kat de important secsul in viatza noastra ?

BOBO tu ai inceput sa ne informezi ca in BIBLIE :grin:
Ts-o fost lene sa copii mesajul??? ne krasivo sa faci fata sa caute...
 
bobo cool, opusa vad ca ai inteles-o.
eu traiestc, cand va veni atunci va veni, pentru diferiti oameni exista diferite prioritati.
 
bobo cool a scris:
TEA honey,

M-am uitat in diktzionarul meu de 1001 de kuvinte, ji rekunosk ka nu am gasit termenul de asecsuat, cel mai apropiat fiind ala de secsos/secsoasa. Ajtept detalii, sau bibliografie.

[/quote]

asexuat: cind nu ai nici un sex, evident ca e o notiune figurativa
 
raspunsul tau , dupa mine, nu este raspuns. Una este prioritatea pe kare tzi-ai stabilit-o ji totul alta este rolul secsului. Vezi tu, dupa mine, dintr-un punkt de vedere virginele ii akorda un rol mult mai mare dekit nevirginele ritualuluui de imperekere, adika au jtaketa mult mai ridikata: persoana potrivita, conditzii potrivite, ambiantza, bla, bla, bla..
 
ho, ho, stai un pic, bobo, nu numai virginile au nevoie de cele enumerate

eu de exemplu nu fac sex in conditii "necorespunzatoare"
 
BOBO nu te starui sa le vcishashti la fete poneatiile tale.... :grin: (no offence) prosto fiecare cu poneatiile lui... Daca lor asha le place sa fie virgine , atunci sa le lasam sa-shi ashtepte ursitul... shi daca le place sa nu fie virgine atunci asha sa fie.... mi ne mojem reshati takie "globalinie" probleme :lol:
 
ai perfekta dreptate aici, ce sa-i faci. Yo oleaka ini eies din fire kind dau peste kite o virgina kare inkurka s..a ku prefektura. Ji nii mila de ele, ka na saracele nu jtiu ce graiesk uneori. In rest le doresk norok la peskuit.
 
tea,
unde ai dreptate ai
numai ka la ele aceste lukruri, sunt la rang de religie. Viatza nu e o poveste. Lasa, ka la un moment dat toate revin ku picioarele pe pamant.
Da tu tot nu mi-ai raspuns
 
______________________
Pe 2001-12-27 09:20, bobo cool a scris:
raspunsul tau , dupa mine, nu este raspuns. Una este prioritatea pe kare tzi-ai stabilit-o ji totul alta este rolul secsului. Vezi tu, dupa mine, dintr-un punkt de vedere virginele ii akorda un rol mult mai mare dekit nevirginele ritualuluui de imperekere, adika au jtaketa mult mai ridikata: persoana potrivita, conditzii potrivite, ambiantza, bla, bla, bla..
______________

toate neverginile, logic, candva, au fost vergine. si eu consider iresponsabil sa zici ca virginele vreau asa si asa etc si etc, fiecare om e diferit, tu pe mine nu ma cunosti si respectiv eu ma gandesc ca esti imcapabil de a ma plasa intr-o oarecare grupa.
nu ma gandesc obsedat ca vreau sa fac sex, ca "iaca toti pe la varsta asta fac" sau ca "biologia/chimia spune ca in aceasta perioada adica vrem toti, din cauza hormonilor", am alte lucruri cu care sunt ocupata, si corespunzator nici nu-l (pe sex) vreau acum. desigur asta nu exclude acceptare fara nici o problema ca intr-o zi o voi face si poate imi va place asa de tare ca o voi face de 3 ori pe zi.
 
ARINA eu pot doar satsi spun ca sa citeshti ce se mai scrie pe aici,dar satsi faci concluziile proprii. Shi oricare ar fi aceste concluzii ele vor fi dupa parere ta normala. Nu trebuie sa mergi impotriva ta. Trebuie sa faci ceia ce simtsi. Fii tu insutsi. Nu te lasa convinsa de ideile altora (chear daca acestea sunt corecte).
Nu uita ca e ushor a spune. Shi nu mai uita ca momentul pe care la-s scapat nu-l mai intorci(adica trebuie sa faci asha ca sa nutsi para rau).
In rest sex-ul e o obicinaia necesitate din viatsa de toate zilele, pe care dupa ce-l descoperi nu-l mai potsi neglija.
 
arina,
e klar, este optiunea ta...
imi ramane dekit sa-tzi doresk , ka atunci kind vei face acest pas sa ai parte de un partener apt de a presta de trei ori pe zi.

bobo :ciupos:
 
Pe 2001-12-27 07:20, tea a scris:

bobo, ti-am observat lipsa!!!

vezi, bobo, ti-am scris imediat ca mi-ai lipsit, ca mi-a fost dor, ca ma plictiseam fara interventiile tale ingenioase

dar ce sa fac daca tu nu citesti atent mesajele mele?!

acum sper ca ti-am raspuns la intrebarea din al. 1, fraza 2.

vezi, apstudio, ca se poate, daca depui MULT efort
 
Uite ji poezie kare o dedik lui TEA:
1. E simplu ca sa faci un click
Si sa te ascunzi sub un nick
Dar ce faci cand sub un alt nick,
Descoperi un "sistem" mic, mic ?

2. Sub masca tehnicii moderne
Incepi idei, ganduri a cerne
Si alergand spre fericire,
Biet nick, gasesti dezamagire.

3. Se-ntampla uneori sa ai, noroc
Si peste ce-ti doresti sa dai
Dar in spatele acelui nick,
E altceva, deci tot nimic
Nu ai facut...

4. Azi esti un nick, maine un nick
Si chiar pe viu devii un nick
Iar timpul ce-l petreci ca nick,
Ca multumire-ti da nimic.

5. Taste tocite, degete sucite,
Corp amortit, chip vestejit,
Si totusi nimeni si nimic,
Nu te convinge pot sa zic
Ca sa renunti la a fi nick.

6. E trist ? e fapt ? sau cum o fi ?
Doar un nick asta poate sti ...
Iar ca final spre comentat
Ce-i nickul : fata sau baiat?

bobo poetu
 
iarasi ma impresionezi, bobo
in general, nu-mi place sa comentez poezie, dar pentru ca scopul acestor versuri este de a fi comentate, pai nick suntem noi toti cei care au devenit dependenti de forumuri, chaturi, literatura, droguri si alte pasiuni mistuitoare
 
Back
Top