"O, voi oameni ai Scripturii! Nu exagerati in privinta religiei voastre si nu spuneti despre Allah decat adevarul! Mesia Isus, fiul Mariei, este trimis lui Allah, cuvantul Sau pe care El l-a transmis Mariei si un duh de la El. Credeti, asadar, in Allah si in trimisii Sai. Si nu spuneti "Trei!". Opriti-va de la aceasta si va fi mai bine pentru voi. Allah nu este decat un Dumnezeu Unic. Slava Lui!. Sa aiba El un copil? Ale Lui [Allah] sunt cele din ceruri si de pre pamant si Allah este cel mai bun Ocrotitor.

Mesia [Isus] nu se va dezice niciodata de a fi rob lui Allah si nici ingerii apropiati, iar acela care se dezice de la slujirea Lui si se arata trufas ii va aduna El laolalta.

Cat despre aceia care cred si plinesc fapte bune, acestora le va acorda rasplata din belsug, pe care o va mai spori cu harul Sau. Cat despre cei care sunt semeti si trufasi, acestora le va randui chin dureros si nu vor afla pentru ei, in afara de Allah, Ocrotitor si Ajutor"

(Al Qur'an 4:171-173)





2009 Theophilos, de ce credeti ca Dumnezeu Preainaltul, care le-a creat pe toate si care este Atoatestiutor, nu ne poate asculta rugaciunile? De ce credeti ca nu ne putem adresa direct Lui si de ce credeti ca trebuie sa ne rugam la intermediari? Sincer, nu va inteleg logica. Cand profetul Isus (pace fie asupra sa) era pe pamant, la cine credeti ca se ruga el si la cine se rugau apostolii sai? Astept raspuns.


Buna seara ,
Chiar ayatul pe care pe care l-ati postat incepe cu :"O ,voi oamenii ai Scripturii ..........",nu zice :"oamenii ai Cartii pierdute sau a Cartii modificate sau altceva de felul acesta .
Nu scrie nicaieri in Coran ca Scriptura a fost schimbata sau modificata .
Cunoasteti alte versiuni ?
Le-ati citit ?
Aceasta afirmatie "nu este exclus " arata numai presupunere ,de fapt dorinta voastra .Daca aveti dovezi ,va rog aratati-le .
Din ceea ce cunosc eu ,unitarienii au inceputul prin secolul 16 .
Vreti sa-mi spuneti si mie despre ce Scriptura se vorbeste aceste ayate :
Al-Baqara 113: Au zis iudeii :”Crestinii nu au nici un temei !”. Si au zis Crestinii :”Iudeiii nu au nici un temei !“ .Si (totusi ) ei citesc Scriptura ................
Al-Maida:43 Dar cum iti vor cere ei sa le fii judecator ,caci ei au Tora, in care se afla judecata lui Allah. ?
5 :46 Si l-am trimis Noi,dupa ei pe Isus fiul Mariei,intarind Tora care se afla dinaintea lui ,si i-am dat lui Evanghelia ,in care este calauzire si lumina ,

Observati ca nu se vorbeste despre Sciptura la timpul trecut ci la prezent .

Dovezi despre Divinitatea Domnului Isus sunt multe si le vedem si din ceea ce a facut si din ceea ce a zis :a inviat morti ,a vindecat bolnavi dar mai ales prin faptul ca a iertat oamenii de pacate ,cine are putere sa ierte pacatele ?Numai Dumnezeu.
Toma face aceasta afirmatie si Domnul Isus nu o neaga :
Ioan 20:27 Apoi a zis lui Toma: "Adu-ţi degetul încoace, şi uită-te la mâinile Mele; şi adu-ţi mâna, şi pune-o în coasta Mea; şi nu fi necredincios, ci credincios."
Ioan 20:28 Drept răspuns, Toma I-a zis: "Domnul meu şi Dumnezeul meu!"
De ce credeti ca ne spune sa avem vredinta in El :
`Ioan 14:1 Să nu vi se tulbure inima. Aveţi credinţă în Dumnezeu, şi aveţi credinţă în Mine.

Si totusi exista un Singur Dumnezeu si trei Persoane Divine .Nu trebuie sa fii matematician ,ci sa crezi ca noi ca oameni chiar superinteligenti ,doar a fost descifrat si genomul uman,cand stam in fata lui Dumnezeu care Infinit ,Atotputernic si atat de multe alte atribute ,suntem atat de limitati .Noi nu-L putem cuprinde pe El ,putem intelege doar ceea ce ne descopera El .Credeti ca daca fost descifrat genomul uman,omul va putea sa "descifreze " si pe Dumnezeu in Maretia Sa ? Aroganta .
Am intalnit pe : Islamul Azi > SCOALA MUSULMANULUI > Bazele Islamul > Akideh - Credinta topicul :" ARE ALLAH CORP? Wahhabism versus ijma savantilor musulmani".O discutie supersavanta in care oamenii vin cu niste explicatii puerile ,dar se catalogeaza foarte repede unii pe altii cu :Kafir .
Poate dumnezeul musulmanilor poate fi cuprins cu mintea dar Dumnezeul adevarat nu poate ,dar se descopera atat cat vrea si atat cat avem noi nevoie .

De ce trebuie sa ne rugam prin Domnul ISUS ?
Omul este pacatos si nu poate sta in prezenta Lui Dumnezeu care este Sfant.Daca pacatul nu era ceva care ne despartea de Dumnezeu ,Dumnezeu ne lasa in Eden .Pentru pacat trebuie o plata ,Dumnezeu este intradevar si Milostiv dar si Drept ,El nu poate lasa pacatul nepedepsit .Asta nu inseamna ca Dumnezeu nu este Atotputernic si ca El nu poate face ce vrea ,El ceea ce face ,face ca Dumnezeu Drept si Sfant . Eu sunt o umbra pe acest Pamant ,si nu eu spun ce are Dumnezeu voie sa faca si ce nu ,am spus pentru ca Dumnezeu asa ni sa revelat :Dumnezeu Drept .
Cum veti sta cu pacatele voastre in fata Lui Dumnezeu cel Sfant ?
De la primii oameni au fost aduse jertfe pentru iertarea pacatelor .
Domnul Isus Hristos este jertfa pentru iertarea pacatelor noastre si de aceea venim inaintea Lui Dumnezeu prin Domnul Isus
Ioan 14:12 Adevărat, adevărat, vă spun, că cine crede în Mine, va face şi el lucrările pe care le fac Eu; ba încă va face altele şi mai mari decât acestea; pentru că Eu mă duc la Tatăl:
Ioan 14:13 şi orice veţi cere în Numele Meu, voi face, pentru ca Tatăl să fie proslăvit în Fiul.
Ioan 14:14 Dacă veţi cere ceva în Numele Meu, voi face.

Numai bine.
 
"-rasplata lui dumnezeu va veni...va veni cand nu va asteptati ,dar nu pentru pacatul vostru de a trada credinta, ci pentru misionarismul vostru nefast si pentru nefericitele naive care v-au cazut in plasa....."

Doamna Abbu, trebuie sa recunosc ca sunt amuzante postarile dumneavoastra, dar, nu ma pot abtine sa va intreb, cum va impacati dumneavoastra cu tradatul credintei?Pentru ca nici o credinta crestina nu accepta casatoria dintre un crestin/a si un necrestin/a.Acestia nu se pot uni in fata lui Dumnezeu, deci traiesc cu totul in pacat.O tradare foarte grava a credintei.
Ca sa nu mai spun de pacatul de neiertat, de crima abominabila de a va marita cu un arab.Ati tradat intreg neamul romanesc.Rusine sa va fie!
Si apropo, Dumnezeu se scrie cu D mare, nu v-au invatat nici macar atata lucru la scoala de ofiteri?Ce sa-i faci, generatii din ce in ce mai slabe......
Mai baieti, stati mai rasfirati, ca incepeti sa va calcati pe picioare!Eu stiu ca pentru fiecare forum mai rasarit arondati cate un baietel de la servicii, dar asta pe care l-ati proptit aici e chiar idiot.Mai incercati, ca astuia nu-i mai raspunde nimeni.
PS.Si ce poza tampita si-a pus la avatar.
 
d-le Theophilos....

felicitari pentru postare,pentru documentare si tonul ponderat.
dar am fost atentionati ca aici se discuta despre Islam,cu obiectivism,toleranta si obiectivitate....(!!??)
Dv chiar credeti ca veti misca un atom macar din fixitatea celor ce cred orbeste ??
 
ahmad.....bravo tie...iata o proba de umor....!!!
o fi alb ? o fi negru ??

pai sa incep cu
1-casatoria civila e destul.
2-nu pot trada ceva ce nu am -am ramas pe aceeasi linie si asa voi ramane
3-m-am maritat cu un om,nu arab si nu hindus.cu un om de nationalitate egipteana si mai nou cetatenie romana.

4-ati lasat microfomnul deschis si v-am auzit discutand cu baietii cu ochi albastrii ...colegii Dv....ceva d-zeu....sper ca nu era dumnezeii matii.....

5-nu-ti place poza mea?

uite-ma aici,poate asta iti place...

afghan_women.jpg
 
Back
Top