n ce se măsoară dragostea???

Masura dradostei
depinde cind unde
In tipul actului sexual-in Kilobiti pe secunda
IN general- in HP- horse power- cai putere
 
cum se masoara dragostea?

:roll: Eu cred ca dragostea se poate masura prin timpu petrecut impreuna, de atentia acordata etc :) , voi ce ziceti?
 
nu cred ca potzi sa masori dragostea cu ceva, cel putzin asa cred eu... atunci cind ii spun puishorului meu ca o iubesc pot sa-i spun doar ca mult, mult, iar la intrebarea cit de mutl? ma blochez, asemenea sentimente nu pot fi masurate, ele pot fi doar traite si savurate
 
negru said:
eu cred ca poate fi si pipaita si gustata :lol:

italienii estea cu mincarurile lor stiu numai sa roada .. ce nu le spui et tot masoara in spagetti :lol: :crazy:

dragostea uneori se masoara in satisfactia si masura in care aceasta i-tzi captiveaza gindurile :wink:
de ceia ce doresc sa-si daruiasca unul altuia ..

dar totul este relativ si schimbator .. asa ca definitziile astea cred ca se schimba in dependentza de circumstantze de virsta si de etapa relatziilor ce se desfashoara ..

pur si simplu savurati fenomenul asta

Pasti fericit :crazy:
calatoria de pasti este Stuttgart-Strassburg-baden*Baden-Karsruhe
 
:D shtiti ce aveam eu in vedere mai inainte !!! :D


ai dreptate nu poti da o definitie clare, fiindca difera de la caz la caz
 
Dragostea - priviri, sperante, asteptari, si dragoste.
Ea se masoara si in Durere, caci doar suferind vom invata sa iubim, sa intelegem dragostea.
 
se masoara, si inca/cum....

Se masoara dragostea prea bine, daca nu s-ar masura atunci nu s-ar mai termina multe relatii.. la inceput sunt de acord ca nu se masoara, ochi frumosi, sentimentul se "scoala ceva in stomac", si toate celelelate semne pe care ni le asociem cu dragostea sunt motive destul de convingatoare pentru a iubi fara "masura".. insa dupa un timp cand dispare euforia si incep problemele, discutiile si celelalte chestii mai putin "iubitoare", incepem sa macuram dragostea noastra si sa ne intrebam daca merita de a iubi in continuare sau nu...
dragostea se masoara in importanta libertatii individuale si constrangerea ei de catre partener...de exemplu, daca simti necesitatea sa comunici cu alti tipi insa dragostea ta este prea geloasa si in permanenta "te sfatuie" sa nu o faci, atunci incepi sa masori dragostea partenerului in libertatea(si importanta ei) pe care ai avea-o fara gelosia lui.
 
oameni buni, destepti si rationali ce sinteti! viata noastra are masura (intrebare retorica)??? ARE!!! cum poate incapea ceva infinit in ceva finit, adica cu limite??? cit n-ar sustine oamenii ca dragostea adevarata nu are limite, ea oricum se termina odata cu viata!!! LOGICA si FILOSOFIA mea ne spun ca dragostea are limite!!!

cerepaha - om cu multa logica si pe deasupra si filosof!!!!
 
Back
Top