Liga campionilor

Status
Not open for further replies.
mda...dak s-a dus Real,cred ca ne ramine doar Milan si Chelsea.Da Real m-o dezamagit,insa Chelsea.....da :lol:
 
Meciurile de azi:

Lyon 2-2 Porto -> Porto s-a calificat in semi-finala

Deportivo 4-0 AC Milan -> Deportivo se califica in semi-finala

Vreau doar sa zic ca Milan s-a facut mai tare de rusine decat Real :D totusi avem un Champions League foarte original de data asta
 
wowww, niste sferturi de finala foarte imprevizibile... :crazy: :crazy: :crazy:

Deportivo, Monaco, Chelsea, Porto ... Cine va fi cel mai puternic? Apropo cine cu cine joaca?

Va avea Deportivo sansa de a cistiga pe Monaco dupa rusinosul 3-8 ???
Chelsea - ramine favorit in cursa ???
Porto - outsider... ???
 
SUPERDEPORRRRRR !!!!!! :hehei::hehei::demon: :D

Ciofu , la Juventus merge vorba , cu schimbul lui Mutu .
Daca va fi intra-devar asa , mie nu o sa imi para deloc ca a facut un pas inapoi .
 
he.. ei, un pic cam aiureala gratie Milanului... ma, chiar la asta nu ma asteptam; hai ca le dam crezare celor de la Real ca-s cam bludnici, dar AC?Nesta a revenit in sfarsit, si Milanu o iesit din cursa... :( sa nu bati nici macar un gol, da mama lor de fotbalisti
as zice ca lui Chelsea le-a mers bine de tot, pentru ca banuiesc ei sunt deja favoritii.. e, daca joaca la fel ca in a doua repriza a meciului de marti, sa fie sanatosi!!! Numai sa nu castige liga Porto, ori asa ceva, ca mi-ar fi rusine ca am stat un sezon intreg in fata televizorului....
 
am uita sa comentez si la faza Mutu: de unde ati luat voi o atare informatie? imi pare absurda chestia asta, din toate punctele de vedere; sper sa nu se realizeze transferul, ca as vrea sa-l vad o data pe viu.. daca pleaca la Torino, pai e jale :-?
 
:cry:
s ma [cenzurez] in milan ! dezamagire completa.. :(
da intr-adevar s-au facut de rushine mai tare ca Realul !
Real si Milan - kalishi !!!!!!!!! rushine nna !!!!!!!!
Monaco si Deportivo - bravo, las sa se invetze minte echipele estea !
intr-adevar ceva original de data asta..
 
Oh , Ye of Little Faith !


Iata si dovada 8) :




" Atacantul echipei engleze Chelsea Londra, Adrian Mutu, ar putea ajunge din sezonul viitor la formatia italiana Juventus Torino, la schimb cu Alessandro Del Piero, a anuntat site-ul "calciomercato.com".
Patronul rus al londonezilor, Roman Abramovici, care este nemultumit de prestatiile internationalului roman, este dispus sa plateasca mai multe milioane de euro si sa-l cedeze Mutu in schimbul achizitionarii lui Del Piero.
Internationalul roman a ajuns la Chelsea, dupa ce s-a transferat din Italia, de la Parma. In Il Calcio, Mutu a mai jucat la Inter Milano si Verona. In echipa nationala a Romaniei, el a confirmat asteptarile, exceptia numindu-se amicalul cu Scotia, de saptamana trecuta.
In cazul in care conducatorii clubului torinez vor accepta aceasta oferta, atacantul francez David Trezeguet nu va mai fi cedat la FC Barcelona. Del Piero s-a accidentat in partida cu La Coruna, din mansa secunda a optimilor de finala ale Ligii Campionilor, si nu va reveni pe gazon inainte de luna mai. "

Sursa: Curierul National
 
Se spune ca Del Piero = Mutu + 30 milioane
Dar eu as fi mai bucuros sa vad cuplul Mutu cu Del Piero la Juve :D
 
Del Pierro ete batran si nu se va descurca prea bine in Anglia.. asta e sigur... foarte putini italieni au facut fata campionatului englez: rapidul si petit-ul Zola si masivul Ravanelli... +cativa care nu conteaza.. in ce categorie intra Del Pierro? vad ca vb nu la tema, insa nu stiu unde sa ma pronunt...
 
Del Piero juca candva fotbal, amu cam e calic....cu toate ca nici Mutu nu face mare treaba, da si el cate un gol odata in 3 luni
 
in ultima vreme nici nu iese macar la schimbare... foarte mandra mai eram de el in toamna, acuma insa imi pare tare rau ca si-a distrus imaginea de super talent
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top