Oare toti baietii asteapta ca fetele sa faca primul pas?

Voyage...dapu tu mai esti si zgarcit?...ei nu stiu ce am sa fac daca ma cumperi cumva tu...nu stiu nu stiu...:))))
 
nu stiu nu stiu :) pai vazi ca fre3y face aluzie ca's nesimtit si ridic pretu artificial...
 
de obicei, da, dar nu in sensul ca am fi timizi, ci pentru ca poti flirta cu ea fara sa stii, daca ea are prieten, e casatorita, lesbi etc....daca insa ea face primul pas, e ca si cum ar fi raspuns la toate intrebarile, adica e disponibila si nu ii sta nimic in cale sa aiba o relatie cu tine.....
 
jerry_r;216376 said:
de obicei, da, dar nu in sensul ca am fi timizi, ci pentru ca poti flirta cu ea fara sa stii, daca ea are prieten, e casatorita, lesbi etc....daca insa ea face primul pas, e ca si cum ar fi raspuns la toate intrebarile, adica e disponibila si nu ii sta nimic in cale sa aiba o relatie cu tine.....

dar în cazul că ea are pieten cei atunci
 
Pai fata face primul pas la nivel psihologic, da baiatul la nivel fizic... Daca baiatul n-a yntzeles mesajul fetei, ynseamna ca fata e de vina ca nu poate sa-l transmita calumea. Daca baiatul yntzelege mesajul, da oricum se teme sa faca primul pas la nivel fizic n-are decyt sa viziteze un psiholog ca sa-shi rezolve problemele. Shi daca fata n-are rabdare cu ce-i de vina baiatul ca lui nu i se ofera shansa sa faca primul pas? Pe de alta parte daca vom sta noi shi vom ashtepta pyna cynd va hotarytzi voi sa yntreprindetzi ceva o sa trebuiasca sa ne facem de vreo 2-3 ori lifting. ;)
 
TRISHNA;217497 said:
Pai fata face primul pas la nivel psihologic, da baiatul la nivel fizic... Daca baiatul n-a yntzeles mesajul fetei, ynseamna ca fata e de vina ca nu poate sa-l transmita calumea. Daca baiatul yntzelege mesajul, da oricum se teme sa faca primul pas la nivel fizic n-are decyt sa viziteze un psiholog ca sa-shi rezolve problemele. Shi daca fata n-are rabdare cu ce-i de vina baiatul ca lui nu i se ofera shansa sa faca primul pas? Pe de alta parte daca vom sta noi shi vom ashtepta pyna cynd va hotarytzi voi sa yntreprindetzi ceva o sa trebuiasca sa ne facem de vreo 2-3 ori lifting. ;)

....:)o scurtă lecţie de psihologie:):D
 
Daca femeile ar aborda barbatii ap' lucrurile ar sta mult mai bine pentru barbatii mai timizi
redlol.gif
...
dar denumirea temei e formulaa exact invers , (dpmdv)
lalala.gif


oricum, e bine sa faca amindoi prim pass :))) lasind orgoliul la o parte , important e sa fii pe faza si sa interpretezi CORECT gesturile si ceea ce se lasa de inteles. In asa caz yo cred ca ramine acel 0.01% de certitudine ca intre cei 2 este deja totula aranjat :) Depinde si ce vrei de la pers respectiva :)))dar asta'i alt compot
brberbrb.gif
 
jerry_r;216376 said:
de obicei, da, dar nu in sensul ca am fi timizi, ci pentru ca poti flirta cu ea fara sa stii, daca ea are prieten, e casatorita, lesbi etc....daca insa ea face primul pas, e ca si cum ar fi raspuns la toate intrebarile, adica e disponibila si nu ii sta nimic in cale sa aiba o relatie cu tine.....
Cu exceptia situatiei in care tu ii trantesti un refuz. Si baietii pot refuza, nu numai fetele. Nu stiu de unde e mentalitatea asta ca barbatii fut tot ce prind.. pentru ca nu este adevarat.

Baietii au orgoliu mai mare si de asta ar suferi mai tare dupa un refuz, de aceea prefera sa se blazeze. In sinea lor le e frica si de umbra ta.
 
lizofoafa;217512 said:
Cu exceptia situatiei in care tu ii trantesti un refuz. Si baietii pot refuza, nu numai fetele. Nu stiu de unde e mentalitatea asta ca barbatii fut tot ce prind.. pentru ca nu este adevarat.

Baietii au orgoliu mai mare si de asta ar suferi mai tare dupa un refuz, de aceea prefera sa se blazeze. In sinea lor le e frica si de umbra ta.

păi nu tot ce prind ci tot ce mişcă şi cel mai des se referă la fete
 
promd;217519 said:
la "fete" mai batryne, probabil :D

:D nea, nea, nea! "fetele batryne", daca tot le spunetzi "fete" intra yn categoria "fetelor" . :D Deci ce altceva yn afara de fete mai mishca p-u voi :D?
 
lizofoafa;217512 said:
Cu exceptia situatiei in care tu ii trantesti un refuz. Si baietii pot refuza, nu numai fetele. Nu stiu de unde e mentalitatea asta ca barbatii fut tot ce prind.. pentru ca nu este adevarat.

Baietii au orgoliu mai mare si de asta ar suferi mai tare dupa un refuz, de aceea prefera sa se blazeze. In sinea lor le e frica si de umbra ta.

TRISHNA;217518 said:
:D Dar mai rar la ce se refera?

cum găsesc unul din aceea îl întreb şi îţi răspund ;special pentru tine;)
 
Back
Top