n ce se măsoară dragostea???

... sperma si fluidele de excitare feminina .... Doar cu cele de sus , fara astea doua , nu descoperi adevarata masura . :wink:
 
în ce se măsoară dragostea în baza teoriei stărilor :)

Nu am reushti sa citesc toata tema, dar cred ca nu am sa dublez pe nimeni

dacă tot universul are o explicaţie matimatică, atunci am să încerc să dau o explicaţie matimatică şi la măsura dragostei:

Se cunoaşte că droastea este un sentiment, cu alte cuvinte este o stare a unei fiinţe (stare de îndrăgostit) şi daca am nota starea dragostei prin Stdrag, atunci vom primi că dragostea poate avea 2 valori: este sau nu este
... sau intr-un alt mod scris: Stdrag = {0,1} ( :) acelaşi sistem binar obişnuit) şi ca răspuns se primeşte că dargostea nu are unităţi de măsură

... dar dar ... puterea unei dragostei are unităţi de măsură ...
Ea poate fi calculată integral pe perioada timpului a Stdrag

Urmez să menţionez că nu am concretizat tipul dragostei, ea poate fi foarte diversă (e.g.: egosită, unilaterală, bilaterală, şi multilaterală)

Când e vorba de un sentiment reciproc (e.g.: între 2 persoane) se poate aplica următoare formulă din sistem binar:
Stdrag_final = Stdrag_p1 & Stdrag_p2
(daca nu e dragoste la ambii, atunci nu e dragoste la cuplu)
unde
Stdrag_p2 - starea dragostei primei persoane
Stdrag_p1 - starea dragostei persoanei a doua
Stdrag_final - starea dragostei cuplului

.etc se poate de calculat puterea dragostei cuplului

remarca: odata cu apariţia dragostei, pe timp şi trece ea se face tot mai mare, infinit nu poate fi deorece viaţa are durata finită

p.s.: sorry pentru volumul mare a mesajului, dar dragostea şi matematica cer jertfe :)
 
Back
Top