MĂTRICS I (Goblenskii MOLD perevod)

Da, da shi ini tre ele nia la tini in retea, scoatele, shi atunci vin eu la tini cu o b@lvanka shi ini scriu, ori sheva di tipu ista! OK?
 
Matrix a fost tradus de 3 baieti de la UTM (blocul de la Botanica, imi pare ca arhitectura dar nu sunt sigur)... il cunosc pe unul din ei... mi-a spus ca cu vre-o 3 saptamini in urma a fost tradus tot filmul... vineri tre sa-l contactez ca sa-l copii...
 
Iaka mie imi place "Shmatritza" tradusa de Goblin. Asta pare a traduce cu capu', nu cum unii ca te plictiseshti dupa 20 minute. De exemplu, cred ca "Terminator 3" e tradus cam aiurea. Imi pare ca nu-i traducerea lui Goblin.

Sau alt exemplu, "Troye iz Prostokvashino", tradus de Sound Bliss sau cum se mai numesc. L-ati vazut? E atit de incarcat de perversiuni diferite incit pierzi firul la fiecare 5 minute.

"--Matvey, ya davno hotel sprositi kak eto ti nosish ochki bez dujek i oni u tebea ne padayut?"
--Slushay, ya je ne prikalivayusi s tebea cito ti Shtirlitz!"

Shi inka:

"...vot stoite vi peredo mnoy, takoy molodoy i so sledami vcerashnego poroka na litse..."
"...i ne nado podhoditi tak blizko k stolu, moi konditzioner ne spravlyaetsya s vashim peregarom..."
 
daca vezi filmu' dupa o bere de tripla fermentare e cool, dar nici intr-un caz pe capu' limpede...

mie mi-a placut Matrix-ul de la UTM (anume cred ca din cazua berii), sa mori de ras, numai are de-a cuvinte necezunrate tot filmul.... da altfel e cool...

scena cu Jora e super:

Neo: shi Jora vrei?
Jora: bai vinde-ni un CD cu 25 de lei

- Da niste coduri n-ai?

asta e mai fine decat Matrix-ul insasi, pacat numai ca nu am sfarshitul.

P.S. Da cantecul Orheenchii e foatre sugestiv! uff! baietii au facut o treaba buna, numai sa mai fi scos din necenzurate...
 
matrixu moldovenesc are cam 419 metri, daca cineva se ofera sa ti-l trimita cumva... :wink:
 
daca are cineva posibilitate - scriti aici, ca eu am posibilitate sa-i fac download chiar daca-i 419 metri :)
 
Nu-s in Moldova.
M-am adresat defapt in mai mare masura celor care-s peste hotare si au internet gros ;)
 
SummerWind said:
Mask, da prin Kazaa nu s-ar putea sa ti-l copii? eu l-as putea baga in shared folders.

baga-l te rog in share folder...

si scrie exact denumirea filelului

multumim
 
bai il am shi eu la cafe(tot complectu ~670 mb), venitzi cu hdd ori cu CD shi vi-l dau (pe-o piva ;) ori pi sheva filme di la voi ;) )
mai am shi burea v stakane di Goblin (zveozdnie voini) shi alte di tipu ista sau altu :) (undeva: 80 GB)

din MĂtrics mi placut replica:
- un p.dar : Undei Fata?
- Sămînţă : Fata s-o dus ttttpppprrrruttttpppprrrru :)

shi kind ese poshtashu dupa shi io adus "podaraka" :
-Dosvidan'a!
:)
 
mai bine tarziu decat ioc. va mai trebu matrix? sa-l bag in shared? am fost in deplasari si chipurile am lucrat.. m-am amintit si de moldova,net
 
Back
Top