Liga campionilor

Status
Not open for further replies.
nu m-as grabi sa pun cruce pe Mutu.. adica Figo are deja peste 30 de ani. Mutu are sub 25... nu e acelasi lucru... si Figo e chiar stabil, sa zic..
Kluivert, nu prea stiu, caci nu va Barcelona jucand prea mult... faza e ca nimenu poate fi star mereu, se cere insa macar sa prinda loc in lotul de 22 :(
 
spuneam ca e normal ca un jucator sa fie uneori in plina forma,alteroi sa intre in umbra..mutu dupa mine,mai trebuie sa munceasca...nu e pentru chelsea,trebuie sa mai creasca..ca henry de exemplu: cind era la juventus era un mare nimeni,dar apoi a trecut la arsenal...si peste citiva ani a devenit cel mai bun jucator al artileristilor...
 
REZULTATUL de ieri:

AS Monaco 3-1 FC Chelsea

Pot doar sa zic ca Monaco are cele mai mari sanse sa ia titlu anu asta :D
 
da eu pot sa zic ca Chlesea m-a enervat la culme si ca .. imi pare rau de Mutu, ca Veron a jucta foarte bine, ca Makelele e un las si jumate, ca Monaco au facut un meci bun chiar si in zece oameni si ca merita titlul, desi nu am nici un fel de simpatie pentru ei....
 
Porto 0-0 Deportivo
Teoretic acum ar avea sanse mai mari Deportivo acasa sa rupa Porto, si cam se vede o finala Monaco-Deportivo unde Monaco rupeeeeeeee!
 
monaco-chelsea a fost un meci de zile mari..cu mult fotbal si tensiune..si goluri...chelsea a fost de nerecunoscut...
iar ieri...nu am vazut nimic care ar semana cu un meci de fotbal..deco a fost o umbra..ceilalti deasemenea..doua-trei ocazii doar..nimic mai mult..si mult rebut..
 
ciofu: cu ruperea din partea celor de la Deportivo n-as fi atat de sigura.. un zero-zero in deplasare nu-ti da drepturi sa califici meciul retur drept o rupere efectiva!!!! se joaca calificarea la La Coruna, mai putin la Londra...
 
Deportiva 0-1 Porto

Meci foarte slab....Porto in finala....da mare rahhat Champions League de anul asta
 
se sustine idea expusa mai sus.. oricum Porto arata mai bine decat Deportivo...
vedem ce macina Chelsea diseara...
 
Chelsea 2-2 Monaco

Prima repriza foarte frumoasa, parca ma uitam la rezumat, numa atacuri din partea englezilor, dar a 2 repriza au fost calici...pacat
 
he, ce ghinion!! Aveau un 2-0 in mana, nu se poate una k asta...
insa daca digeram mai bine si inca mai bine de tot, Monaco a fost echipa mai buna din ambele manse, desi chiar ea a demonstrat ca norocul (sau ce-o mai fi) are gazde schimbatoare, dovada meciul 2 v Real Madrid in care a fost rasturnare de prima mansa!!!
Nu stiu pe cine sa blamez, mi-e mila de Ranieri, pentru ca mi-e simpatic ca antrenor si k persoana; islandezul ala, ca nu vreau sa-i scriu numele de frica sa nu fac greseli, e un incepator care nu stiu de unde a prins sansa sa joace amatoricesc printre profesionisti....ocazii ratate si defensiva prea inceata, prea confuza, prea putin perfecta...
astept cu deosebita rabdare finala... :-?
 
...nu pot spune nimic...monaco si chelsea au aratat lumii ca fotbalul e totusi o feerie...poate meciurile astea doua( primul in monaco si al doilea in londra) sunt cea mai mare reclama a fotbalului..in ce ma priveste sunt placut surprins de morientes, dar mai ales de rothen, care...pur si simplu e cel mai bun.....
 
prima repriza a fost incredibila, dar dupa ce au inceput sa dea francezii goluri, am sperat ca va fi ceva de tip Real 4-5 Man United 2003 :p
 
Eu yn principiu zic ca Porto shi Monaco au shanse egale anu asta la titlu deshi ash dori sa-l ea Porto. Da asha finala nezviozdnaia n-am vazut demult, tucma ymi era oarecum cynd faceam Request pentru difuzarea meciului :roll:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top