Liceul Prometeu

Otilia;178536 said:
Ion Creanga e super fain liceu.

Din cate stiu la asta e foarte greu + uniforme verzi la gimnaziu si negre la liceu... ma rog, pentru unii asta-i un lucru bun, pentru altii rau
 
Re: Copceac rules

kraft_nasha draga socrate din cite shtiu eu a fost un colegiu care deja s-a desfiintzat, fratele meu a invatzat acolo shi din pacate , ca ash fi vrut sa ma duc shi eu acolo, deja s-a desfiintzat.Iar acum ma duc la prometeu shi sa va spun am cunoscutzi acolo shi e chiar asha de dezastruos acest liceu [recum spunetzi.Ei dar wareva sper ca am sa ma descurc.
 
hehehe adunatura de invidiosi...:))))
ati vrea voi sa invatati in asa liceu..si va legati de orice...k se ia mita k sunt profi incapabili:D:D:D:D etc etc etc etc ...dak ati sti voi k pe unii elevi dom' director ia luat si fara taxa de intrare... kopii ku o pozitie financiara decenta kare insa au o minte stralucita:)
se tine f mult cont de situatia baneasca a elevului, iar dak acesta este eminent are o bursa destul de generoasa..kopii ku frati ce invata in liceu sunt la fel scutiti:))
iar olimpiadele le kashtigam tot noi nu de aceea k avem mai multi bani si kumparam lokurile , ci pentru k avem marele avantaj de-a invata intr-un liceu in care 90% profesori sunt cei mai de vaza in MD.....
:p:p:p:p:p iar in komparatie ku voi noi invatam din manuale romanesti....:p:p
....
off cate comment-uri tampite am cit eu in forumu' acesta..
asachi??ion creanga?? :)))
si eu as putea barfi liceele acestea 3 zile la rand.. ex: k se drogheaza si se bea akolo.... ceea ce la noi NICIODATA nu s-a intamplat:p:p:p:p:p:p
ex prometeisti nemultumiti...de ce?? pt ca sunt niste frustrati kare pur si simplu dinntr-un Xmotiv nu si-au putut continua studiile in acest liceu..si stau si-l barfesk..si tot degeaba..e cel mai intrebat liceu din MD :p:p:p:p:p:p
fete sexxy? li se ridika la unii aici ceva:)))))))))))
:D:D:D:D:D dak la noi sunt considerate fetele sexy acelea care se imbraca trendy , atunci dar eu imi pot permite sa numesc altcumva fetele din celelalte licee...nu tokmai ku kuvinte decente:D:D:D:D:D
invidiosi au fost si au s fie...dar scumpi parinti,elevi dak doriti intr-adevar sa aveti un viitor prosper nu ezitati sa veniti in LIceul "Prometeu-Prim" in care cu adevarat se face carte serioasa si o sa aveti okazia sa va socializati ku oameni neindoit f de treaba..kiar dak sunt katalogati drept alintati..elevii nostri sunt cei mai comunicativi si dezinhibati....
}{}{ pup pe toti si pacat de ceea ce se spune aici..kiar e pacat :(
 
:D oare mai exista in MD licee,in afara de cel birfit aici,unde sar putia de invatat fara ca sa se vb urit de el...invidie si numai invidie...sau prostimea omului.
 
Deci in general copii sunt tare dragutzi, profii buni, lunar platim 70$! atunci cind ploua avem sansa sa calatorim prin venetia (adik sunt inundatiii in scola) nu e prea greu sa invetzi deoarece profesorii nu sunt prea exigenti !sapoi in clasele pimare era mult mai bine decit acum ....:(
 
Mdea...Sunt deacord cu tine...adunatura de invidiosi!!!Invat la Liceul Prometeu-Prim si sunt fff mandra de aceasta! Este un liceu exelent...cei drept taxele destul de ridicate dar merita!:) :):) Profesorii sunt fff buni!Mda....treapta primara am impresia ca e cea mai buna la liceul Prometeu, profesori exelenti, conditii bune...
Despre tema ca copii sunt alintati, nu pot sa neg, dar in orice liceu exista copii alintati... si orice elev nou se incadreaza in clasele de la noi din cate stiu...:) e super liceu:p

Iar la acei care skriu tampenii despre Prometeu....''De unde voi luati toate prostiile astea? Ati fost elevii acestui liceu? Daca nu mai bn nu discutati ce nu stiti! Liceul Prometeu e fff buni...:) ''
poop la totzi:)
 
Si eu invat la prometeu in clasa a 8-a si imi place. Profii sunt destul de buni si imi plac (ma rog, cat poate sa-mi placa un profesor). Chiar azi am venit de la olimpiada de chimie si credetima nu am cumparat nimic mai mult decat pixul cu care am scris.
 
Salut ma interesiaza daca o cunosti pe domna Anisoara Constantinescu invatatorae la acest liceu pentru clasele primare
 
adrenalina;141721 said:
mie mi se pare aberant sa platesti 600 euro pentru scoala primara numai ca sa il inscrii, pe langa taxa aia pe luna... eu nu inteleg cu ce ii mai buna o scoala particulara de una de stat. eu am invatat intr-un de stat si am iesit om normal...
Eu de exemplu am invatat 7 ani la Prometeu,pina nam avut probleme serioase cu directoarea adjuncta Dna Virlan, pina sa ajunga la judecata! Profii prea multe isi permit!
comportamentul unora este chiar oribil!
acum deja invatz in liceu de stat!nu se deosebeshe cu nimic, numai ca platimm doar 100 de lei pe luna,shi chiar alt fel se atarna fata de elevi,shi note! sa ai un 10 la Prometeu,multa minte nu-ti trebu,dar aici trebu munca... munca... munca!
Vreti sa-i faceti bine Dnului Aurelian Silvestru ? Invatatzi la Prometeu :) !!!
 
Salut tuturor ma interesiaza daca o cunoste cineva pe domna Anisora Constantin profesore de clasele primare la acest liceu
 
eu cred ca liceul prometeu e un liceu foarte bun .. am invatzat si eu acolo pana in clasa 7 apoi am pelecat sa invatz in UK.. sa stizti ca profesorii is foarte buni .. si acolo nus cumatri sisozti sotzii... datotita lor eu aici is un top student in toate obiectle , mai ales in engleza ai aici carte se face ..
daca avezi ceva rau de zis ... mai vizitzti si voi prometeu si o sa vedetzi...

si inca ceva ..banii.. nui numaidecat si fii f bogat sa invezti aici ..
 
Liceu e super, dar daka unii nu invata sh nu frecventeaza orele sunt dati afara, sh daca esti exmatriculat, nu degeaba. Dak esti intradevar destept sh ai succese mari, nu este neaparat sa plateshti taxa, ai scutire.
P.S. E logik ka trebuie sa fie o taxa(poate una mare p/u multi oameni), de altfel profesorii trebuie sa primeaska salarii, pe care nu le primesk din buget, sh tot restu cheltuielilor(incalzire, apa, energie elec. etc.) sunt platite de catre liceu, sh nu de altcineva.Deci nu se platesk banii in vant.
 
Back
Top