Oameni,ce faceti voi cand vi-i trist?

Mirabela Iucu said:
Cred ca totusi cel mai bine este ca atunci cand esti trist sa-ti adunii prietenii in jurul tau...sa te sustina :wink:

Bine spus... :wink: .. fara prieteni nustiu ce ne-am face....
 
cand ii trist schimba metoda de lucru - in ceea ce faci in mod de rutina adaugi ceva cu totul haios - faci mancare la bucatarie, dar te dezbraci cu chelea.

sau

faci baie imbracat

sau

faci curat in casa

sau

asculti Zdob si Zdub
 
factorii exteriori cred ca sunt importanti, dar e mai important sa vina din interior, sa ai puterea de a te iesi din stare in care esti. cand sunt indispusa, trista, vorbesc cu o prietena vreo ora-doua si ne inveseli una pe alta :D , concertele, dansul imi ajuta mult, cum a spus si zorzonel, sa faci ceva iesit din comun e bine: iesi in starada si canta ceva, fa cunostinta cu o persona, he-he imbraca-te ca pentru bal mascat fara ca sa fie unul :D iaca asa
 
Eu nu inteleg cum la unii din voi poate sa va treaca tristetea cand faci ceva...iaka eu deja de cateva zile incerc sa fac asta si nu pot...pe fata mea apare doar un zambet fortat !
 
Chestie cu orieteni e o porcarie shi shtiti de ce? Fiindca daca de fiecare date cind veti fii trishti va veti baza pe ei , ce veti face cind ei nu vor fi alaturi? Trebuie sa ne auto-educam ca sa ne putem singuri ridica moralul...Eu va zic, eu cind is trist ascult muzica ! De asta :rock_liv: caci orice nu s-ar intimpla Muzica nu poate sa dispara..
 
De o buna bucata de vreme, vreo cativa ani de fapt, nici nu mai stiu ce-i aia tristete :D
Cand ai destula ocupatie si la servici si acasa nu-ti mai arde de tristete :wink: Iar eu am talent sa-mi gasesc de lucru atat pentru maini, cat si pentru creer... timp de-ar fi mai mult...
Dar mai inainte luam o carte si asta imi era alinul.
 
Recent un sef de-al meu mi-a spus ca institutia noastra si-a schimbat denumirea in Durdom "Veterok" :crazy: :D
 
Back
Top