Let`s talk about it ...

Bill Gates poveste :smile: ...pot sa pun pariu cu tine ...pe o piva :smile:
O facit-o un patanash din uk...asa for fun...si l-o prins...da deoarece era cam mic ..parca vreo 17...i-o dat un straf :smile: ..si nu mai tin minte shi :grin: ..asa si-i trebu ...
 
da iaca nu demult am aflat ca ar exista o mica ierarhie in lumea compmanilor de tip
CIAINIC
USER
PROGRAMATOR
SISADMIN
HAKER
leam pus in ordinea prioritatsilor asha cum mio explicat ciuvashii. Eu ash vrea sa va yntreb daca ar merge asha o ierarhie
 
ei nu cred ca pe hacker poti sa-l pui in lista ta.
sysadminul este sysadmin si hackerul este hacker. doua lucruri diferite. (adica poti crea alta ierarhie special pentru bifurcarea asta)
de tip

ciainic
hacker
guru
etc
 
continuind discutia despre securitate - pai se poate de facut totul dintr-un internet club, de transferat banii la un cont bancar facut pe un pashaport fals de cineva pe care tu nici nu shtii :wink:
sau, daca iti trimiti "marfuri", le trimit la o adresa inexsitenta, samd

PS: dar pentru asta oricum tre relatii...
 
oricum este foarte riscant. daca se apuca de dizgropat dizgroapa unu cate unu pina ajung la tine.

iar cu internet cafe'ul nu e nevoie, aici in america sunt atitea biblioteci cu terminale publice.....:wink: sau de la aeroport...sau de prin orice borta...
 
cont bancar pe pasaport fals ? :smile: hmm...nu stiu shi sa zic :smile: chestia ca pina acum jumate de an in urma sa-ti deschizi un cont in banca (de ex. e-trade) era "cac 2 pal`tza obossati :grin: ..adica 5 min ..amu deamu s-o terminat :sad:
Da sheea shi zishi doomie ii drept ...se poate si din cafeuri de facut transferuri gen PayPal ...cu conditia sa ai conturile facute. Da daca de gasit cc`urile iti tre` vreo 2 ore ..si de la cafe ii ne po kaifu...se mai monitorizeaza cam des in ultimu timp ...asa ca eu prefer homework :smile: + proxy sau fara :smile: ...ei da na vkus i tzvet...
 
ma inerveaza svolocii de la internet cafe in general. pun tot felu de keyboard sniffer si inregistreaza tot ce tapezi.
pur si simplu shacali.
 
+ conturi dial-up nu-s o problema ...hoo ..o sa zisheti voi...da provideru are AON ...da iaca eu am gasit o fishka cum baietii din mother Russia fac nu stiu shi si provideru nu opredeleshte numaru de pe care suni...da pina shi n-o insherc nu va zic cum :smile:
 
este ilegal ca providerul sa aiba AOH, nu-i asa? parca citisem asta undeva chiar despre providerii din moldova.
bun ai sa rizi tu, ilegal in moldova?
poate chiar si sa aiba dar in caz ca FBI de exemplu afla de la ei numarul, ei nu pot sa-l foloseasca in judecata, ei doar pot sa te suspecteze, ceea ce le va usura lucrul desigur.
 
da sheea shi o mai zis doomie despre sa pokupshi trimise la o a treia persoan (tehnica de drop) tot ii simplu ...ii gaseshti chiar pe mirc (sau scrii vreo 10 scrisori gasite intr-un spam list) ...si zishi: zdarova Bob..shi mai fashi femeia, copchii...mujik..la voi in Usa este o fishka tare interesanta care se vinde...da la noi in tara n-o trimite deatita ca mudashii eshtia de carderi o facut o reclama proasta tarii noastre ...bla bla ..n-ati shi atit de amabili sa ni-o trimiteti nia ...plus la aste eu tipa va cumpar si voua sheva in limite rezonabile :smile: ...si gata...done...asteapta posilka..
Ei sa na budushee se poate cu asa oameni de tinut legaturi..
 
da, eu nu pot sa cred cat de prosti sint unii americani. pentru o bumbonica o sa-l vinda si pe tatso cu masa ca bonus....
 
hehe ...ai fi mirat citi sint :smile: ..prosto oamenii eshtia is tare naivi..si cinstiti ..slava Domnului ca nu m-am nascut in USA ...hotea :wink:
 
in internet cafeurile in care umblu io nu sunt sniffere shi alte prostii (ii shtiu io pe adminii de acolo :smile: - shi chiar daca ar fi, nu m-ar interesa pentru ca nu operez cu ceva care sa nu fie aflat la fel de ushor de FBI || Interpol - continutul mailobuxului de la yahoo, samd. In orice caz, daca nu operezi cu numele tau in timp ce faci ceea ce faci la Internet cafe atunci va fi imposibil cuiva sa demonstreze ca tu ai facut ceva.

cit despre proxy - pai practic orice proxy mai face shi oleaca de logging la ceea ce faci shi, cel putin, la IP-urile celor care se conecteaza prin el. Tocmai de aia, varianta cea mai buna este: cumperi o cartela prepaid la un gsm operator. Te duci undeva unde sa nu te vada nimeni (in vreo peshtera la o padure) cu un comp shi un mobil cu modem+Infra Red. Te conectezi cu ajutorul la un account dial-up in Moldova sau US (bineinteles, furat) shi muteshti ceea ce ai de mutit. Asta ca sa eviti tot felul de AOH la provider, etc :smile:

Apropo de AOH - cel putin Moldova-on-Line, Relsoft shi DNT, adminii carora mi-au relatat aceasta info, fac logging veshnic la asha ceva ("veshnic" = se pastreaza toata viata). In caz de ceva, logurile se compara cu cele de la Moldtelecom, asha ca beware.

Anyway, as part of some BS disclaimer - the information provided here is for educational purposes only. The author does not provide any guarrantee that it works, nor is liable for any damages and/or losses whatsoever caused by it.
:smile:
 
Back
Top