MĂTRICS I (Goblenskii MOLD perevod)

Adrenalin said:
Mask.. Daca ai vre-un ftp pe undeva.. In vre-o 3 zile as putea eo sa tii-l bag ;) La mine conectu nu e super rapid.. Dar e stabil in schimb..
Acusi vad poate se primeste cu SummerWind ceva sa fac, daca nu - apelez la tine :)

SummerWind said:
nu, nu sunt in Moldova.
Unde esti? Poate ne aflam intr-o tsara sau poate te afli undeva unde poate cineva sa vina sa-l copie de la tine, ca am multi cunoscuti orin diferite colturi ale lumei ;)
 
SummerWind said:
Brusel, Belgia
Am un cunoscut care lucreaza la Cisco in Brusel. Poate imi trimiti un mesaj personal cu coordonatele tale(telefonul de exemplu) si o sa copii prin el?
 
SummerWind, merci mult pentru coordonate, te va contacta un prieten de al meu. Da deja cum ne rasplatim - zici tu ;)

PS: sorry ca nu am raspuns in private, ceva nu lucreaza la mine in browser :(
 
SummerWind said:
mai, ia spuneti ce-i FTP asta? ca de acum nu mai stiu...

Incerc sa lamuresc cit mai simplu se poate.
FTP e un protocol de transfer a fisierilor(file transfer protocol). Adica cum este HTTP folosit pentru fisiere html(si nu umai), asa este si FTP care este folosit pentru orice tip de fisiere dar e mai avansat un pic.
Tu folosesti browserul pentru a accesa vre-un fisier de pe site si scrii in fatsa http://nume-de-site.com/fisier.avi
in cazul FTPului avea sa scrii ftp://nume-de-site.com/fisier.avi

Cind lumea vorbeste despre punerea fisierului pe FTP, se are in vedere sa pui fisierul pe un server care o sa-ti permita sa copii fisierul cela folosind protocolul FTP. Fie cu un web browser, fie cu oricare alt program ce-ti permite sa copii fisierele folosind acest protocol.
 
Cu vreo 2 zile in urma.. Am capatat versiunea FULL a Matrixului! (unde sunt si titre)..

Eaka si raspunsul la intrebarea pe care toti o deranja..
[[19:41:31]] <[StarNet]Adrenalin> Si de ce toti au numa o bucata de Matrix? :)
[[19:41:40]] <[Starnet][VIP]Lexus> pai
[[19:41:43]] <[Starnet][VIP]Lexus> istoria
[[19:41:45]] <[Starnet][VIP]Lexus> e cam ashe
[[19:41:49]] <[Starnet][VIP]Lexus> ca sa facut asta ca proba
[[19:41:54]] <[Starnet][VIP]Lexus> insa aveau numai 3 persoane
[[19:41:57]] <[Starnet][VIP]Lexus> ei 2 si eu
[[19:42:01]] <[Starnet][VIP]Lexus> si ictav
[[19:42:06]] <[Starnet][VIP]Lexus> o dat la un var
[[19:42:34]] <[Starnet][VIP]Lexus> si ala a imprashtiat deamu tot, de aia si multi cred ca e de GM facuta, sau PM, ca in full version scrie cine a facut
[[19:42:48]] <[Starnet][VIP]Lexus> insa la bucata ceea nu, ca nu s-a facut cu skopul de a fi raspindita
[[19:43:19]] <[StarNet]Adrenalin> Lol.. Ni$uio$ii peer to peer so primit ;) Toata Moldova are filmeaku ista..

Intrati si copiati(daca sunteti din Moldova ;p) :)
 
imported_Adrenalin;106934 said:
Cu vreo 2 zile in urma.. Am capatat versiunea FULL a Matrixului! (unde sunt si titre)..

Eaka si raspunsul la intrebarea pe care toti o deranja..


Intrati si copiati(daca sunteti din Moldova ;p) :)

Page not found
da alt link te rog
 
imi puteti spune de unde pot sal gasec eu pe tot fimul vreau foarte tare sa ma uit la tot...va rog ajutatima .....
 
Back
Top