Melodii stupide

Meta

cocheta
Reascultand noua piesa a celor de la O-Zone, a incoltit brusc in sufletelul meu dorinta de a afla si parerile voastre despre melodiile stupide. Nu conteaza daca sunt noi, vechi, de aici sau de "afara" - voi le considerati stupide, ne ziceti si noua si ne prapadim de ras ascultandu-le.
Pana atunci insa, nominalizatii mei sunt, momentan, asa cum am zis, baietii de la O-zone, care il invie pe Picasso si il pun sa dea BIP, desi... nu vrea nimic (oamenii astia au obsesie cu telefonia mobila, nu-i asa? ) Penibil de-a dreptul...
Si sa nu uit de Verka Serdiu4ka.... care pur si simplu ma irita....
+ toate manelele existente pe fata pamintuui.....
 
Eu cred ca aici nu se vorbeste despre gustulire fiecaruie. E vorba despre melodii intr-adevar stupide. Nightwish, fii mai tolerant
 
unica chestie stupida in dragostea din tei este tautologia lirica: 'chipul tau[..].. imi amintesc de ochii tai.. ' deci fizic e imposibil asha ceva..
in rest toate piesele pot fi mai mult sau mai putin profunde, depinde de pretentiile fiecaruia.. doar nu ai chef sa asculti piese depresive gen HIM toata vremea, chiar daca au 'sens' si sunt 'destepte'...
am ascultat nu demult o piesa care reda sunete din timpul unei interventii de liposuction... (cum e in ro?); aia misto; no lyrics.. o acuzati ca e stupida?
sau o piesa care dureaza 3 min si ceva, lansat vreo doua luni in urma, fara nici un vers sau vreo nota.. e inclusa pe albumul respectivului si e 'tacuta' .. stupida? sau desteapta?
 
Ca sa vorbesc de melodii stupide ar trebui sa citez aici aproape toate piesele romanesti aparute in ultimii ani...pe bune...majoritatea sunt stupide...o sa incerc totusi sa-mi fac un top al celor mai stupide :lol: ...
 
iaka la mine acasa ii coshmar, la mine sub fereastra au venit un parc p/u distractsii shi toata ziua pun muzoane de tipul " On bi padashol, ia bi otvernulasi" sau " ia shla , i pirojok nashla" catece de a lui Verka Serdicika cu un mesaj foarte profund ( as always) ... shine nu are ce face cu oule stricate din frigider le primesc eu cu mare placere , sau venitsi la mine ne vom juca in " Quake 5"...
 
Azi am fost intr'un bar.... toata sera o cintat manele...... noroc ca aveam Cd playeru la mine si am asculatat Children shi Haggard.... da daca nu il aveam la mine avea sa fie mare jale.......

gila, imi pare f. rau pentru tine.... eu in locu tau demult aruncam cu ceva in ei......
 
eu tot umblu nu shtiu pe unde.. numa sa nu stau acasa.. numa ca la mine motivele's altale.... din pacate... sau din fericire.. nici nu shtiu...... :roll:
 
iaka ma ascultata nishte melodii stupide ieri.. la Moscova.. METRO LIVE... adica muzica dumnezeiasca.... :lol:
 
poate e nu'i chir stupida.. in viziune unora.. dar mie nu-mi place... doar "slavte boga, Slavte Boga :hail: :hahaha: ".... :lol:
 
Meta shi-i cu tine Supersonishii rulesc, eu pana acum inca shad shi ma inkin la autograful lor... apropo unde-i el?
 
gila, da eu nuu zic despre Supersoni..... eu zi despre METRI LIVE.... mudashii sheia.... care o cintat dupa Supers..........
cum adica unde'i el? :wtf:
 
jimosho, frati'meu..... Am fost Duminica la concecrt.. la Moscova.... impreuna cu Obo, Diana, Teo.. intreaba'i pe ei.... ce impresie si'au facut......
 
Back
Top