Liceul Prometeu

Cei care au invatat la Prometeu , iar apoi din cauza anumitor motive(situatia financiara a parintilor ori nereusita la invatatura) au plecat, iar acum stu si-l comenteaza: "ca e asa de rau si....' ei singuri nu inteleg ce spun ca in Prometeu un simplu copil ce nu are o reusita buna la invatatura nu-l iau!!!!!!
Iar sa stiti ca sora mea cu sustinera profesorilor din Prometeu a plecat sa invete un an dupa hotare, ce a ajutat-o mult sa intre la universitatea din Italia!!!!!!!!
si acum va rog sa trageti o concluzie... voi credeti ca suntem niste copii alintati? ba nu.... sunt cativa dar nu multi asa toti suntem interesati de viitorul nostru!!!!!!!!!!
 
Here we go again... parca o data la cateva saptamani se gaseste cate unul care se inregistreaza pe forum doar ca sa tina apararea mult iubitului liceu si dupa aia dispare iar in negurile netului...
Draga, tu macar ai citit ce s-a scris pe thread-ul asta inainte de a posta tu?

PS: Ce nota ai la Limba si literatura romana, huh? :)
 
a da si chiar da tu dc te inregistrezi pretty? aaa? doar ca sa critici ceea ce nu are ni-ci macar o legatura cu tine si daca esti asa de curioasa doar citeste despre Prometeu , da nu-l critika ca nu-i pentru you, ok? thanks!!!imi pare rau daca te-am ofensat!!!!!!!!!!!!":)"
 
n-am platit nimik sa stii ca daca platim mult nu inseamna nimik si sa stii imka ceva eu nu am de gand sa ma uit cum scriu corect sau nu, ok? si te rog sa termini cu faza cu platitul ok? ca ma inerveaza, merci!!!
 
JustI;210755 said:
n-am platit nimik sa stii ca daca platim mult nu inseamna nimik si sa stii imka ceva eu nu am de gand sa ma uit cum scriu corect sau nu, ok? si te rog sa termini cu faza cu platitul ok? ca ma inerveaza, merci!!!

Logic, doar cei ce stiu a scrie corect vor scrie corect... restul intra in categoriile: habar n-am, cumparat examene, prost, prost dar cu aspiratii mari. Alege una dupa placere, e gratis. :D
 
da Doamne ce intelectual am gasit eu aici nu imi vine sa cred!!!!!!! poate nu o sa stai aici da o sa te duci untr-un sait unde doar genii vorbesc(asa ca tine :) )xexe, daca nu exista o sa-l fac eu special for you mie dor nu-mi este greu nu? pentru you!!! a da si plizzz tu nu stii ce situatie financiara au parintii mei is bogati sau nu chiar asa!!!! si chiar crezi ca la Prometeu is numai bogati, vaiii imi pare tare tare tare rau tu cu asa minte da cum tu poti sa crezi asta, soory swetty dar chiar imi pare rau asa un ielectual vai vai vai cum se duk oamenii in ripa!!!! vai vai vai!!!! iti propun sa nu scazi asa!! :) :) :)!!!!
 
a da am uitat daca tu esti asa de desteptt poate vii si o sa predai la noi lectii ca un prof respectat eu iti propun ca obiect limba romana vad ca esti tare bun la ea si imi pare rau de mine si colegii mei daca o sa fii tu profu nostru ca o sa vorbesti mult da singur nu o sa intelegi ce!!!( a da si cred ca tu o sa ceri multe dar ce e bine ca cu asa prof la toti o sa se ridice medii ca tu mai ai mult de invatat pina sa o ajungi pe profa noastra!!!(dar macar o sa incerci ce o sa pierzi?)
P.S: vrei sa iti dau adresa cum sa ajungi, dar apoi planul liceului ca sa nu te pierzi(dor e assa de mare cum crezii) xexe desteptule
 
si nu cred ca noua parintii o sa ne daie bani ca sa cumparam examene si olimpiade ca vreau sa faca oameni din noi desteptule(ce te-ai gruzit?)
 
Da ce ti s-a intamplat draga de vomiti atat pe forumul asta? :D

Nu stiam ca exista olimpiade pentru spalatul veceului... sigur ca vor face oameni din voi -oameni de serviciu, maturatori de strada... altceva?

Gruzit? O da... asta numaidecat...:D
 
O vai sorry dar nu am vazut ca surorile mele sa mature strazile una ii in Italia la juridica iar alta in Frantal la economie (si au invatat la Prometeu) tac sto soory swetty dar gresesti :)!!!!!!!!! a da si inca tu vapse cati ani ca chiar imi e tare interesant!!!!!!!!!!!!!
 
PiggyEFromHell;210761 said:
Nu stiam ca exista olimpiade pentru spalatul veceului... sigur ca vor face oameni din voi -oameni de serviciu, maturatori de strada... altceva?
Inainte de toate, sa stii ca tocmai ma-i insultat si pe mine, deoarece si eu sunt de la Prometeu. Insulta-l pe JustI, daca iti face o atat de mare placere, dar vezi sa nu se supere altcineva.
Sunt dintr-o familie medie, nu foarte bogata. Parintii mei cheltuie o parte mare din bugetul familial pentru scoala, si crede-ma ca in nici intr-un caz nu ar plati profesorilor bani suplimentari (si totusi invat bine). Nu ar plati nici la olimpiade (si totusi obtin locuri bune). Daca esti un elev bun, poti beneficia de reduceri substantiale de pret. Spre exemplu, eu platesc doar 20 euro pe luna, in loc de taxa totala de 70 euro (am creat site-ul liceului), si Dl. Aurelian Silvestru (directorul) s-a dovedit a fi un om foarte bun. Sunt mandru ca invat la Prometeu - cea mai buna scoala din Moldova.
P.S: Acuma verifica daca n-am vre-o greseala gramaticala.
P.P.S: A si,.... sa-mi speli tu mie veceul, desteptule.
 
nicu;213160 said:
Inainte de toate, sa stii ca tocmai ma-i insultat si pe mine, deoarece si eu sunt de la Prometeu.
Si de ce crezi ca asta ma face sa ma simt vinovat?

nicu;213160 said:
....dar vezi sa nu se supere altcineva.
Iarasi, de ce ar trebui sa ma intereseze asta?

nicu;213160 said:
Sunt dintr-o familie medie, nu foarte bogata. Parintii mei cheltuie o parte mare din bugetul familial pentru scoala, si crede-ma ca in nici intr-un caz nu ar plati profesorilor bani suplimentari (si totusi invat bine). Nu ar plati nici la olimpiade (si totusi obtin locuri bune). Daca esti un elev bun, poti beneficia de reduceri substantiale de pret. Spre exemplu, eu platesc doar 20 euro pe luna, in loc de taxa totala de 70 euro (am creat site-ul liceului), si Dl. Aurelian Silvestru (directorul) s-a dovedit a fi un om foarte bun. Sunt mandru ca invat la Prometeu - cea mai buna scoala din Moldova.

Felicitari! Dar sa-ti explic o chestie... nici mie si nici la 99% di populatia planetei nu le pasa cat de bun sau de rau e liceul tau. Dar ma distreaza pasiunea cu care cativa exaltati apara imaginea institutiei.
nicu;213160 said:
P.S: Acuma verifica daca n-am vre-o greseala gramaticala.
Se scrie vreo... vrei sa-ti mai gasesc? Mai sunt.

nicu;213160 said:
P.P.S: A si,.... sa-mi speli tu mie veceul, desteptule.
Sincer sa fiu, daca mi-ai plati salariu pe care il vreau... de ce nu? E o munca decenta pana la urma...ei bine, pute oleaca dar in schimb esti sef imediat:D. De ce sa nu luam in calcul si o astfel de oportunitate de cariera?
 
PiggyEFromHell;213164 said:
Si de ce crezi ca asta ma face sa ma simt vinovat
Nu cred asta. Si nu-mi pasa ce simti tu.

PiggyEFromHell;213164 said:
Iarasi, de ce ar trebui sa ma intereseze asta?
Deoarece esti cel mai activ Anti-Prometeist din Topic.

PiggyEFromHell;213164 said:
Felicitari! Dar sa-ti explic o chestie... nici mie si nici la 99% di populatia planetei nu le pasa cat de bun sau de rau e liceul tau. Dar ma distreaza pasiunea cu care cativa exaltati apara imaginea institutiei.
Pai da, oamenii apara ceea ce le place, nu? Ai scapat un "n" in cuvantul "di" si ai folosit gresit expresia "nici la 99% di populatia", in caz ca te intereseaza, Domnule Perfectiune (Lingvistica).

PiggyEFromHell;213164 said:
Se scrie vreo... vrei sa-ti mai gasesc? Mai sunt.
Chiar te rog. Si nu uita sa corectezi si greselile de aici. Multumesc anticipat.

PiggyEFromHell;213164 said:
Sincer sa fiu, daca mi-ai plati salariu pe care il vreau... de ce nu? E o munca decenta pana la urma...ei bine, pute oleaca dar in schimb esti sef imediat:D. De ce sa nu luam in calcul si o astfel de oportunitate de cariera?
Pai, nu crede ca iti voi oferi salariul la care visezi.

dictionar;213162 said:
nicu, corect e :''m-ai'' , sper ca nu ai participat si la olimpiada de romana :D...
Vrei sa spui: "cea m-ai buna scoala din Moldova"? Nu, nu am participat la Romana
 
draga
PiggyEFromHell cu tot respectul sint si eu elev al liceului "Prometeu-prim" permite-mi sa iti spun ca nu ai dreptate . Absolut toti elevii liceului sint abti de a participa la olimpiade sau de a purta o discutie inteligenta ceea ce despre tine nu cred ca putem spune la fel ,din pacate !(Nimic personal)
 
particula;213175 said:
draga
PiggyEFromHell cu tot respectul sint si eu elev al liceului "Prometeu-prim" permite-mi sa iti spun ca nu ai dreptate . Absolut toti elevii liceului sint abti de a participa la olimpiade sau de a purta o discutie inteligenta ceea ce despre tine nu cred ca putem spune la fel ,din pacate !(Nimic personal)

Nici microbii nu pot fi omoriti in proportie de 100%, si tu zici ca 100% din elevi sunt apti de a purta discutii inteligente ... :)))
 
Back
Top