Oameni,ce faceti voi cand vi-i trist?

pe mine uneori muzica mai tare ma dubeste mai ales daca cumva nimeresc pe ceva romantic si incet tip melodii corrs, rem, etc... da parca nici nam chef sa ascult ceva vesel, desi uneori ii dau pe prodigy parca imi mai iese stresul din mine... iar altfel mai fac oleaca de biciclism, apas cit pot, intrec pe cine pot si cind ma intorc inapoi ma simt om din nou desi uneori is pre obosit ca sa constientizez chestiile estea :dati uai:
 
Ma stradui sa nu ma intristez des, deoarece viata e prea scurta pentru afi irosita cu aceasta melancolica stare sufleteasca.Dar, cind nu depinde de mine rezolv prin a-mi suna prietenii.Impreuna facem multe lucruri interesante si totul revine la normal. Un alt sfat -Incercati sa ascultati Pavel Bechet sau Gheorghe Urschi. Muzica insa e varianta clasica numai daca alegi tipul potrivit altfel te incurci si mai tare. :wink:
 
Obiceiul de a scrie gindurile e bun, ajuta. Eu scriu idei, imi pun intrebari shi tot eu raspund, sa spunem o conversatzie cu mine insumi. Recordul a fost 10 foi A4 :crazy: , scriu pina cind uit care este motivul de tristetze, apoi fara sa citesc ce am scris le rup (cine va poate sa spuna risipa de foi :-? ), fiecare cu faza lui :lol:
 
Hey, marc, nu am inebunit, dar modul de a scrie gindurile imi ajuta, altceva nu merge nici ascultatu' muzicii - ca ma gruzesc shi mai tare, nici prietenii - nu am incredere in nimeni, nu cred ca ma vor intzelege, shtii, atunci poate tu propui ceva ce nu dauneaza naturii? :wink:
 
Esti intr-o situatie foarte grea, patsanu. Unicul sfat care pot sa ti-l dau e sa-ti tsii speranta in ziua de miine.
 
Eu... chiar daca nu ai incredere in prieteni, incearca doar sa vorbesti cu ei, nu taman despre ceea ce se intampla cu tine, ci despre alte teme....atunci precis ca uiti pe un timp problemele :)
 
Statzi, oameni buni, nu va batetzi! Nu potzi avea incredere nici chiar in sine insutzi, ne mai vorbind de prieteni. Shi citeodata nu e vorba de incredere, dar nu vrei sa-tzi gruzeshti prietenii cu problemele tale. :wink:

Increderea e o chestie tare dificila mai ales cind itzi pierzi increderea in 'acel' cineva pe care il consideri cel mai bun prieten.
 
Back
Top