Marihuana

Pe 2002-03-27 11:58, Doomie a scris:
PS: eu nu sunt suporter la marijuana shi alte droguri

Ian citeste istorioara asta. Da iata sa nu fii suporter la marihuana - asta tu zrea. Doar nu ai nici un argument convingator impotriva ei, eh? :wink:
 
Da eu care n-am gustat inca niciodata iarba tare , chiar n-am voie sa aflu de unde pot cumpara in chisinau asa minune?
Eu is pentru legalizarea marihuanei. Sa luam exemplu de la Olanda. Placerea este pentru mine mai presus de toate.
 
bai,ai mai comparat Olanda cu Moldova.Vad ca esti si pro prostitutiei,cine iti incurca sa te droghezi si sa platesti o fata fara de legalizare???prea multe filme ai privit,baiete...
tara si asa se duce de ripa.dar inca si cu legalizarea drogurilor,apoi ce ar mai fi?
ie si mai gindeste-te inainte sa scrii,sau nu scrie deloc!
 
Ian citeste istorioara asta. Da iata sa nu fii suporter la marihuana - asta tu zrea. Doar nu ai nici un argument convingator impotriva ei, eh? :wink:

eu am argumentul ca nu imi pot permite asha ceva din punct de vedere moral. eu shtiu ca pe tine asta nu te doare, dar eu prefer totushi sa ma limitez la bere. sincer, mie imi ajunge pentru a ajunge in vreo stare in care vreau eu :smile:
 
mai Omule Slab, ai dat aici numai peste puritani. si eu as vrea sa aprind niste iarba, dar cum nu sint din chisinau nu vreau sa iau tzepe.

auzi, cica o sa se duca tara de ripa daca se da drumul la marihuana. multi cred acelasi lucru si despre avort, homosexualitate, etc.
si chiar daca s-ar legaliza, moldovenii fiind asa de saraci, ar da faliment eventualele chioscuri cu tigari de iarba cu timbre fiscale pe ele (sic!).

doomie, vezi sa nu ti se ude pantalonii in fata incercind sa ajungi "high" cu Vitanta.
incearca si tu o fomeie.

O.S., cind afli ceva de calitate, anunta-ma si pe mine.


<font size=-1>[ Acest mesaj a fost editat de: flo pe 03-04-2002 22:29 ]</font>
 
Flo tu vrei sa-l vezi?(Marihuana)
Pentru ce tie asta? Sunt shi asha multe desene shapoi da sa te uiti mai bine prin satele moldoveneshti vei vedea ca acolo se gaseste asha ceva deajuns
 
nu-nteleg ce-au unii contra ierbii... daca stai sa te gandesti bine, iarba e chiar binefacatoare... si sa va explic pt ce. pai in primul rand, are cam aceleasi efecte ca si alcoolul, numai ca fara efectele secundare, adica :yuck: si mahmureala. iti creaza o stare de comfortably numb si vesel, tocmai buna pentru socializarea intensa de week-end. si cum alcoolul face bine la digestie si maria joanna are aceleasi efecte ca si alcoolul, deducem prin logica mea de fier ca iarba face bine :wink:
plus ca e si mai usoara decat tutunul :3man: , nu da cancer, si se poate servi in atatea feluri... ce-i mai bun decat un bong sambata seara... iar daca combini si c-un pahar/doua/trei de vin sau sangria, efectu-i garantat :zimbim:
intr-adevar, pt incepatori e mai greu, se cere o perioada de acomodare pt ca neuroreceptori. dar cu perseverenta, poti sa ajungi sa te faci dintr-un fum. vecina mea e deja la nivelul asta :ciupos:
daca totusi cautati efecte tari de la-nceput, nimic nu-i mai bun si mai gustos ca pot brownies :yummy: adica multa-multa iarba in prajituri de ciocolata. ultima data cand am servit erau cam concentrate, am trecut din faza de ras isteric la cea de paranoia si apoi la halucinatii :crazy:
visuals, man! 8)
daca nu stiti unde sa cautati, veniti la mine-n vizita. aici se consuma pe baza de sharing :pimp: , asa ca daca va purtati frumos aveti sansa sa incercati ocazional si niste mushrooms sau mescalito sau poate chiar opiu. :radium:
 
spiridush said:
nu-nteleg ce-au unii contra ierbii... daca stai sa te gandesti bine, iarba e chiar binefacatoare...
Dar daca sa stai tu sa te mai gandeshti?
Iarba este lecuitoare doar in cazul cand o foloseshti corect ,iar in cazul marihuanei cei ce o folosesc doar mai tare se imbolnavesc
 
hmmm coolgreetings nu stiu de unde-ai mai scos-o si pe-asta. te-mbolnavesti... in cel mai rau caz poti sa dai in schizofrenie, dar asta numai daca esti predispus :wink:
iar ca iarba de leac, cea mai tare e mescalito, aka peyote :ciupel:


peace and pot
 
ai un nume de spiridush ,dar nu pare sa fie asha...vad ca in domeniul acesta shtii multe...
Totushi marihuana nicidecum nu este de leac...
 
coolgreetings,
spiridusii stau ei in pamant dar vad si stiu multe :wink:
in cazul asta nu sunt asa docta din interes personal, astea sunt circumstantele... am nimerit intr-o comunitate de pot-heads :ciupos:
ceea ce nu ma deranjeaza, sunt mai toti de treaba si haiosi.

iar in ce priveste proprietatile medicinale ale ierbii, credeam ca te-ai prins ca glumeam. oricum, orice-ar zice gurile rele de efectele ei asupra organismului, iarba unge la inima si tamaduieste mintile stresate de prea multe teme, papers, lab reports, tone de carti de citit and so on.
 
spiridush said:
credeam ca te-ai prins ca glumeam.
Pai eu nu aveam de unde sa stiu daca tu glumeai deoarece daca ai fi fost fanul ierbei atunci la sigur ca nu glumeai...
Cei ce aleg asha o cale de ashi tamadui inima din cauza greutatior ce le intampina fac o greshela tare mare...
 
dragul mieu,

1. de ce fanii ierbii n-ar avea si ei simtul umorului? :wtf:
si
2. care-i greseala aceea asa mare? si despre ce greutati vorbesti? :contempl:
si
3. tu de unde stii?

:ciupos:
 
Greutati=minti stresate
De unde stiu?
Pai de unde stiu? De nicaieri(am invadera ca eu nu am probat ci numai am citit)
De ce cred ca nu au simtul umorului? Fiindca ei vorbesc despre iarba lor care ei o iubesc deci asta nu poate fi o gluma, shapoi eu nu am mentionat ca ei nu au simtul umorului ci am spus ca despre iarba ei n-ar glumi.
 
flo said:
doomie, vezi sa nu ti se ude pantalonii in fata incercind sa ajungi "high" cu Vitanta.
incearca si tu o fomeie.

vorbeam de stari induse de droguri. placerea de a face dragoste nu face parte din aceasta categorie. sau, mai shtii, poate tu ai ajuns shi la asta :)
 
:lol:
coolgreetings, asta de la cine-ai mai auzit-o? ti-a soptit-o o pasarica? :wink:
sau poate ai citit-o si pe-asta in revista fenomenelor paranormale, ca de incercat nu cred c-ai incercat :D
anyway, de data asta ai nimerit-o. este perfect adevarat. poti intr-adevar sa mori. cum poti la fel de bine sa mori scriind pe forum sau la :wc:
si probabilitatea e aceeasi in toate cazurile.
 
Back
Top