O-Zone

Eu cred ca totusi noi inca nici nu ne dam seama cum trebu ce lucru mare au realizat O-zone-ii . Ei in clipa asta sunt cel mai cunoscut produs muzical venit din spatiul de limba romana din istoria umanitatzii . Le-au depasit deja si pe Cheecky Girls , deci isi merita pe deplin titulatura :) pentru ca Zamfir , Enescu , Mariana Nicolesco , Maria Biesu :lol: si tat ce mai e pe acolo prin muzica culta nu le ajunge ca nume propriu sau ca refren ce a intrat in creiere nici la glezna macar dupa celebritatea numarata in oameni ce i-au stiut vreodata .

Potzi sa te uiti pe toate posturile tv straine ce gem de refrenul lor ca fundal sonor , muzica de reclame si videoclip si sa nu iti dai seama .
Insa nu mai poti sa negi cand vezi cate parodii s-au facut dupa muzica lor . De la hazul pe seama lui Rudy Voeler antrenorul dezastru pana la ferma franceza de animale cu purcelusul care guitza ca Picasso . In clipa asta e cel mai parodiat cyntec proaspat lansat din toata Europa .

Un mare comic spunea ca un cataretz dupa melodia caruia se face o parodie ar trebui sa fie fericit - inseamna ca e in mintea publicului , altfel parodia ar lovi in gol si nimeni nu ar face-o taman dupa cantecul lui . ..... Dar cand se fac un numar asa mare in atyt de scurt timp de la lansarea occidentala ? Probabil ar trebui sa fie intr-un extaz continuu , Dan , Radu si Arsenie . :D
 
CODRIN dreptate ai baieti.....si sa nu aud amu pe nime ca muzica "deshowaia" sau ceva de genu asta....respect fata de baieti :tat cum :
 
Am auzit ieri la Radio21 ca baietii sunt pe primul loc in Billboard Eurocharts Hot 100 -- lucru pe care, intr-adevar, nu l-a mai reusit nici un interpret roman.

Impresionant, intr-adevar.

Apropo, stie cineva daca si-au mai lansat si alte hituri deja? Eu nu prea ma uit la MTV/Viva/samd si deci nu sunt la curent, dar as fi curios daca sa ma astept sa aud "despre tine" sau "de ce plang chitarele" prin vreun bar din Tübingen :)
 
eu cred ca ei cu Despre tine, De ce plang chitarele ar avea succes mare in Europa...dar sper ca mai vin alte piese noi tot atat de bune nu mai rele
 
Doamne, mi-au spus ca O-zone sunt in top si-n Anglia... nu-mi venea a crede, asha ca m-am uitat pe hitlist UK: intr-adervar, sunt in cadere de pe 3 pe 4... oricum zic, e frunze la caini... am mers personal in virgin megastore ca sa gasesc pe raftul cu top single-uri O-zone, dragostea din tei! nu le-as fi dat nici o sansa in Anglia, insa uite ca au reusit... bravo lor, desi nu-mi pot explica fenomenul...
 
Tunisia....orasul Sousse.....discoteca Marhaba.....peste miezu noptii.....explozie adevarata.......canta Ozone - Dragostea din tei.....

baietii sunt in top si in cap....deja si la arabi!!!

bravo!
 
Dragostea Din Tei - O-Zone
Universal - 2 weeks at No.1
#
http://www.mediatraffic.de/singles-sales.htm

THE TOP-SELLING SINGLES ACCORDING TO GLOBAL SALES DATA AND NATIONAL SINGLE-CHARTS. IMPORTANT SOURCES: IFPI, NIELSEN SOUND SCAN (USA, CANADA), ORICON & SOUND SCAN (JAPAN), OFFICIAL UK CHARTS COMPANY (UNITED KINGDOM), SNEP / IFOP (FRANCE), MEDIA CONTROL (GERMANY, AUSTRIA, SWISS), ARIA (AUSTRALIA), AFYVE & MEDIA CONTROL (SPAIN), FIMI / AC NIELSEN (ITALY), HOT100 BR@SIL (BRAZIL), MEGA CHARTS BV (NETHERLANDS), GLF (SWEDEN), VERDENS GANG (NORWAY), AC NIELSEN (DENMARK, BELGIUM), YLE (FINLAND), AFP (PORTUGAL), RIANZ (NEW ZEALAND), AND OTHER. THIS DATA IS USED IN THE TRACK-CHART. COMPILED AND PROVIDED BY MEDIA TRAFFIC. COPYRIGHT (C) 2004, MEDIA TRAFFIC. ALL RIGHTS RESERVED.
 
Oricine care se ocupa cu ce il atrage si ii place la nebunie si pe linga asta mai si face renumita o tara intreaga merita respect. Baietii fac treaba, fac bani, si se distreaza.Sigur ca se mai farima din cind in cind,dar fara acest lucru publicul nu i-ar accepta. Este ceva ce acum se vinde.

Cel putin,eu ii respect pe unii din ei caci stiu de unde vin si ce au facut inainte,si ce fel de oameni au fost.
 
sarashii oameni, Imi inchipui ce va fi daca vor asculta toate cantecele O-zone-lor :)
Invadam lumea cu limba romana :)
 
Faithless, nu ma pricep la detalii tehnice, insa site-ul arata foarte dragutz!
Ai facut o treaba buna!! :3man:
 
Back
Top