LAREME

ei lasa, sekrete in sat kam greu de tzinut. Da in principiu, nu pre shtiu eu cum a sa intru in tzara daca duminica e sxodka mare in Chisinau de care autoritatile nu chiar sunt fericite.. probabil sambata la vama va fi extra frekush..? :eu_vin:
 
e si normal ca va fi frecus...pe toti care vorbesc romana ii...retin binishor :smile:
ei, da` tu eshti baiat mare si vei gasi vreo cale...:smile:
 
si cum e, se vede politia pe acolo? mai umbla? am vazut ca lachi a asistat la interogatoriu.
hai, dati niste zvonuri.
 
apropo mi se pare nu era politsie, s-au prezentat ca politsi de la buiucaNI( DAR D-na Grau a sunat acolo si acazyvaetsea........cei de acolo nu shtiau nimic de asta) TRAGETSI CONCLUZII
 
ei, erau sau nu erau politisti, s-au prikalit oleaca, au interogat vreo doi kopkii si-un prof. evident nimeni nu a semnat nimic :smile:

apoi, a doua zi,(7 martie) la ora 7.00 au venit la Griu de la parlament si ministerul invatamintului...da` n-au obtinut nika :smile:

asa le trebu`, ca griu nu-i comunistka (spre deosebire de noua profa de istorie - baciu, cred ca-i zice (nici nu stiu cum o cheama, cu toate ca mi-i profa:)))

Doomie: cum ai ajuns? ai tras sheva betii?
 
da, iaca Baciu zversacaia ii
noua ni-o spus: e rusinos sa mergi in piatsa la "protestatare"(ea nu shtiu de ce nu spune protestare) anyway doua lectsii la rind ne-am certat cu dinsa. si tot i-am lamurit, da` daca la om nuajunge ce sa-i faci?
 
da` voi ce profesor atsi alungat din liceu: nu cumva pe Calcatin? s-o dus.......:sad: jalica
nu shtie nimeni unde?
 
Ingerica - noi am alugat profesori pe care tu nu ai avut ocazia sa ii cunoshti din cauza virstei. Shi, crede-ma, erau "profesori" numai cu numele (d-na Tofac/Tocan de economie, sau una de engleza, care fusese profa lu Gryu, shi inca vreo doi oameni:).

Cit despre Calcatin - nu crede poveshtilor.
 
ei, calcaltin s-o dus..putini stiu unde.

da` iaka pe baciu o so vikurim :smile: sau, mai degraba, o sa plece ea singura :smile:
 
Doomie: de fapt eu trebuia sa-l intreb pe andriel, dar nu shtiu de ce am scris doomie :smile:

anyway, unde-i Calcatin,a ?
 
xexe. Da eu deamu m-am intors deacasa. Si o fost kruta cu multe gujbanuri si 4 col. plus un examen la ASE :smile:
La liceu am fost da nu prea am avut cu cine vorbi caci era vacantsa.
 
Back
Top