o nota pentru un film

Parodie? Cred ca glumesti. Nu mi s-a parut deloc parodie. Parodie e Kung Fu Hustle, Scary Movie 1,2,3,4 si toate de acest gen. Am prieteni care venereaza acest film... yeah
 
chiar este parodie...citeste putin despre tarantino si vei intelege... el cand era mic era obsedta de filmele cu arte martiale... si acum a facut cea ma horror parodie pt aceste filme... daca ii parodie, nu trebuie sa fie neaparat amuzanta... el a exagerat pana la limita imposibilului si de asta ii capodopera acest film... pur si simplu nu este pentru mase... multi vad, putin pricep :)
 
dixy said:
Naşul 1 9, Naşul 2 : 8, Naşul 3: 6.
cum poti da asha note slabe unui asha film ?
primele 2 parti 10 fara doar shi poate.
la a 3-a parte ash da un 9.. dar oricum super realizat ;)
 
animaluts said:
cum poti da asha note slabe unui asha film ?
Sunt subiectiv. Mi-a plăcut cum au jucat Marlon Brando şi Robert de Niro. Nu prea mi-a plăcut cum a jucat Al Pacino şi nici scenariul din partea a treia.
 
Un 8 pentru Davinci - explicatia am scris-o deja in Ciuleandra\Cine a citit, cine a vazut... Dar pe scurt: e lung, monoton, actiune putina, nimic palpitant, intriga nu e cine stie ce. Cel putin asa mi s-a parut mie... posibil ca cartea e mai interesanta.

Un 10 sanatos pentru filmul Crash, mi-a placut foarte mult: Despre racism-ul din LA... povestea e imprejurul la politisti albi, un regizor si sotia - negri, si niste copkii negri care se cred mare banditi. Istoria e tare super si recomand sa-l priviti.
 
10 pentru " Artificial intelligence " nush daca se scrie corect..in rusa e "Искуствиныи разум" ! cred ca merita!
 
1/10 pentru Brokeback Mountain.... cred ca 1 e prea mult.. ii dau 1 doar pentru ca are o mica semnificatie psihologica, dar cum am spus, 1 e inqa prea mult..

Crash intr-adevar bun film, 10/10 ;)
 
10 pentru Năsuţi Asasini - Naturally Born KIllers - e bestial.
10 pentru American Dream.

5 pentru Basic Instinct II - Sharon Stone e penibilă să mai facă pe fătuca sexy la vrsta aia. Păcat, o consider o actriţă bună.
 
American Dream intr-adevar merita nota 10 ;)

tot un 10 ash da la American History X ( daqa tot vb de american :D )
 
shtiu ca e despre filme doar, insa ash da un 10++++ pentru show-ul The O.C. ( also known as Rebel in California ).
 
Pulp Fiction 10, Suspecţi de serviciu (The Usual Suspects) 10, Cidade de Deus 10, Tăcerea Mieilor 10, Vnătoarea lui Octombrie Roşu 10, Apocalypse Now 10, Fight Club 10, Se7en 9, Eternal Sunshine of the Spotless Mind 9, Sin City 9, Le Fabuleux destin d'Amlie Poulain 9, toate filmele cu Louis de Funes 9 şi 10 n afară de jandarmi pentru care consider potrivit un 8, Jaws 5, Jurassic Park 5, The Lord of The Rings 5, Titanic 6.
 
Back
Top